Къде да намеря сериозно момиче в София

  • 64 668
  • 748
# 225
Разбира се, че характерът е от особена важност. Но това да си уверен или неуверен също е черта на характера, наред с много други.  Един човек може да те потисне и не нарочно, а в резултат на системната си неудовлетвореност от живота примерно. Тази неудовлетвореност от себе си в един момент се проектира и върху близките ти. Затова никой не обича да общува с хора, които са редовно сдухани ( не говорим за моментно, а за перманентно състояние). И това важи както за жените, така и за мъжете.

Ами като повечето търсят уверени и с добро самочувствие, как ще разберат те дали даден човек е временно здухан?
Виж целия пост
# 226
Таа къде според вас бих могъл да я срещна?

Поздрави,
Пламен
В библиотеката на СУ.
Виж целия пост
# 227
Увереност означава да си стабилен психически и да не си склонен към драматизиране, да не се комплексираш от всяка дреболия, настроението ти да не зависи от това кой какво ти казал, да можеш от време на време да се смееш на себе си и да не се взимаш винаги супер на сериозно. Това води до други качества, когато си във връзка - например, радваш се искрено за успехите на жената до теб, ама искрено в стил "Баси яката мацка съм си хванал, браво!", а не "Ами радвам се за теб". Не й омаловажаваш постиженията само, защото самия ти се чувстваш по-нисък от тревата и си несигурен, че я заслужаваш. Не ревнуваш от всеки, който си позволи да й каже 2 думи, защото не си сигурен дали не е по-добър от теб. Когато нещо не ти се получава не се свиваш като костенурка в черупката си, а вдигаш главата нагоре и хайде пак. Да се живее с такъв човек е приятно, спокойно, забавно, чувстваш почва под краката си и знаеш, че даже положението да се закучи, имаш опора, а не неуверен смотльо, който ще се завайка и ще вдигне ръце от проблемите.

Не бъркай уверен с надут пуяк, който си вярва, че е върха на сладоледа, защото двете нямат нищо общо, даже са противоположности.

Лично аз обожавам спортуващи мъже, но не фитнес батки (макар че и силовите упражнения си имат своето място), а такива които катерят върхове, бягат, карат ски, ходят на скално катерене, знаят как да вържат осигуровка, обичат колоездене, плуване и тн. И не ги харесвам, защото имат атлетична фигура и плочки, а защото подобен характер предполага приключенски дух, да си една идея по-смирен към природата, енергичност, борбеност, грижа за себе си, съобразителност, в някои случаи смелост и това са много привлекателни черти на човека. Такъв образ няма да запсува и да се сдуха, защото е спукал гума някъде, защото е попадал в далеч по-особени ситуации. Та горе долу същото е с парите. Ти си мислиш, че някой го харесват, защото е богат, а реално го харесват, защото е амбициозен и хвърля усилията си в нещо градивно вместо да си цъка на компа.

Виж целия пост
# 228
Един уверен, но временно сдухан - ще си каже, че е временно така. И няма да драматизира и хейти, а ще го каже с хумор дори.
Виж целия пост
# 229
Ами много лесно. Те не са изложени в някакъв магазин, та да се спреш на рафта с уверените и да хванеш някой за ушите. Нали общуват, срещат се, говорят си за нещо. Като цяло временно сдуханите гледат и много да не се събират с дурги хора, камо ли да си търсят гадже докато са в това неприятно състояние на духа. А перманентно сдуханите ще ти прочетат цяла лекция как те са най-добрите, най-свестните, но просто не им върви и все някой друг има вина за това,  как изобщо целият свят е гнил и порочен и такива като тях трябва да бъдат канонизирани за светци.  Та...една жена може и да даде шанс на подобен индивид. Да излезе с него на първа, дори втора среща, да контактуват известно време, но като види, че нагласата му не се променя, ще й светне лампичката, че причината не е конкретен наболял проблем, а си е до харакатер. Такъв човек никога от нищо няма да е доволен, дори и да има до себе си точно такава жена, каквато винаги е искал.
Виж целия пост
# 230
Един уверен, но временно сдухан - ще си каже, че е временно така. И няма да драматизира и хейти, а ще го каже с хумор дори.
+ 1 Самоиронията е важна част от увереността - ако можеш да се смееш на недостатъците или провалите си, няма как някой да те уязви.
Виж целия пост
# 231
Увереност означава да си стабилен психически и да не си склонен към драматизиране, да не се комплексираш от всяка дреболия, настроението ти да не зависи от това кой какво ти казал, да можеш от време на време да се смееш на себе си и да не се взимаш винаги супер на сериозно. Това води до други качества, когато си във връзка - например, радваш се искрено за успехите на жената до теб, ама искрено в стил "Баси яката мацка съм си хванал, браво!", а не "Ами радвам се за теб". Не й омаловажаваш постиженията само, защото самия ти се чувстваш по-нисък от тревата и си несигурен, че я заслужаваш. Не ревнуваш от всеки, който си позволи да й каже 2 думи, защото не си сигурен дали не е по-добър от теб. Когато нещо не ти се получава не се свиваш като костенурка в черупката си, а вдигаш главата нагоре и хайде пак. Да се живее с такъв човек е приятно, спокойно, забавно, чувстваш почва под краката си и знаеш, че даже положението да се закучи, имаш опора, а не неуверен смотльо, който ще се завайка и ще вдигне ръце от проблемите.

Не бъркай уверен с надут пуяк, който си вярва, че е върха на сладоледа, защото двете нямат нищо общо, даже са противоположности.

Лично аз обожавам спортуващи мъже, но не фитнес батки (макар че и силовите упражнения си имат своето място), а такива които катерят върхове, бягат, карат ски, ходят на скално катерене, знаят как да вържат осигуровка, обичат колоездене, плуване и тн. И не ги харесвам, защото имат атлетична фигура и плочки, а защото подобен характер предполага приключенски дух, да си една идея по-смирен към природата, енергичност, борбеност, грижа за себе си, съобразителност, в някои случаи смелост и това са много привлекателни черти на човека. Такъв образ няма да запсува и да се сдуха, защото е спукал гума някъде, защото е попадал в далеч по-особени ситуации. Та горе долу същото е с парите. Ти си мислиш, че някой го харесват, защото е богат, а реално го харесват, защото е амбициозен и хвърля усилията си в нещо градивно вместо да си цъка на компа.



При умствените способности да се направи такъв анализ ми е чудно защо трябва да се разчита на временни качества като увереност, като просто можеш да опознаеш човек и да видиш характера му и да си сигурен, че е такъв или не е такъв.

Разбирам какво имате предвид, но просто не обичам слагането под общ знаменател гледайки само част от поведението или характера.
Виж целия пост
# 232
ПП. Пламка, нали четеш? Grinning Постепенно ти разкриваме цялата мъдрост по въпроса как и къде да си намериш сериозно момиче в София. Чети, записвай, после подчертавай. Купи си една бяла дъска с маркер (в LIDL продаваха до скоро) там си отбелязвай всички качества, които прочиташ и ги чеквай едно по едно. Като си готов, изтриваш всичко и започваш да си набелязваш жертвите и да записваш ценна информация за тях, и да закачаш различни техни снимки от твоята нова Go Get Her спай камера (има магазинче за такива в Младост). Най-удачно е да обикаляш из Центъра, Лозенец, около Заимов - там е най-висока вероятността да попаднеш на софиянка.

За загрявка преди сериозното момиче може да прочетеш малко nofelet - той ще ти даде основата как да забиваш попринцип девойки - всякакви, ама най-вече несериозни. Всичко е опит.

Драко, увереността не е временно качество. Тя се гради още от малка възраст и трябва да се случи някакъв наистина ужасен катаклизъм с човека, за да я загуби ей така в зряла възраст.
Виж целия пост
# 233
Чети, записвай, после подчертавай. Купи си една бяла дъска с маркер (в LIDL продаваха до скоро) там си отбелязвай всички качества, които прочиташ и ги чеквай едно по едно. Като си готов, изтриваш всичко и започваш да си набелязваш жертвите и да записваш ценна информация за тях
и се надявай да не влезеш в криминалната хроника  Joy
Виж целия пост
# 234
Чети, записвай, после подчертавай. Купи си една бяла дъска с маркер (в LIDL продаваха до скоро) там си отбелязвай всички качества, които прочиташ и ги чеквай едно по едно. Като си готов, изтриваш всичко и започваш да си набелязваш жертвите и да записваш ценна информация за тях
и се надявай да не влезеш в криминалната хроника  Joy

Не, не, остави ти надеждата. Не може да се разчита на надежда.
Той ще е подготвен с всички видове предпазни мерки и ще успее ловко да превърне леко смутителното си поведение в мега романтична история за първо запознанство, която ще разказват на внуците си.
Виж целия пост
# 235
Драко, увереността не е временна черта, не разбра ли.
Виж целия пост
# 236
Той ще е подготвен с всички видове предпазни мерки и ще успее ловко да превърне леко смутителното си поведение в мега романтична история за първо запознанство, която ще разказват на внуците си.
Те и ексхибиционистите в парка на това се надяват Laughing ама трудно им се получава
Аз си мисля, че е на по-прав път във виртуалното пространство, и там жертви за набелязване бол и може да си ги сортира по-незабелязано Laughing
Виж целия пост
# 237
Драко, увереността не е временна черта, не разбра ли.

Не искам да споря, пак всички ще ми скочите. Нямам кво да доказвам или да ви убеждавам в нещо. Просто споделям мнението си.
Виж целия пост
# 238

Драко, увереността не е временно качество. Тя се гради още от малка възраст и трябва да се случи някакъв наистина ужасен катаклизъм с човека, за да я загуби ей така в зряла възраст.

Сега видях, че сме псали едно и също. bouquet

Само едно малко доуточнение - увереността може да не е от ранна детска възраст, може и да е късно придобита. Но веднъж получиш ли я - е като наркотик.
Виж целия пост
# 239
Когато трябва да срещнеш, ще срещнеш някого подходящ. Какво значи да търсиш момиче? Не мога да говоря за всички, но голямата част от момичета/жени усещат когато някой отчаяно търси да си хване някого. Вместо да "търсиш" те съветвам да инвестираш времето си в някаква дейност, която по-натам може да ти донесе успехи и пари. Когато имаш страст, с която се развиваш, те жените/мъжете сами ще се появят. Също така понятието "сериозно" момиче е много обширно. Плюс, вместо ти да изискваш, първо се замисли с какво заслужаваш един сериозен и добър човек до себе си и наистина ли си готов да предложиш на такъв човек, това което една истинска връзка изисква? Искаш връзка защото наистина си готов да помагаш и да си опора на друг човек или просто защото ти е скучно ежедневието и си самотен?

Но за жените "материалистки" малко се паля като стане дума. Много мъже се оправдават с това, че жените били "материалистки" просто защото е по-лесно така, вместо да се вгледаш и да работиш над недостатъците си. Много са рядко жените, които наистина търсят само парите у един човек, наистина много рядко. Това са само жените, които виждаш че нямат акъл за 5 стотинки, пък карат последната С класа (ако е тъпа ти става ясно, че не е изкарала сама парите да си я купи). С такива жени така или иначе нямаш шанс, без да се обиждаш.

Какво значи една жена да е материалистка? Това да искаш мъжа ти да е амбициозен и да има хубава кариера, а не по цял ден да се пипа на работа и да скатава, чакайки да стане 6 часа и петък, че да излезне да пие? Че вместо да се чуди коя игра да играе на компютъра, да иска заедно да стартирате бизнес и усърдно да работите над бизнес план така, че да си осигурите стабилни допълнителни доходи? Или той самият да не се примирява цял живот да е на едно ниво в кариерата, а постоянно да полага усилия да се издигне, да учи нови и нови неща и да се преквалифицира, а не като стане промяна в компанията където работи, да мрънка че видиш ли правителството било виновно, това, онова дрън мрън. Аз мога да си позволя почти всичко, което искам абсолютно сама, без мъж и въпреки това, не желая човек, който взима по-малко от мен до себе си. 



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия