Резултати от микробиология

  • 235 909
  • 2 337
# 240
Здравей, започнах терапията, която ми препоръча. От днес започвам курса с флажил. За вагиналните Глобули ми е ясно, но как и колко дни да го приемам перорално?
Здравей отново Simple Smile
Както съм ти написала по-горе - еднократната доза Флажил е 2мг. Това е класическият вариант, който се изписва по принцип, и е предпочитан пред варианта да пиеш 10 дни, което е съсипващо за тялото ти и с много странични ефекти.
Ако разполагаш с таблетки от 500мкг - това са 4 таблетки, приети на равни интервали в рамките на 24 часа. Ако имаш Флажил от 250мгк - 8 таблетки, пак така.

 IVA2 -  лекувала ли си нещо напоследък? 2ра група е цитонамазката ти, което е нормална и хубава група, но има явно възпаление или бактерийки във влагалището, което е дало отражение и на цитонамазката. Други изследвания пускала ли си скоро - микробиология например? Оплаквания имаш ли?
Нищо не съм лекувала и не съм имала оплаквания никакви.Просто отидох на профилактичен преглед .
Виж целия пост
# 241
Разбирам.
Съветът ми към теб е да отидеш отново на преглед и да поискаш вземане на секрет за микроскопия + тампон за микробиология.
Всъщност, при тези резултати, гинекологът ти сам ще ти ги назначи, за да се види всъщност къде е проблема и как точно да лекувате.
Имаш и препоръка за повторна цитонамазка, след проведено лечение, но първо - диагностиката, после лечението, накрая контролната цитонамазка, поне месец или два след приключване на лечението.
Виж целия пост
# 242
Здравейте,

Моля за помощ при разчитането на следната микробилогия:

Изглежда, че имам гъбична инфекция.. бременна съм в 8г.с
Дали изобилието от епителни клетки е лошо? Липсата на левкоцити от прочетеното дотук е добър знак предполагам..
Благодаря ви много!
Виж целия пост
# 243
Хорица... по повод моите резултати с наличие на стафиликоки в урината. Е, излекувах се или поне симптомите отшумяха напълно. По препоръка на лекуващия лекар, с половинката преустановихме секса. Вчера обаче правихме, понеже аз мислейки си, че вече съм Ок, реших, че няма проблем. Има лека болка по време на акта. Но днес отново имам тези симптоми на парене при уриниране и лека болка в кръста. Да разбирам, че половинката също трябва да се изследва и лекува? Значи той е носител на въпросните бактерии...
Виж целия пост
# 244
Ти как разбра, че си се излекувала? Имаш ли контрола?
По симптоми не е сигурно.
А той може и да няма бактерии.
Виж целия пост
# 245
Ти как разбра, че си се излекувала? Имаш ли контрола?
По симптоми не е сигурно.
А той може и да няма бактерии.
Нямам контрола, не знам дали и ще м3 назначат. Просто вече нямам нито един симптом, при това от поне повече от седмица, въпреки, че продължавам да пия изписаното ми лекарство. Просто събитията съвпаднаха и реших, че има връзка между тях.
Виж целия пост
# 246
Да, има връзка и наистина секса предизвиква криза, но най-вероятно бактериите са си твои.
Виж целия пост
# 247
Здравейте,
мога ли да попитам, колко време след последен прием на антибиотик,
е удачно да се направи контролна микробиология на вагинален секрет?
Виж целия пост
# 248
10 дни.
Не се подвеждайте по-рано да правите. Моята АГ искаше на 3-ти ден. Излезе чиста и после пак...
Виж целия пост
# 249
Ти как разбра, че си се излекувала? Имаш ли контрола?
По симптоми не е сигурно.
А той може и да няма бактерии.


Може приятеля им да има ппб,и да си ги прехвърлят така.
Виж целия пост
# 250
10 дни.
Не се подвеждайте по-рано да правите. Моята АГ искаше на 3-ти ден. Излезе чиста и после пак...

Благодаря!
Виж целия пост
# 251
Ти как разбра, че си се излекувала? Имаш ли контрола?
По симптоми не е сигурно.
А той може и да няма бактерии.


Може приятеля им да има ппб,и да си ги прехвърлят така.
По принцип не би трябвало да има, защото съм повече от сигурна, че няма други контакти.
Виж целия пост
# 252
Аз гледам да изчакам да свърши въпросния цикъл, при прием на каквото и да е - и след като ми дойде, на чисто, пускам изследвания, каквито е нужно.

Buku 88 -  имаш гъбички, от по-особен вид, наричат се Глабрата. Лекуват се по схема, хубавото е че имаш антибиограма, в която се вижда кои антимикотични препарати ще са успешни в твоя случай. Нямаш и лактобацили - трябва да приемаш, вагинално и орално, но се консултирай с гинеколога си, предвид бременността ти.
Успех!
Виж целия пост
# 253
Аз гледам да изчакам да свърши въпросния цикъл, при прием на каквото и да е - и след като ми дойде, на чисто, пускам изследвания, каквито е нужно.

Buku 88 -  имаш гъбички, от по-особен вид, наричат се Глабрата. Лекуват се по схема, хубавото е че имаш антибиограма, в която се вижда кои антимикотични препарати ще са успешни в твоя случай. Нямаш и лактобацили - трябва да приемаш, вагинално и орално, но се консултирай с гинеколога си, предвид бременността ти.
Успех!

Благодаря ти за включването Relaxed
Да..засега няма да се лекуваме и ще изчакаме 12 г.с по препоръка на АГ-то, но пък слагам Гинофлор таблетки вагинално и също така пия пробиотици. Дано се възстанови флората скоро и да е по-лесно после със самото лечение.
Виж целия пост
# 254
Здравейте, може ли някой да ми разчете резулатите, че понеделник няма да съм в града да ги види гинекологът ми и трябва да чакам до сряда. Благодаря предварително.

Микробиол.- вагин. :
    1/ На директната микроскопия се наблюдават епителни клетки,
детритна материя,оскъдно лактобактерии,значително
Грам /+/ положителни коки по двойки и на верижки.
2/ Не се изолираха гъби.
3/ ИЗОЛИРА СЕ в масово количество Enterococcus faecalis - следва антибиограма


   Микробиол.- вагин. :
   ампицилин= S             гентамицин= R            ципрофлоксацин= S       
   еритромицин= R           доксициклин= R           бисептол= R             
   ванкомицин= S            клиндамицин= R           уназин= S               

    левофлоксацин - S  кларитромицин - R
Ентерококът е с вродена резистентност към всички цефалоспорини и аминогликозиди.


   Микробиол.- вагин. :
    амоксицилин/клавуланова киселина - S
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия