Четвърти клас - II тема

  • 89 711
  • 740
# 570
ние четохме тази
https://www.book.store.bg/p37051/mitove-i-legendi.html
Виж целия пост
# 571
ще питам довечера.
едната я показа дъждец, другата е адаптирана за деца - на Фют
Скрит текст:
има една на Кун
Скрит текст:
и една стара Simple Smile Simple Smile

похвалих ли се, че получи специална награда за оригиналност на конкурс по фотография?
 Simple Smile

Виж целия пост
# 572
Браво за наградата за оригинална снимка.

След втори клас чете тази на Егмонт (показана от Дъждец).
Тогава доста разпитвах във форума и гледах по книжарниците,
и тя най- много ми хареса.

Миналата година чете тази на Кун, много старо издание.

Той играе God of war и за това беше заинтересуван да прочете и двете.
Виж целия пост
# 573
Май ще се купува изданието на Егмонт, защото аз честно си признавам, че легендите на Кун тъй и не успях да ги преглътна като ученичка и сега се чувствам ощетена (и недостътчно осведомена, бяха ми важни във филологията, оказа се). Тоест, търся ги за себе си, не толкова за децата.
Виж целия пост
# 574
само да ви подготвя психически Simple Smile Simple SmileSimple Smile
Скрит текст:
"Тоя Зевс колко пъти се е женил?" - отговарям, че май са 5 жените му и веднага контра.
"Ама една от тях е родила не от него, а друга е родила от него, а не му е била жена, а една му е и сестра и жена..."


Виж целия пост
# 575
само да ви подготвя психически Simple Smile Simple SmileSimple Smile
Скрит текст:
"Тоя Зевс колко пъти се е женил?" - отговарям, че май са 5 жените му и веднага контра.
"Ама една от тях е родила не от него, а друга е родила от него, а не му е била жена, а една му е и сестра и жена..."



тази книга да не я е писал някой експерт от МОН  Laughing Толкова абсурдна ми се струва, като техните "произведения"  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 576
само да ви подготвя психически Simple Smile Simple SmileSimple Smile
Скрит текст:
"Тоя Зевс колко пъти се е женил?" - отговарям, че май са 5 жените му и веднага контра.
"Ама една от тях е родила не от него, а друга е родила от него, а не му е била жена, а една му е и сестра и жена..."



тази книга да не я е писал някой експерт от МОН  Laughing Толкова абсурдна ми се струва, като техните "произведения"  Rolling Eyes

хахаха, знам ли.

специално погледнах
Цитат
Автор  Дона Джо Наполи
 Марка  Нешънъл Джиографик
 Тип  Образователни книги
Възраст  13+
 Корица  Твърда

освен да протестирам, че изискват да се чете от деца на 10-11, т.е. не спазват възрастовото ограничение. TrollfaceTrollface
Виж целия пост
# 577
Ала бала, поправих си поста:
Книгите ги има и на английски   в градската библиотека.

Преведени са от издателство Пан и са с оригиналните илюстрации. Имало е и редактори, и коректори, няма букет от грешки, срещащи се в съвременните издания.

Нивото на английския е достъпно за напредналите деца, моето каза, че следващата година започва от третата книга нататък Simple Smile
Само първите две са преведени.
Виж целия пост
# 578
Боговете не само са се женили по много пъти, ами някои са изяждали децата и жените си, женели са се за сестрите си, хвърляли са бащите си в подземното царство, Зевс родил дъщеря си Атина през челото. Изобщо  многоженство, инцест, отцеубийство за нищо ги нямат Crazy
Виж целия пост
# 579
Моят син след няколкодневна борба миналата година, категорично отказа да ги чете тези легенди. Нито може да ги оправи кой на кого и как, нито може да ги разбере. На мен също ми бяха объркани и непонятни, а съм се опитвала да ги чета в много по-горен клас. Толкова интересни и разбираеми книжки има, които до увлекат децата, да им създадат интерес, а не отвращение от четенето, защо трябва да четат това нещо?
Виж целия пост
# 580
и аз не разбирам защо са им точно древногръцките легенди, а не египетската история например - и двете са ми еднакво чужди, и двете са еднакво интересни на дечко. Simple Smile
Simple Smile то ако питат него, може да включат и НЛО, илюминатите, Тесла... Simple Smile

на мен са ми също толкова странни книжките с приказки.
има и интересни, може даже да има такива, които не е чел, но в 4 за 5 клас приказки!...
Simple Smile по-полезна би била книга за промените в тялото - да си я чете цяло лято и да е по-подготвен есента.
Виж целия пост
# 581
и аз не разбирам защо са им точно древногръцките легенди, а не египетската история например - и двете са ми еднакво чужди, и двете са еднакво интересни на дечко. Simple Smile
Simple Smile то ако питат него, може да включат и НЛО, илюминатите, Тесла... Simple Smile
...

Точно това са и темите, които вълнуват Калоян Simple Smile Който най-после е официално във ваканция след връчването на удостоверенията в понеделник. Е, чакаме резултатите от "Млади таланти", но той е убеден, че има достатъчно точки от другите състезания и това не е важно.
Аз съм против частните уроци. Още от времето, когато кандидатствах в  езикова гимназия. Оказа се, че последната задача на изпита по математика са успели да решат само тези, дето ходят на частни уроци при определена госпожа. Не влязох, естествено. Но пък влязох в икономически техникум (за което никак не съжалявам) и в УНСС БЕЗ уроци. Готвих се сама. Та не смятам да си тормозя детето, освен ако не се наложи.
Трета седмица се опитвам да осмисля една информация - учителката ми по математика от 5-ти клас, която НЕ харесвах (и не само аз), която вече е пенсионер, преподава в частно училище в София. Не разбрах точно в кое, но не мога да си представя да плащам торби с пари и да пробутват на детето ми подобно "елитно" преподаване...
Виж целия пост
# 582
И моят син възкликна, че "Зевс не спря да краде и иска жени, не се ли насити, не го знам!"
Виж целия пост
# 583
Аз взех тази адаптирана версия на изд. Пан
Скрит текст:
Младежът я започна, но някои думи и имена го мъчат. Ще чакам отзивите му за книгата.
Виж целия пост
# 584
Хаха, Mmm, хареса ми план графикът  Joy
Похвално, че става в 8! Моята до 12 не я търси извън леглото  Joy


И Врячо е от ставащите по обед... ама и аз съм там като не съм на работа.

ПП
Май цялото му познание по древногръцките митове иде от Орфей в Ада и Хубавата Елена.
Не си представям какво изобщо си мисли за персонажите - може би че Зевс е симпатичен бас на възраст, който е чуди как да угоди на разглезеното си семейство, Хадес - тенор със заложби за продуцент на модерен балет, а Артемида има навика да прибягва до стриптийз когато иска да постигне нещо.  hahaha

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия