Резултати от микробиология

  • 235 986
  • 2 337
# 285
Мистик - това е препоръчаният антибиотик. Имай предвид, че приемайки антибиотици, трябва да се погрижиш за вагиналния баланс, защото приетите медикаменти влияят на лактобацилите и в червата, и във влагалището, а липсата им води до бактериална вагиноза. Успех с лечението Green Heart

Джони - наред е всичко в резултата ти, от оградените неща първото - Лактобацили - са добрите ти бактерийки във влагалището, които са достатъчно, а второто са епителни клетки - които са в норма и е съвсем нормално да ги има в секрета, който са ти изследвали.
Виж целия пост
# 286
Едно огромно благодаря на Cafe del Mar
Виж целия пост
# 287
Преди известно време след назначена микробиология се оказа, че имам кандида фланелата и вече настъпи моментът да ги лекувам. АГ-то ми предписа миковаг и гиназол еднократно. Но не предписа нищо за ММ. Дали при мое излекуване няма същите да ми бъдат “върнати” при интимен контакт Flushed
Виж целия пост
# 288
Да попитам и тук:
Можем ли сами да си вземем секрет и да си го пуснем в лаборатория или задължително трябва лекар да вземе секрета? Че и аз смених двама лекари, изръсих се сума пари без резултат.
И ако е възможно, колко време след лечението трябва да се пусне секретът?
Виж целия пост
# 289
Пуснах на детето урина нормална и стерилна от една проба и нормалната е перфектна , а стерилната има ешерихия коли 10 на 5та и е резистетнта към всички антибиотици. Детето няма симптоми и урината е бистра. Какво може да значи това?
Виж целия пост
# 290
трябва да се погрижиш за вагиналния баланс, защото приетите медикаменти влияят на лактобацилите и в червата, и във влагалището, а липсата им води до бактериална вагиноза. Успех с лечението Green Heart


С какво се лекува бактериалната вагиноза и опасна ли е ?
Благодаря
Виж целия пост
# 291
Пуснах на детето урина нормална и стерилна от една проба и нормалната е перфектна , а стерилната има ешерихия коли 10 на 5та и е резистетнта към всички антибиотици. Детето няма симптоми и урината е бистра. Какво може да значи това?

Имало ли е някога цистит?
И аз съм така от доста време, но имах остър цистит с кръв, еднократно.
Виж целия пост
# 292
Пуснах на детето урина нормална и стерилна от една проба и нормалната е перфектна , а стерилната има ешерихия коли 10 на 5та и е резистетнта към всички антибиотици. Детето няма симптоми и урината е бистра. Какво може да значи това?

Имало ли е някога цистит?
И аз съм така от доста време, но имах остър цистит с кръв, еднократно.

На годинка и 7 месеца е. Момиче е. Не е имала
Виж целия пост
# 293
Тя е с памперс, напълно е възможно да получи някаква инфекция.
Но за твое успокоение, пусни в друга лаборатория нова стерилна.
Виж целия пост
# 294
Тя е с памперс, напълно е възможно да получи някаква инфекция.
Но за твое успокоение, пусни в друга лаборатория нова стерилна.

Пуснах в няколко различни и все излизат различни бактерии, но ешерихия колито на два пъти се дублира. Ще я заведа на нефролог утре, че
Ще се побъркам
Виж целия пост
# 295
трябва да се погрижиш за вагиналния баланс, защото приетите медикаменти влияят на лактобацилите и в червата, и във влагалището, а липсата им води до бактериална вагиноза. Успех с лечението Green Heart


С какво се лекува бактериалната вагиноза и опасна ли е ?
Благодаря

Никой ли не знае?
Виж целия пост
# 296
С какво се лекува бактериалната вагиноза и опасна ли е ?
Благодаря
[/quote]

Никой ли не знае?
[/quote]

svetlinar прочети това.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1092521.msg38277997&utm_sour … tlink#msg38277997
Виж целия пост
# 297
Да попитам и тук:
Можем ли сами да си вземем секрет и да си го пуснем в лаборатория или задължително трябва лекар да вземе секрета? Че и аз смених двама лекари, изръсих се сума пари без резултат.
И ако е възможно, колко време след лечението трябва да се пусне секретът?

Не е удачно, може да се замърси пробата, да не е задоволително количество...
цервикален секрет няма как.
А и в лабораториите искат бележка от лекар.
Не, че и това не се е случвало,мен веднъж една гинеколожка въобще не ми сложи спекулум.
Виж целия пост
# 298


Здравейте! Това са ми резултатите от Femoflor+ от лаборатория “Геника” (на втората страница всичко е отрицателно, затова не я прилагам). Понеже с лекарката ще се чуем след няколко дни, след като ми излезе и цитонамазката, бихте ли ми хвърлили малко светлина тук, че от вчера нямам мира за тези Факултативни анаероби и Облигатни анаероби и най-вече за Staphylococcus spp. Имам ли основание да съм притеснена?
Виж целия пост
# 299
Здравейте! Моля ви помогнете ми. Cry Cry След лечение с антибиотик преди 4 месеца почнаха оплаквания. На първата микробиология от цибалаб пишеше “ изобилие от лактобацили, изобилие от епителни клетки и липса на левкоцити” обаче оплакванията продължаваха. След това ми пуснаха влагалищен секрет за микоплзма, уреплазма и кръвно изследване на хламидия. Там всичко беше отрицателно, единствено пишеше “ малко количество е.coli” също лактобацилите бяха редуцирани. Док, при който ходих, ми каза да изпия един Монурал (антибиотик) и аз се изплаших и отидох на друго място. Всичко почна от тия антибиотици и не исках да повтарям..в майчин дом пуснах две микробиологии..” нормална вагинална флора”.. наскоро пуснах и в Токуда едно.. пак пише, че всичко е наред. В токуда лекарката предполагаше, че е бакт. вагиноза и ми изписа флажил, но вече се чудя дали има нещо, което просто не го хващат на тия изследвания...и какво да правя
Скрит текст:
трябва да се погрижиш за вагиналния баланс, защото приетите медикаменти влияят на лактобацилите и в червата, и във влагалището, а липсата им води до бактериална вагиноза. Успех с лечението Green Heart


С какво се лекува бактериалната вагиноза и опасна ли е ?
Благодаря

Никой ли не знае?
На мен ми изписаха флажил 8 таблетки орално наведнъж и 10 флажил песари за 10 вечери, а след това, за да възстановя флората - гинофилус 7 дена
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия