Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 47

  • 57 497
  • 747
# 330
Влизам с един въпрос към момичетата, които имат проблеми със щитовидната и са бременни или вече са родили. Със Хашимото диагностицирано и следено брез цялата бременност съм, ТСХ си е бил винаги в норма проблем там нямам. Обаче имам и плътен възел на който съм правила биопсия преди бременността бяха добри резултатите,  бях днес при ендото и тя вика дай да го погледнем как е. Ноември като го мери беше 1 см. сега е 1.5 см. и според нея да не рискувам с нормално раждане, за да не се възбуди допълнително от стреса за организма и напъните. Аз много държа на нормално, но ако наистина риска е голям от тази гледна точка ще е секцио ясно е  все пак и моето здраве е важно. Ще търся и второ мнение от ендокринолог, но ми се иска да чуя и мнения от хора, които са били в такава ситуация.
Потърси и друго мнение! Аз стопих киста, като закусвах всяка сутрин смляно ленено семе с кис.мляко и мед!В нета пише как да се приема!
Виж целия пост
# 331
Влизам с един въпрос към момичетата, които имат проблеми със щитовидната и са бременни или вече са родили. Със Хашимото диагностицирано и следено брез цялата бременност съм, ТСХ си е бил винаги в норма проблем там нямам. Обаче имам и плътен възел на който съм правила биопсия преди бременността бяха добри резултатите,  бях днес при ендото и тя вика дай да го погледнем как е. Ноември като го мери беше 1 см. сега е 1.5 см. и според нея да не рискувам с нормално раждане, за да не се възбуди допълнително от стреса за организма и напъните. Аз много държа на нормално, но ако наистина риска е голям от тази гледна точка ще е секцио ясно е  все пак и моето здраве е важно. Ще търся и второ мнение от ендокринолог, но ми се иска да чуя и мнения от хора, които са били в такава ситуация.
Потърси и друго мнение! Аз стопих киста, като закусвах всяка сутрин смляно ленено семе с кис.мляко и мед!В нета пише как да се приема!

Благодаря много за отговора Капризче  Hug, аз със сигурност ще се консултирам и с друг ендокринолог, но днес като ми го каза тази и много тъпо ми стана и веднага и се вързах. Има ли значение какъв е меда, че съм се запасила с манов, ментов, от кръвен здравец. 
Виж целия пост
# 332
По темата с меда. Ментовия обикновено е менте, разказвали са ми, че го правят като загряват мед и разтварят лукчета в него.Frowning1
Виж целия пост
# 333
Ааа няма да се учудя. Аз моя го поръчвам от една жена от Триград местни производители 2016 г. ходихме купихме си на място хареса ни вкуса и тази зима пак поръчахме. Вкусен е пък дали е истински  Grinning
Виж целия пост
# 334
Миналата седмица в "На кафе" д-р Папазова даваше съвети как да разпознаем дали медът е истински. Единият тест беше този, който ми се вижда лесен за изпълнение. 
Течният мед през студените зимни месеци е фалшив или е загряван на висока температура. Този мед, ако мирише на карамел, може да е и вреден. Медът от върба, акация и елда не се захаросва. Обаче кристализиралият мед не е гаранция за истински мед. Захаросва се и медът, когато пчелите са захранвани със захарен сироп.
Виж целия пост
# 335
Най-лесно се разбира дали медът е истински, кат осе обърне буркана с капачката надолу. Ако от дъното се стича бавно, значи е истински, но ако се стича бързо, то има примеси на глюкоза или може да е загряван на висока температура. Също мехурчето с въздух, който ще тръгне да се издига от капачката към дъното(това при пълен буркан само може да се тества), трябва да се издига бавно, а не за милисекунди. Баща ми е пчелар и ме е учил така да разпознавам Simple Smile Имаше и някакъв метод с чиния, но не помня какво се правеше.
Виж целия пост
# 336
Фалшивият мед се разтваря за броени секунди във вода, и топла вода.
Докато истинският мед  се разтваря по-бавно и по-трудно.
Капнат на салфетка фалшивият мед образува едно мазно петно, докато истинският стои цяла капка, не попива.
И вкусът е доста различен - истинският просто от една лъжичка и е много тежък на вкус, и пари на устата, докато фалшивият се доближава до вкуса на глюкозата-фруктозата ли беше.
Някои го пробват и с химически молив, но това отчита водно съдържание.
Виж целия пост
# 337
Здравейте,
Утре ще правя кръвни изследвания и искам да си пусна и витамин Д. Но до преди три дена приемах Вигантол. Трябва ли да има пауза от прием на витамина и каква за да изследвам вит. Д и да бъде меродавно или поне ориентировъчно изследването?
Виж целия пост
# 338
Здравейте,
Утре ще правя кръвни изследвания и искам да си пусна и витамин Д. Но до преди три дена приемах Вигантол. Трябва ли да има пауза от прием на витамина и каква за да изследвам вит. Д и да бъде меродавно или поне ориентировъчно изследването?
Да, трябва, но не мога да ви кажа 7-14 дни или повече, но със сигурност трябва да минат няколко дни без прием когато се изследват витамини.

Колкото до акта за граждански брак. В болница „Надежда” не го търсят. За ЛК на мъжът ми не помня. Аз му знам ЕГН-то и не помня дали я изискваха, докато попълваха документите на детето, мисля че не. Но не ви изписват веднага и ще имате 2-4 дни да дадете нужните документи.
Виж целия пост
# 339
Здравейте,
Утре ще правя кръвни изследвания и искам да си пусна и витамин Д. Но до преди три дена приемах Вигантол. Трябва ли да има пауза от прием на витамина и каква за да изследвам вит. Д и да бъде меродавно или поне ориентировъчно изследването?
Да, трябва, но не мога да ви кажа 7-14 дни или повече, но със сигурност трябва да минат няколко дни без прием когато се изследват витамини.

Около месец. Първоначално, когато открих дефицит на този витамин, беше пролетта миналата година. До края на юли приемах 4000 UI. Не изчаках месец, а около седмица и нещо, резултатът беше много висок. След като забременях не съм приемала, изследвах се септември 2017 г. и нивото беше около 20 (за сравнение пролетта 10, а в началото на август 90).
Според мен по - добре изчакай повече време, за да се разбере колко трайно е нивото му в организма.
Виж целия пост
# 340
Момичета в 26г.с съм и от седмица усещам постоянен натиск на пикучния мехур и през час пишкам знам,че може бебето да го претиска,но не е ли още рано?
Виж целия пост
# 341
Зависи от позата на бебчето.
За всеки случай си пусни стерилна урина.
Виж целия пост
# 342
Зависи от позата на бебчето.
За всеки случай си пусни стерилна урина.

Урина ми взеха миналия четвъртък беше чиста,сигурно е от позата на бебето
Виж целия пост
# 343
Ако се е обърнало с главата надолу, нищо чудно да те притиска. Аз съм в 28 седмица и всъщност така разбрах, че се е обърнало бебето преди десетина дни.

Момичета, я кажете татковците ще изпилзват ли отпуска по бащинство. Аз си спомням, че миналия път го накарах да си го вземе, но на третия ден го изпратих да си ходи на работа. Сега обаче с две деца сигурно ще имам нужда от някаква помощ. 🤔
Виж целия пост
# 344
Момичета, едвам се отлепвам от възглавницата. Лягам в 22:30 и ставам в 7:00 ,но съм като парцал на работа Sad  Защо изпитвам такава умора? Как да се справя ? Отделно преди ходех по 2-3 пъти по голяма нужда,а сега с триста зора и напъни ,а ям плодове и зеленчуци основно и пак съм запечена Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия