Резултати от микробиология

  • 235 960
  • 2 337
# 270
Здравей!
Виждам, че имаш и малко анаеробни бактерии, освен гъбичките.
Моят съвет е да започнеш курс с Миковаг - 10 вечери подред. 1 хапче Микомакс + още едно на 4ти ден и още едно на 7ми ден. Паралелно, купи си орален пробиотик и приемай, без да спираш. Не знам в момента кой ден от цикъла ти е, но след като ти дойде - и ти свърши - можеш да започнеш терапия за лактобацилите, но предвид анаеробите - може би ще трябва да направиш и курс с метронидазолов препарат (Флажил) , вагинално 7 или 10 вечери, а орално - еднократна доза от 2мг. флажил. След флажила, можеш да преминеш към втора стъпка - подкисляване на влагалището с Феминела Ваги Ц - това е витамин Ц, под формата на вагинални хапчета. Слагат се 6 вечери подред, и след това започваш вагинален пробиотик - Гинофилус, или Нарине. Хубаво е да направиш една контрола, след цикъл (т.е след първия месец лечение), за да се види как се повлияваш. В зависимост от това, или продължаваш с Феминела ваги Ц и пробиотик, или само с пробиотик.
Ако искаш по-задълбочено да се информираш, ето тук погледни : цък, цък

Здравей, започнах терапията, която ми препоръча. От днес започвам курса с флажил. За вагиналните Глобули ми е ясно, но как и колко дни да го приемам перорално?


Здравей,

От доста време имам проблем с бактериална вагиноза. Миналия месец изкарах курса на лечение, който ми препоръча и трябваше да отида на преглед,  но заради ситуацията в страната никъде не ме  приемат и не мога да направя микробиология, за да видя дали всичко е наред вече. Моля те за съвет, как да постъпя, да взимам ли нещо профилактично или за момента нищо да не правя?
Виж целия пост
# 271
1 месец ли направи от схемата?
Как се чувстваш, имаш ли промяна, или не?

Пламена - няма да ти помогне тази схема на лечение, нито медикаментите, които са подбрани, моят съвет е: след цикъл, на чисто, да започнеш с курс Миковаг - 10 вечери подред. Орално, Дифлукан или Микомакс - по схема на 1ви 4ти и 7ми ден. Подмени си бельото, или изглади наличното, внимавай с интимна козметика и превръзки - всичко да е от памук, поддържай се суха, откъм хранене - редуцирай захарта и тестените изделия от бяло брашно.
Виж целия пост
# 272
Café del Mar, много благодаря за изчерпателния отговор, ще последвам вашите съвети. Hug
Виж целия пост
# 273
Café del Mar ,моля те сподели дали Гинофилус,е подходящ за брененни ?В листовката не пише и се чудя дали мога да си направя един курс,след лечението.Очаквам и АГ ми отговори,но все пак искам да чуя и твоето мнение.Благодаря ти предварително
Виж целия пост
# 274
Жени, при наличие на проблем и доказана липса на лактобацили във влагалището, е хубаво да се реагира. Но без нужда - не. Каква е твоята ситуация, лекуваш ли нещо?
По принцип, не са вредни в никакъв случай. Вредни са тогава, когато няма нужда от тях, а се слагат.
Виж целия пост
# 275
1 месец ли направи от схемата?
Как се чувстваш, имаш ли промяна, или не?

Пламена - няма да ти помогне тази схема на лечение, нито медикаментите, които са подбрани, моят съвет е: след цикъл, на чисто, да започнеш с курс Миковаг - 10 вечери подред. Орално, Дифлукан или Микомакс - по схема на 1ви 4ти и 7ми ден. Подмени си бельото, или изглади наличното, внимавай с интимна козметика и превръзки - всичко да е от памук, поддържай се суха, откъм хранене - редуцирай захарта и тестените изделия от бяло брашно.


Да, един месец.
 Честно казано не мога да кажа дали има разлика, тъй като никога не съм имала симптоми.
Виж целия пост
# 276
Café del Mar ,след микробиологията ми излезе този резултат:
Микроскопични заключение-Микроскопски данни за изразителен възпалителен процес.
Влагал.секрет-културелно изследване и заключение- Липса на микробен разтеж при аеробно култивиране.

Заключението на АГта беше
1вото предложи лечение 12 дни с Макмирор
2рото лечение с Гиназола 1 бр и след това 6 дни с Полижинакс.
Направих лечението на 2рия АГ ,но се притеснявам дали съм избрала правилния вариянт Sad

След това лечение ми се иска да ползвам и Гинофилус,за възстановяване на флората Simple Smile

Според теб ,това лечение дали е много подходящо за бременни ?
В упъването на единия препарат не беше препоръчително неговото ползване,но АГ ме успоки че няма проблем. Моля те сподели твоето мнение .
Благодаря ти предварително
Виж целия пост
# 277


Здравейте, само така мога да кача файла с вагинален секрет, дано се отвори. Имам изолирана бактерия ешерикиа коли. Назначено ми е лечение с макмирор 12 глобули. От 1 година лекувам кандида, последно преди 2 седмици. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 278
Мила - не мога да видя нищо от изследването, съжалявам Sad Иначе, лечението на ешерихия по мои наблюдения е винаги стреляне на посоки - никой не знае от какво може да изчезне, и всеки изписва някой от широкоспектърните препарати...Лично аз съм лекувала ешерихия с масло от риган, плюс биорезонансна терапия. Но много жени приемат антибиотици, много антибиотици, и резултат няма, както има и такива, които се лекуват алтернативно - и пак няма резултат. Има и такива, които с един прием на каквото и да е - се справят. Общо взето...за мен това е въпрос на баланс в организма, не че това е нещо непобедимо, просто не бива да се подхожда едностранно към проблема, а да се действа към укрепване на организма. И на духа, разбира се Simple Smile

Жени - много постно изследване Sad Общо взето, не е описано какво е изолирано, хубавото е че няма кандида, но пък възпалителен процес сам по себе си значи, че има бактерия или патоген. Гиназол, ако не се лъжа, е препарат за Кандида, той в случая няма да ти свърши работа. Макмирор е нещо широкоспектърно, дават го че действа при кандида, трихомони и някои други бактерии. Полижинакс също е широкоспектърен препарат - изписват го, когато не е ясно какво има, но е ясно, че има нещо. При така написан резултат, не бих могла нищо да те посъветвам, мога само да гадая какво може да има. Не са описали и количеството лактобацили, има ли ги, няма ли ги...
Виж целия пост
# 279
Жени - много постно изследване Sad Общо взето, не е описано какво е изолирано, хубавото е че няма кандида, но пък възпалителен процес сам по себе си значи, че има бактерия или патоген. Гиназол, ако не се лъжа, е препарат за Кандида, той в случая няма да ти свърши работа. Макмирор е нещо широкоспектърно, дават го че действа при кандида, трихомони и някои други бактерии. Полижинакс също е широкоспектърен препарат - изписват го, когато не е ясно какво има, но е ясно, че има нещо. При така написан резултат, не бих могла нищо да те посъветвам, мога само да гадая какво може да има. Не са описали и количеството лактобацили, има ли ги, няма ли ги...
[/quote]

Café del Mar,това е останалата част от изследването.

Левкоцити >20 левкоцити за зрително поле
Lactobacillus spp(Nugent) ; > 30 лактобацила на зрително поле(преобладават)
Trichomanas vaginalis: (-) Отрицателен
Виж целия пост
# 280
Благодаря за информацията!
Виж целия пост
# 281
Жени - значи си ок с лактобацилите, няма нужда да слагаш. По принцип, Макмирор е един от малкото препарати, които (поне по твърдение на производителя) не избиват лактобацилите. Тоест, слагайки го, няма нужда да се прави допълнителна терапия за възстановяване на флората.
Ти си избрала схемата с Гиназола и Полижинакса, след това е добре да направиш контрола, за да се види как се движат левкоцитите - ако са в норма, значи е подействало. Макар че не е изолирано нищо - се предполага, че Полижинакса ще изчисти каквото има.
Ти имаш ли някакви оплаквания (не знам дали те питах вече)?
Виж целия пост
# 282
Знаете дали при поставен в памперса памук и после изтискна в контейнер ще даде верен резултат. Не мога да събера урина на детето ми и не става и пробвай всичко на света и това ми е вече крайния вариант
Виж целия пост
# 283
Здравейте,
бременна съм в 35 г. с. Пуснах контролна МБ на влагалищен секрет.
Може ли, да ми кажете какво означават оградените резултати!

Виж целия пост
# 284
Някой да се е справил със Стафилококус ауреус? Това е повторна проба след пит АБ...коментарът какво точно значи?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия