Предстои ми инсеминация - Тема No 25

  • 77 045
  • 814
# 405
Вчера премина моята втора инсеминация. Странно, но съм доста по-обнадеждена от първия път. Правихме я на спукан фоликул. А в допълнение ми предписаха 3Х2 утрогестан. Въпреки, че ме предупредиха, страничните ефекти са много неприятни. Буквално около 1 час след орален прием съм като на половин бутилка уиски. Едвам стоя права. Някой има ли подобни симптоми? Не си представям утре как ще работя.. препоръчаха ми кръвен тест на 10ден, но ще се помъча да изчакам до 12ти.. твърде рано ми се вижда..
Приемът на утрогестан през устата има такива странични ефекти.
Можеш да го слагаш вагинално и няма да имаш този проблем
Виж целия пост
# 406
Вчера премина моята втора инсеминация. Странно, но съм доста по-обнадеждена от първия път. Правихме я на спукан фоликул. А в допълнение ми предписаха 3Х2 утрогестан. Въпреки, че ме предупредиха, страничните ефекти са много неприятни. Буквално около 1 час след орален прием съм като на половин бутилка уиски. Едвам стоя права. Някой има ли подобни симптоми? Не си представям утре как ще работя.. препоръчаха ми кръвен тест на 10ден, но ще се помъча да изчакам до 12ти.. твърде рано ми се вижда..
Аз ги поемах вагинално, но въпреки това имах постоянен световъртеж и ставайки от леглото, залитах. Рядко се появява този страничен ефект, но за жалост при мен беше с пълна сила.
Виж целия пост
# 407
И аз съм така. Вземам го орално.
Виж целия пост
# 408
Момичета смених си лекаря и отидох в Надежда там потвърдиха, че сме без фактор. Доки реше на ЕЦ, но аз настоях със стимулация, защото вече имам две неуспешни със стимулация.Започнах с Фемара от 5-9 ден и менопур 75 на 5,7,9 ден от Ц. На 10 ден от Ц ходих на хидротубация, която мина много добре и казаха, че няма никакъв проблем с тръбите.На 12ден пуснах Естрадиол и Летрозол, които по мое изчисление бяха Ок никой нищо не ми каза и на прегледа се видяха само два фоликуля на левия 18,7 и 21мм.Докторката каза  в същият ден 150 Менопур. На следващият 13ден(събота)  в 18ч ми биха Хориомон 10000 и ми назначи инсето чак след  43 часа днес в 13ч.Като чета тук всички сте тайни рани до 36час. Дали е нормално. Днес се пада 15ден от цикъла досега моят доктор винаги ми е казвал, че съм с късна О 17-19 ден. Когато я питах док тя каза, че я интересували големината на Ф.Имам ПКЯ не трябваше ли някой да ми изследва и ЯР. Ох много дълъг пост стана 😳 Момичета стискайте палци за днес всичко да е наред 👌
Виж целия пост
# 409
Irina, не се притеснявай, щом са ти я назначили след 43часа, значи така е преценил лекаря ти, че е най-добре. Важно е да му имаш доверие. Моята първа инсеминация беше минала седмица в същата клиника. В понеделник имах фоликул 19мм.(ЕЦ), в 18:00ч. ми сложиха Прегнил, инсето ми беше във вторник в 15:00ч., но не беше се спукал(беше в процес на пукане), реинсеминацията ми беше сряда в 15:00ч.( вече беше спукан).
Не се тревожи, имай вяра и дано имаш успех 👌
Виж целия пост
# 410
Благодаря ти Evelinn , успех и на теб 👌
Виж целия пост
# 411
Момичета , приключи и моя първи опит - за съжаление на ден 14 ми дойде. Продължаваме с нови сили и надежда към опит 2 Simple Smile
Виж целия пост
# 412
Момичета сега се връщам от инсеминацията и съм доста разочарована.При мен всичко беше супер, спукан О супер...но...😫 Спермограмата се оказа доста зле в сравнение с тази от февруари и март  месец. Тогава са били 30млн подвижни сега след обогатяването са останали само 6млн. Докторката ми каза, че препоръчително е над 10млн да се прави И и ми каза аз да си реша какво искам.Въпреки малкоят шанс реших да опитам така и така съм стимулирана.На някоя от вас случвало ли и се е такова нещо ?ММ не пие и не пуши😢
Виж целия пост
# 413
Здравейте и от мен!Да представя ситуацията при нас с няколко изречения Simple Smile Аз съм на 32 г,а ММ на 36г. от 8 години сме заедно и не сме се пазили никога.Преди 4 години забременях по нормален път ,но за съжаление в 10г.с. направих мисед аборт и от тогава нищо!След като си направих генетични изследвания излезе,че има Тромбофилия.От януари месец ходим по лекари.Мойте хормони са в норма,ЦС е ОК.Проблемът  е по мъжки фактор-олигоастенотератозооспермиа.Подадохме документи по фонда и сега започна чакането.Междувременно ще правим инсеминация-по Крюгел е 1% (при допустими минимум 4%).Знам че шансът за успех е малък,но надежда винаги има!
Инсеминцията ми е без стимулация.Утре ми е 15 ден от цикъла и ще ми е инсеминацията!Надявам се за положителен резултат!Докторът каза,че фоликулът ми е много добър,но зависи и от материала –стискайте ми палци!
Благодаря момичета и успех на всички
Виж целия пост
# 414
Здравейте Violletaa.И по ваше желание ли е или по препоръка на доктора.?На мои две приятелки със същите резултати по Крюгел им казаха, че няма никакъв смисъл да се прави, защото само ще си дадат парите на вятъра.Дано вие да сте изключение и да имате успех👌
Виж целия пост
# 415
Момичета,знам че ви е трудно.Просто живота ни поставя много перипетии....При нас беше ,азооспермия,след среща с уролог се назначи биопсия,при мен откриха Хашимото,всичко това само за няколко дни..Гръм от ясно небе,бяхме в шок,какво ще правим аз бях на 37,а мъжът ми на 35.Вече 15г.сме заедно,страхувах се как ще го приеме,страхувах се да не го изгубя,да аз имаш възможноста да бъда майка,преди да срещна сегашната истиската си любов,но нещата не се получиха и направих аборт.Да сега щях,да имам дете,без баща,щях да имам мечтаната рожба,въпреки всичко реших да го махна😥.И ето сега живота ,ме изправи пред изпитание,човека до мен ,може би никога няма да стане баща ...,да ама не,не се предавам,ще се боря….стигнахме до решението да правим инсеминация с донор.Да  станеш баща,означава да дадеш,цялата си любов,а не само едно семе,да създадеш семейство,не значи само една сватба,от всичко до тук ,знам едно щом сме двамата решение има,бориш се,не се предаваш,а кой знае някой ден получаваш своята най-голяма награда.Пожелавам на всички ви,много късмет,повече положителни емоции,и каквото и да става,не се предавайте.Сега вече съм на 38,казват ама ти пък инсеминацията,е загубена кауза,да може би,никой незнае..ще видим в най скоро време.😉
Виж целия пост
# 416
Момичета,знам че ви е трудно.Просто живота ни поставя много перипетии....При нас беше ,азооспермия,след среща с уролог се назначи биопсия,при мен откриха Хашимото,всичко това само за няколко дни..Гръм от ясно небе,бяхме в шок,какво ще правим аз бях на 37,а мъжът ми на 35.Вече 15г.сме заедно,страхувах се как ще го приеме,страхувах се да не го изгубя,да аз имаш възможноста да бъда майка,преди да срещна сегашната истиската си любов,но нещата не се получиха и направих аборт.Да сега щях,да имам дете,без баща,щях да имам мечтаната рожба,въпреки всичко реших да го махна😥.И ето сега живота ,ме изправи пред изпитание,човека до мен ,може би никога няма да стане баща ...,да ама не,не се предавам,ще се боря….стигнахме до решението да правим инсеминация с донор.Да  станеш баща,означава да дадеш,цялата си любов,а не само едно семе,да създадеш семейство,не значи само една сватба,от всичко до тук ,знам едно щом сме двамата решение има,бориш се,не се предаваш,а кой знае някой ден получаваш своята най-голяма награда.Пожелавам на всички ви,много късмет,повече положителни емоции,и каквото и да става,не се предавайте.Сега вече съм на 38,казват ама ти пък инсеминацията,е загубена кауза,да може би,никой незнае..ще видим в най скоро време.😉
Здравей,а какви са резултатите след неговата биопсия на тестисите?Аз имам познати ,които след биопсията се установи че материалът е качествен и направиха Инвитро-сега имат две страхотни момиченца! Аз съм съгласна,че баща означава да дадеш цялата си любов,а не просто едно семе-щом сте заедно и се подкрепяте всичко ще бъде наред!Това ,че си направила аборт преди години,не трябва да те кара да изпитваш вина, защото никой не знае какво щеше да се случи през бременността или какъв щеше да е животът ти сега!За всяко нещо си има причина! Пожелавам Ви Успех и не се отказвай !
Виж целия пост
# 417
Да се отчета и аз - не се спука фоликула, пак съм с киста. В петък беше 24 мм, но яйчникът продължи да ме боли в следващите дни, въпреки че още в петък сутринта започнах Дуфастон. Глупава работа. Не знам обаче защо не ми биха нещо за пукането, не съм наясно как повлиява това на хормоните ЛХ и Естрадиол  newsm78 Мисля следващия път да попитам какви са съображенията на докторката ми да не иска да ми бие Хориомон или Прегнил, и защо предишния път преди инсеминацията трябваше да си поставя само 5000, като съм чувала, че при поликистоза се стига до резултат с 15 000. Ако някой знае, ще съм благодарна да ми обясни  Hug
Успех на всички, не се отказвайте, ще изгрее слънце и в нашите сърца  Heart Eyes
Виж целия пост
# 418
Хайде и аз да питам тези, които са имали високо TSH и са го сваляли с лекарства, с какви стойности правихте инсеминациите? Днес реших да си направя изследвания, просто ей така, и изненада... бях го свалила под 2 с еутирокс, както го искаше лекаря, сега е 3.55. А си пия лекарствата. Ще звъня и на ендокринолога, но се
чудя може ли да се качи и повече точно, когато ще има процедура?!
Виж целия пост
# 419
Хайде и аз да питам тези, които са имали високо TSH и са го сваляли с лекарства, с какви стойности правихте инсеминациите? Днес реших да си направя изследвания, просто ей така, и изненада... бях го свалила под 2 с еутирокс, както го искаше лекаря, сега е 3.55. А си пия лекарствата. Ще звъня и на ендокринолога, но се
чудя може ли да се качи и повече точно, когато ще има процедура?!
Ако си в стимулация, резултата не е коректен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия