Предстои ми инсеминация - Тема No 25

  • 77 045
  • 814
# 315
Здравейте,момичета! Аз съм малко притеснена,днес бях на преглед (21 ден от цикъла)оказа се,че кистата се е спукала,но се е образувала наново и се е напълнила с кръв.. Доки се притеснява да не е ендометриоза,на 3-4 ден от цикъла пак съм там да я следим.Вече много се притесних,омръзна ми това обикаляне-доста изчетох по темата ендометриоза и пак много неща не са ми ясни,как ще изтърпя още около 2 седмици не знам.. Sad
Виж целия пост
# 316
Аз все пак намерих Клостилбегит, поне за този цикъл. От днес почнах стимулация и съм на преглед на 25.04 Simple Smile
Виж целия пост
# 317
Здравейте момичета. При мен остават пет дена до теста, но нямам никакви симптоми и съм настроена че не е станало. Ще видим другия месец как ще е. Тръгна ми бяло течение тези дни но слагам пробиотик дано помогне.И малко ме пробождат яйчниците но това е винаги като настина.
Виж целия пост
# 318
Какъв пробиотик приемаш?
Виж целия пост
# 319
Здравейте искам да попитам за стимулацията преди инсеминация как се прави колко време в домашни условия или в клиниката в която ходите, също така ако някой хормон не в норма почва ли се стимулация. Благодаря предварително ☺️
Виж целия пост
# 320
Здравейте искам да попитам за стимулацията преди инсеминация как се прави колко време в домашни условия или в клиниката в която ходите, също така ако някой хормон не в норма почва ли се стимулация. Благодаря предварително ☺

Здравей. Преди да се започне стимулация трябва хормоните да са в норма. При мен я отложихме с 2-3 месеца, поради тази причина. Не знам точно какво имаш предвид за стимулация в домашни условия. Ако стимулацията ти е само с таблетки Клостил, си пиеш таблетките в къщи 5 дена, след което започва следене през няколко дена с ехограф как ти нарастват фоликулите. Това става в клиниката, където ходиш. Ако стимулацията в комбинирама схема от таблетки и инжекции Гонадолиберин, първо се започва с таблетките и след няколко дни се започват и инжекции. Там ще трябва да ходиш някъде да ти поставят инжекциите. След което започва пак фоликулометрия през няколко дни. При всички случай всички стъпки на стимулацията се извършват под стриктен контрол и наблюдение на АГ-то ти. Успех!
Виж целия пост
# 321
Какъв пробиотик приемаш?

Различни да ти кажа. Сега взех вагинален на др. Макс. Много съм доволна от Gynophilos. След месеци с бактерии, гъби, бактерии ми помогна да се стабилизирам. Антибиотиците нищо не направиха.
Виж целия пост
# 322
Здравейте искам да попитам за стимулацията преди инсеминация как се прави колко време в домашни условия или в клиниката в която ходите, също така ако някой хормон не в норма почва ли се стимулация. Благодаря предварително ☺️

При мен стимулацията беше само с инжекции. Биех си ги сама в къщи, но първо в клиниката ми показаха как. И през 2 дни бях на прегледи, за да се следят фоликулите.
Виж целия пост
# 323
Да затова попитах, защото специалиста при които ходя в момента е в София, а аз съм от Стара Загора и ми каза че ако се започне стимулация ще ми я даде за вкъщи, явно затова е ставало въпрос за инжекции сама да си ги бия, знам ли. А хормоните като не са в норма нещо дават ли ти да се пие за да влязат в норма?
Виж целия пост
# 324
Здравейте. Да се предтсавя накратко през 2011г. имах две стимулации и инсеминации, успешна бременост след втората. Тази година (след 6г. опити без лекарска намеса и вече възраст 37г.) започнах наново. Днес беше втори опит след стимулация с Клостилбегит. Стискам палци на всички!!!
Raq26 желателно е да се нормализират хормоните, защото е първа стъпка към успеха. А и след стимулация по преценка на лекаря се следят. Хубаво е при следващата ви среща да си зададеш всички въпроси за да имаш ясна представа, какво следва. Успех!
Виж целия пост
# 325
Да затова попитах, защото специалиста при които ходя в момента е в София, а аз съм от Стара Загора и ми каза че ако се започне стимулация ще ми я даде за вкъщи, явно затова е ставало въпрос за инжекции сама да си ги бия, знам ли. А хормоните като не са в норма нещо дават ли ти да се пие за да влязат в норма?


Зависи с кои хормони имаш отклонения. Обикновено се вземат различни лекарства за период от няколко месеца и се проследяват нивата им докато влязат в норма.
Аз имах повишени мъжки полови хормони, пих противозачатъчни. Също повишено TSH, за което пих еутирокс. Също за инсулиновата резистентност - Метформин.
Много помага правилен режим на хранене и спорт.
Като се комбинират нещата, резултатът идва по-бързо.
Ти в кои хормони имаш отклонения?
Виж целия пост
# 326
И аз съм с повишени мъжки хормони и високо LH, прогестерона ми е нисък, за инсулина ми каза доктора, че е добре, но въпреки това пия метфогама, също така и при ендокринолог имам преглед там всички хормони са Ок.
Виж целия пост
# 327
Здравейте момичета. При мен остават пет дена до теста, но нямам никакви симптоми и съм настроена че не е станало. Ще видим другия месец как ще е. Тръгна ми бяло течение тези дни но слагам пробиотик дано помогне.И малко ме пробождат яйчниците но това е винаги като настина.
Бялото течение и пробождане в яйчниците са най-ранните и често споменавани симптоми на бременност. Стискам ти палци! Нямаш никакво основание да отписваш опита!
Виж целия пост
# 328
Здравейте! За съжаление моята първа инсеминация е неуспешна. Днес направих кръвен тест, резултатът в категорично отрицателен. Другия месец продължаваме
Виж целия пост
# 329
Здравейте! За съжаление моята първа инсеминация е неуспешна. Днес направих кръвен тест, резултатът в категорично отрицателен. Другия месец продължаваме

Sia4 съжалявам за отрицателния тест. И при мен не стана с първата, а с втората инсеминация.
Няма да се отчайваш. Пожелавам ти следващия път да е твоя!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия