Резултати от микробиология

  • 236 004
  • 2 337
# 300
Маринова - не успявам да видя изследването, твърде ситно е всичко, но явно се касае за бактериална вагиноза и стафилококи. Не е страшно, не се притеснявай Simple Smile Ако имап възможност - кажи по-уголемена снимка, за да се види кое точно е изолирано в повече. Не бих могла да коментирам по-сериозно иначе...

Иси 98 - имаш ли достъп до лабортория Геника? Или да посетиш лекар венеролог? Имах твоята ситуация преди време - изследванията ми излизаха чисти, а аз имах оплаквания. Едва когато отидох при лекар по кожно венерически болести (защото те си имат микроскоп в кабинета и на място взимат и гледат пробата от влагалищния секрет) се оказа че имам бактериална вагиноза - при нея  добрите бактерии (лактобацили) са малко или липсват, налице е богата бактериална флора, може да има и кандида, и левкоцити...Но най-класическата картинка е редуцирани лактобацили + бактерии. Това се коригира, разбира се, просто трябва да е ясно, че е това. Затова моят съвет е да посетиш лекар и после да се действа със схема на лечение. Това с Флажила е било добро попадение, просто не бих стреляла напосоки и бих искала да видя ясно, че наистина е нужно да се подходи така. Флажил не е безобиден, затова.
Виж целия пост
# 301
Мнение, моля Simple Smile Понеделник ще се опитам да стигна до АГ.

Виж целия пост
# 302
Здравей!
Изолирана е кандида - в умерено количество, но все пак я има.
Лактобацилите ти са редуцирани, трябва и тук да се направи терапия с вагинален пробиотик, орален също е добре + гел млечна киселина, отново вагинално.
Нищо страшно не е Simple Smile
Успех!
Виж целия пост
# 303
Здравей!
Изолирана е кандида - в умерено количество, но все пак я има.
Лактобацилите ти са редуцирани, трябва и тук да се направи терапия с вагинален пробиотик, орален също е добре + гел млечна киселина, отново вагинално.
Нищо страшно не е Simple Smile
Успех!
Много благодаря! Дали ще успея да се изчистя с всичко изписано и трябва ли и мъжа ми да се лекува?
Виж целия пост
# 304
Зависи. Явно няма оплаквания, но за да се подсигурите - една таблетка Микомакс за него, еднократно.
Някои лекари не предписват терапия за мъжете, ако нямат оплаквания. Нооо някои мъже са с толкова силен организъм, че каквото и да се завъди при тях, остава латентно, така да се каже - и само го предават на жената, без да се е развило при тях...
Виж целия пост
# 305
Cafè del Mar, качвам отново моите резултати и пиша стойностите, при които изглежда има проблем.

Нормална микрофлора:
Lactobacillus 10 7.6 (85-100%)

Факултативни анаероби:
Enterobacteriaceae 10 3.6 (<0.1%)
Staphylococcus spp. 10 5.1 (0.3-0.4%)

Облигатни анаероби:
Sneathia spp.+Leptotrichia spp.+Fusobacterium spp. 10 3.9 (<0.1%)
Mobiluncus spp.+Corynebacterium spp. 10 3.4 (<0.1%)

Срещу всичко останало пише “отрицателен”.

Виж целия пост
# 306
Cafè del Mar, качвам отново моите резултати и пиша стойностите, при които изглежда има проблем.

Нормална микрофлора:
Lactobacillus 10 7.6 (85-100%)

Факултативни анаероби:
Enterobacteriaceae 10 3.6 (<0.1%)
Staphylococcus spp. 10 5.1 (0.3-0.4%)

Облигатни анаероби:
Sneathia spp.+Leptotrichia spp.+Fusobacterium spp. 10 3.9 (<0.1%)
Mobiluncus spp.+Corynebacterium spp. 10 3.4 (<0.1%)

Срещу всичко останало пише “отрицателен”.



Всичко ви е наред Simple Smile
Бактериите са в достатъчно ниски стойности, за да не са притеснителни. Имате си и достатъчно лактобацили. Няма за какво да се притеснявате според мен
Виж целия пост
# 307
Благодаря за успокоението, Joss Stone! С лекарката трябва да се чуя тази седмица и дано и тя да ми каже същото.
Виж целия пост
# 308
Здравейте,
Дали бихте могли да коментирате и моите резултати от Фемифлор + в Геника? Преди да направя там тестът, направих в друга обикновена лаборатория и там излезе чист. Повтори го, защото скоро ще правим инвитро и понякога имам леко течение без мирис.
Имам назначена терапия Flagyl орални таблетки 3 дни по 4 на ден от 250гр. и вагинален прием на Clion D за 10 дни. Не съм снимала другата част на изследването, защото не се изолират микоза, патогени и микоплазми.
Моят АГ се учуди, че имам доста лактобацили, а въпреки това има бактерии с голямо микробно число.
Благодаря!
Виж целия пост
# 309
Здравейте,момичета. Моля,за вашия съвет докато чакам АГ да се включи. Преди няколко дни пуснах стерилна урина и ми излезе че имам Eschericha coli.Бременна съм в 17 седмица и се притеснявам дали тази бактерия ще навреди на плода.Никога не съм лекувала такава бактерия и идея си нямам какви последици може да имам от нея.Ако някоя вас е препатила със нея моля да сподели.Прикачам изледването.
Виж целия пост
# 310
Маринова - не успявам да видя изследването, твърде ситно е всичко, но явно се касае за бактериална вагиноза и стафилококи. Не е страшно, не се притеснявай Simple Smile Ако имап възможност - кажи по-уголемена снимка, за да се види кое точно е изолирано в повече. Не бих могла да коментирам по-сериозно иначе...

Иси 98 - имаш ли достъп до лабортория Геника? Или да посетиш лекар венеролог? Имах твоята ситуация преди време - изследванията ми излизаха чисти, а аз имах оплаквания. Едва когато отидох при лекар по кожно венерически болести (защото те си имат микроскоп в кабинета и на място взимат и гледат пробата от влагалищния секрет) се оказа че имам бактериална вагиноза - при нея  добрите бактерии (лактобацили) са малко или липсват, налице е богата бактериална флора, може да има и кандида, и левкоцити...Но най-класическата картинка е редуцирани лактобацили + бактерии. Това се коригира, разбира се, просто трябва да е ясно, че е това. Затова моят съвет е да посетиш лекар и после да се действа със схема на лечение. Това с Флажила е било добро попадение, просто не бих стреляла напосоки и бих искала да видя ясно, че наистина е нужно да се подходи така. Флажил не е безобиден, затова.

Дам Blush флажила се оказа пълен провал и направи положението доста по-тежко. Омете ми всеки жив лактобацил. Ходих при един док., който каза, че дисбактероза не се лекува с антибиотици. Новото лечение е 10 дена цикатридина и 14 дена Гинофилус..
Виж целия пост
# 311
Имам направена микробиология направена в клиника по стерелитет, някой може ли да ми помигне в разчитането на последното изледване което е положително защото нищо не ми говори, а с доктора ще се видя другата седмица и нещо се притесних.  Много ще съм Ви благодарна за мнението ви   
Виж целия пост
# 312
Имам направена микробиология направена в клиника по стерелитет, някой може ли да ми помигне в разчитането на последното изледване което е положително защото нищо не ми говори, а с доктора ще се видя другата седмица и нещо се притесних.  Много ще съм Ви благодарна за мнението ви   
Положетелна уреаплазма, на тази специално се прави антибиограма, лекува се с антибиотици. Партьорът също се изследва и лекува. Има отделна тези за плазмите с много инфо. Успех!
Виж целия пост
# 313
Здравейте момичета може ли да ми помогнете с разчитането на резултатите.След лечение съм първия път без да ми е правена микробиология с тинадизол, клотримазол и накрая флоражин.Втория път пих АБ амоксиклав, гинексид и еднократно флукорик.Симтомите ми са парене и ужасен дискомфорт, пробождания на моменти по силни, на моменти по слаби.Течение имам слабо без миризма по скоро чувствам че влагалището ми е пълно, а външно няма почти нищо.Имам и болки в пикочния мехур като при цистит.Сега съм след антибиотика и след цикъл и симптомите са особено силни.Дали тази терапия с феминелата и гинофилоса ще е подходяща при мен? Моля за мнение, незнам вече къде да отида и какво да направя.Това ми се случва за втори път като първия път се лекуваха година и половина.Сега кошмара се повтаря и нищо не ми помага😢Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 314
Здравейте момичета може ли да ми помогнете с разчитането на резултатите.След лечение съм първия път без да ми е правена микробиология с тинадизол, клотримазол и накрая флоражин.Втория път пих АБ амоксиклав, гинексид и еднократно флукорик.Симтомите ми са парене и ужасен дискомфорт, пробождания на моменти по силни, на моменти по слаби.Течение имам слабо без миризма по скоро чувствам че влагалището ми е пълно, а външно няма почти нищо.Имам и болки в пикочния мехур като при цистит.Сега съм след антибиотика и след цикъл и симптомите са особено силни.Дали тази терапия с феминелата и гинофилоса ще е подходяща при мен? Моля за мнение, незнам вече къде да отида и какво да направя.Това ми се случва за втори път като първия път се лекуваха година и половина.Сега кошмара се повтаря и нищо не ми помага😢Благодаря предварително!
.

Звучи като бактериална вагиноза и те съветвам да спреш с антибиотиците защото правят положението по-лошо. На мен ми беше изписано цикатридина за 10 дни и после 14 гинофилус.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия