ФЕВРУАРСКОТО човече става на 1 годинка вече (Тема 2)

  • 65 360
  • 748
# 225
Електра, а какво значи Кайо и защо си кръсти детето така? Не питам с лошо, интересно ми стана. Ако не искаш, не ми отговаряй. Мерси.
Виж целия пост
# 226
Аз съм останала с впечатление, че Кайо е съкратено от друго име.

Райската може да се дава след 8-10 месец (за по-предпазливите след 1 г), не се отличава като особен алерген. Много е полезна и хранителна. Добре е да се дава узряла, ако е твърда, може да се замрази, след размразяването е мека и намалява стипчивостта ѝ. По-скоро плодът действа затягащо.
Виж целия пост
# 227
Честит рожден ден на всички. Да растат здрави, весели и много обичани.
Виж целия пост
# 228
Аз съм останала с впечатление, че Кайо е съкратено от друго име.

Райската може да се дава след 8-10 месец (за по-предпазливите след 1 г), не се отличава като особен алерген. Много е полезна и хранителна. Добре е да се дава узряла, ако е твърда, може да се замрази, след размразяването е мека и намалява стипчивостта ѝ. По-скоро плодът действа затягащо.

Мерси, Бона, много адекватни съвети даваш Simple Smile Малката нещо напоследък е запечена, та, явно ще отложа. Ама, нали, все сезонни плодове ме влекат Simple Smile

Кайо, да, от Николай. Но прочетох, че на първа страница така е вписано името и реших, че това е цялото име. Сега са много популярни Кай, Кайа, не, че ги знам и те какво значат Simple Smile
Виж целия пост
# 229
mimimost, не знам как мислиш да я даваш райската, но може да я смесиш с нещо разхлабващо и ще се балансира.

По принцип Кая/Кайо може да се изведе от различни етимологии, напр. каяджия значи соколар (обучава птици), от кая се на старобългарски има такъв глагол "кайон сен", от "цена" (kaina) също, доста са (етимологията ми беше любима дисциплина).
На мен са ми благозвучни и двете (но Кая стана мнооого популярно напоследък), но не бих ги избрала за пълни имена, но за съкратено Кайо многоми харесва, не че е на Електра Wink.
Виж целия пост
# 230
Не е от Николай, а от Калоян Simple Smile Другите съкратени не ми харесват, иззбрах това име (мм много го искаше), само, защото измислих краткото Кайо.

Честити да са рожденниците ❤
Виж целия пост
# 231
Племенникът ми се казва Калоян и това ми беше любимото мъжко име. Ако сестра ми не го беше избрала и аз със сигурност щях да си кръстя детето по този начин. 😊
Виж целия пост
# 232
Мами какво давате на навършилите 1г деца ...идейтв ми се изчерпват вече
Виж целия пост
# 233
Чести рожден ден, на всички февруарчета до тук!
Аз правих кисел с райска ябълка, замразена и след това размразена, на мен ми хареса но на Цвети не, но тя никой кисел /от моите/ не хареса. Правех ги с царевично нишесте и плодове.
Виж целия пост
# 234
Благодаря за поздравленията от името на моята Катерина. Simple Smile

Аз съвети за храненето хич не мога да давам, че при нас положението е все така изоставащо. Напредъкът е, че вече яде овесени ядки, които са минали през блендера и веднъж успях да и дам на много дребни парченца малко хляб с лютеница. Видя ме че ям и взе да ми примлясва насреща.
Авокадото го хареса. Давам и го смачкано с банан или с кисело мляко.
Кисел никога не съм правила и давала...Него като разнообразяване на храненето ли го давате или има повечко полезност?

Калоян е най-любимото ми мъжко име. Ако бях родила момче сега, щеше да се казва така.
Виж целия пост
# 235
Честит рожден ден на двете Катерини! Да са здрави, щастливи и благословени! 🎉🎈🎂
Виж целия пост
# 236
Не е от Николай, а от Калоян Simple Smile Другите съкратени не ми харесват, иззбрах това име (мм много го искаше), само, защото измислих краткото Кайо.

Честити да са рожденниците ❤

Електра, аз пак не те разбрах. Синът ти Калоян ли се казва или Кайо? Калоян, не значи ли красив Иван?
Виж целия пост
# 237
Да, Калоян се казва.
Исках да кажа, че се бях отказала от това име почти, защото не можех да измисля как да му викам на галено. Калояне, Кала за бебе не ме кефи. А Коко изобщо не харесвам и не виждам връзка с името всъщност. Един ден се събудих и ми беше щукнало, че ще му викам Кайо, така че, един ден по-късно го кръстих Калоян. Малко да се бях почудила още и нямаше да мога да кажа име като ме попитаха как се казва след като го извадиха Crazy
Виж целия пост
# 238
На мен Кая много ми харесва и обмислях дали да не кръстя малката Калина, за да мога да и казвам Кая. Simple Smile

Виж целия пост
# 239
Честит рожден ден и на днешният рожденик. Да е жив и здрав.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия