Грип 2018

  • 77 135
  • 536
# 90
И поради що го пиеш този АБ тогава? Тия лекари са за трепане. И нашата предписва АБ, но ако след 3-4 дена с висока температура, вечер се вдига 37,3-37,6.
Сега тъкмо ще ти предпише още един, та хубавичко да се размажеш.
Преди две години на няколко приятели предписаха един АБ с Л започваше, който действаше размазващо на организма и се чувстваха като парцали.
Виж целия пост
# 91
Ох, дайте акъл какво да пия, че да ми дойде малко сила и енергия!
От миналия четвъртък карам грип, но атипично, с температура до 37.9 градуса и разни други екстри. Вече съм добре, нямам температура, кашлям много малко, но съм като парцал. Нямам сила да стана от леглото, никакъв апетит. Не ми е лошо, но искам само да си лежа. Знам, че организмът е изтощен, но чак такова чудо и след пневмония не си спомням...
Виж целия пост
# 92
И аз бях така след вируса, който изкарах в началото на месеца. Малко по малко си ми дойде енергията, но няколко дни бях точно като парцал и все гледах да си полегна. Не ми се ядеше нищо, в същото време стомахът ми стържеше, абе ужас Crazy Пий сокчета, пилешка супичка, такива неща. Щом си оздравяла полека лека ще си дойдат нещата на мястото.
Виж целия пост
# 93
Грипът ти разказва играта на имунната система. Затова след него много често те нападат бактерии. Пази се, почивай си повече, яж витаминозна храна, по това време на годината туршия и кисело зеле са чудесен избор за витамини и пробиотици. Ще се оправиш, но трябва да мине време.
Виж целия пост
# 94
Следващия път пак няма да правим антибиограма, а ще действаме по описаната схема с ремантадин и доксициклин. Така си решаваме проблема за няколко дена, а преди повече от 20г., както вече споменах, с витамини и аспирин се измъчвах седмици, месеци, цялата зима! И се гордеех, че не употребявам антибиотици и ваксини! Цели 20г. не посегнах към антибиотик и явно е било грешка......
Аз използвам АБ. Но когато е нужно.
Антибиограмата е важна, защото наистина е възможно да имате бактериална инфекция, която да се повтаря и очевидно не успявате да овладеете щом се налага всеки път да ставате на крака с АБ.
Виж целия пост
# 95
Това лечение на всяка настинка с доксициклин наистина ме втрещи. Дано някой не се върже на тая рецепта.
Виж целия пост
# 96
Това лечение на всяка настинка с доксициклин наистина ме втрещи. Дано някой не се върже на тая рецепта.
Ако за всяко втрисане се пие Доксициклин, дори да са били 5-6 пъти досега, на седмия няма да действа...
Не може така безразборно да се приемат АБ!
Виж целия пост
# 97
Най-вероятно точно когато наистина дойде необходимостта от АБ той ще се окаже безполезен, защото де що има флора и фауна ще е станала резистентна към него.
Виж целия пост
# 98
Добрееее ,  пет дни температура ,  а сега 35, 4 ?!
Виж целия пост
# 99
С какъв термометър мерите? Може да се е разместил.
Виж целия пост
# 100
   Вчера питах личния лекар колко е ефикасна противогрипната ваксина. Личният ми лекар отговори, че пак се разболява, но не го изкарва така тежко. Пак има кашлица, чиято кашлица я влачи в продължение на 2-3 седмици понякога. Пак приема антибиотик. Така че получавам разногледни гледни точни колко противогрипните ваксини са ефиктивни.
Виж целия пост
# 101
Явно не можете да проумеете, че на някои хора не им минава грип или обикновена настинка даже от парацетамол, аналгин, аспирин, витамини и тем подобни боклуци... Аз съм живия пример за това... От тази ми "терапия" да не пия АБ и лекарства преди години си докарах хроничен синузит и цистит... Защото бях попаднала отново на лична лекарка, която беше против всякакви лекарства... Обаче аз зимата всеки месец съм хремава, едни сополи, запушен нос, температура около 37° което значи, че имам някаква инфекция... От тези не излекувани с нищо инфекции, после се развива остър синузит с вече бактериална инфекция и гной в синусите, който и с АБ вече трудно се повлиява... Налагат се пункции и т.н. неприятни истории.. от няколко остри синузита, после става хроничен и при всяка настинка или вирусна инфекция се активира... Ако не се вземат моментални мерки като антивирусни препарати или АБ да се спре инфекцията още в зародиш, следва вдигане на температура около 39°, блокиране на носоглътката, страхотни болки в главата, пълнене на синусите с гной, блокиране на дишането и някакъв ужас.. Който е имал остър синузит знае какво е...  Sick
 
Та да ми обясняват да чакам 4-5 дни да видя дали парацетамола или аспирина ще ме оправят, не е етично и професионално. За цистита е същата работа - не се ликува с парацетамол, а идва от едно елементарно уж измръзване на краката например...
Така че нека всеки отговаря за себе си и да не се дава акъл на другите как и с какво да се лекува.. То е хубаво да не се пият лекарства, но понякога се налага, колкото и да не ни се иска...  Wink

Jennifer_w, странно как хората, които си бият ваксини ги отричат, но на следващата година отново си бият.... Имам такива познати... Ами ако няма полза от нея, защо си слагат отново?!?
Виж целия пост
# 102
Всъщност говорим за едно и също. Не сме против АБ. А за правилното им използване, за да имат ефект. Дозирането и вида на АБ не може да се налучква. Също е задължително контролното изследване, за да се докаже, че бактерията е изтребена. В противен случай при всяко вирусче има усложнения.
Абсолютно отказвам да повярвам, че в която и да е държава ще ви излезе на изследванията, че имате бактериална инфекция и лекарят ще каже - няма да пиеш АБ.
Виж целия пост
# 103
Явно не можете да проумеете, че на някои хора не им минава грип или обикновена настинка даже от парацетамол, аналгин, аспирин, витамини и тем подобни боклуци...

   Съгласна съм. И аз с парацетамол, аспирин, прахчетата Тайлол Хот, Терафлу, Голдрекс и тем подобни, АЦЦ за кашлица, не мога да се оправя. Добре познавам организма си и знам, че бързо развивам бронхопневмонии.

   Да, интересен е този въпрос защо тогава си поставят пак ваксини на следващата година щом според тях са неефективни. Ще попитам при първа възможност личния лекар.

Всъщност говорим за едно и също. Не сме против АБ. А за правилното им използване, за да имат ефект. Дозирането и вида на АБ не може да се налучква. Също е задължително контролното изследване, за да се докаже, че бактерията е изтребена. В противен случай при всяко вирусче има усложнения.
Абсолютно отказвам да повярвам, че в която и да е държава ще ви излезе на изследванията, че имате бактериална инфекция и лекарят ще каже - няма да пиеш АБ.

   И какви изследвания се пускат за установяване на бактерии?
Виж целия пост
# 104
ПКК, СУЕ, ЦРП.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия