Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 9

  • 130 153
  • 722
# 330
Извинявам се ,преди няколко дни имаше свинско със зеленчуци.  Нещо не мога да намеря публикацията. Моля потребителя ,който я качи за рецепта . Изглеждаше много вкусно  Heart Eyes
Виж целия пост
# 331
vikonetka погледни Пост # 3227 фев. 2018, 20:21 ч на предишната страница от MoHu Todorinska може би това свинско имаш предвид
Виж целия пост
# 332
vikonetka погледни Пост # 3227 фев. 2018, 20:21 ч на предишната страница от MoHu Todorinska може би това свинско имаш предвид

Благодаря точно това е Simple Smile
MoHu Todorinska , би ли споделила рецептата .

Скоро се пробвах да направя свинско по китайски и се получи ужасно . Нооо пък това изглежда супер Simple Smile
Виж целия пост
# 333
Разбира се. Около 700 гр свинско се реже на много тънко и се овкусява със соев сос и една подправка за уок от Лидл и се оставя да престои час. 2 Тиквички, 2 моркова и 2-3 чушки се режат на тънки дълги ленти. Месото се пържи на сух уок тиган или обикновен дълбок. Когато месото е готово се изсипва с дълбок съд, в тигана се сипва малко мазнина, когато загрее добре се прибавят зеленчуците. Към тях се добавя подправката и соев сос. Пържат се до леко омекване и когато са почти готови (спрямо вашия вкус, аз ги обичам хрупкави) се добавят кълнове и бамбук. Кълновете и бамбука бяха от буркан пак от Лидл. Но бамбука определено не ми хареса. Имаше тежък аромат. Дозапържва се за около 5 мин и всичко се изсипва в съда с месото и се разбърква добре.  Ако има нужда се добавя още соев сос. В интерес на истината съм правила без тази подправка и вкуса определено не е толкова китайски. Joy
Ето и снимки на подправката и съдържанието и.
Съдържание: лук, моркови, чушки, кориандър, чесън, лимонена трева, рапично масло, люти чушлета, праз, сминдух, кокосово мляко на прах, черен пипер, канела, джинджифил, анасон, магданоз и сусам.
Виж целия пост
# 334
Много благодаря Simple Smile
Ще отида днес до лидъл , дано да имат останали неща Simple Smile
Виж целия пост
# 335
Домашна,прясна паста
Виж целия пост
# 336
Телешко - свинско със зеленчуци ^_^

Виж целия пост
# 337
Пилешки хапки с корнфлейкс на фурна
Виж целия пост
# 338
Свинско със зеленчуци(с подправката за уок-лидълската,за която се спомена) Зелен фасул(замразен,кръгъл,лидълски...)
Вратни пържолки и пикантни картофи на фурна
Домашен хамбургер
Виж целия пост
# 339
Austrian Germknodel - Home Cooking  Австрийски кнедли.





Скариди сганаки









Виж целия пост
# 340
страхотни красоти показвате
Виж целия пост
# 341
Много обичам"сухо"жито,но за съжаление се свързва с неприятни мисли,не е десерт...пудра захар слагам после,да не се увлажнява предварително.
Виж целия пост
# 342
Кифлички
Виж целия пост
# 343
Картофени кюфтета.





Да добавя и фалшивата шкембе-чорба.

Виж целия пост
# 344
Салата от червено цвекло, морков и круша, със сирене.



Свински гърди по Пепчо, но поради липса на пепси в магазина, ги направих с кока кола. Мъжът ми каза: "това е прекрасно". Пак ще се прави, но с чисто месо (без сланина, че не я ям). Пепчо, голямо благодаря от мен. Не съм ги докарала откъм снимка, но пък месото се разпада от поглед само.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия