Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво показва резултатът от гинекологичния преглед?
Какви са резултатите от микроскопското изследване на вагиналния секрет?
Какви са резултатите от микробиологичното изследване на вагиналния секрет и какво представлява то?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво показва резултатът от гинекологичния преглед?
Резултатите от гинекологичния преглед предоставят информация за вагиналната флора и включват наблюдения за наличие на бактерии, кандида, лактобацили, левкоцити и епителни клетки. Намалените нива на лактобацили и повишените левкоцити могат да показват инфекция. Ако има проблеми, препоръчително е да се консултирате с гинеколог за подходящо лечение.
-
Какви са резултатите от микроскопското изследване на вагиналния секрет?
-
Какви са резултатите от микробиологичното изследване на вагиналния секрет и какво представлява то?
Микробиологичното изследване на вагиналния секрет е анализ на микроорганизмите във вагиналната флора, който включва изследване на бактерии, гъбички и други микроорганизми, които могат да причинят инфекции или дисбаланс във вагиналната флора. В случай на повишени нива на кандида се препоръчва консултация с гинеколог за подходящо лечение. Резултатите от микробиологичното изследване на вагиналния секрет показват наличието на различни бактерии, като кандида и ентеркоки.
-
Какво представлява бактериовата вагиноза?
-
Какви са стъпките за изследване на проблеми във влагалището?
Ако имап възможност - кажи по-уголемена снимка, за да се види кое точно е изолирано в повече. Не бих могла да коментирам по-сериозно иначе...
флажила се оказа пълен провал и направи положението доста по-тежко. Омете ми всеки жив лактобацил. Ходих при един док., който каза, че дисбактероза не се лекува с антибиотици. Новото лечение е 10 дена цикатридина и 14 дена Гинофилус..
Здравейте момичета може ли да ми помогнете с разчитането на резултатите.След лечение съм първия път без да ми е правена микробиология с тинадизол, клотримазол и накрая флоражин.Втория път пих АБ амоксиклав, гинексид и еднократно флукорик.Симтомите ми са парене и ужасен дискомфорт, пробождания на моменти по силни, на моменти по слаби.Течение имам слабо без миризма по скоро чувствам че влагалището ми е пълно, а външно няма почти нищо.Имам и болки в пикочния мехур като при цистит.Сега съм след антибиотика и след цикъл и симптомите са особено силни.Дали тази терапия с феминелата и гинофилоса ще е подходяща при мен? Моля за мнение, незнам вече къде да отида и какво да направя.Това ми се случва за втори път като първия път се лекуваха година и половина.Сега кошмара се повтаря и нищо не ми помага😢Благодаря предварително!