СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2018

  • 65 070
  • 745
# 135
Засега при нас само негативни емоции от роднини...ох ох.

Заради малката разлика ли?

Аз съм на първата ФМ чак на 15 ти март.Чакам я и аз с нетърпение.Полът в този период се казва в проценти,но ако е добър докторът,това за което се е съмнявал в последствие се потвърждава.
Виж целия пост
# 136
Здравейте. Аз на 6.03 съм на БХС, но док не ми каза нищо за ФМ. Тогава съм на преглед и при нея, но не знам дали тя го прави. ММ не е идвал досега с мен на преглед, било го страх. Ама като го прави не го беше страх. 😁😁
Виж целия пост
# 137
Вчера ми мина прегледа - малко по-детайлен от обикновено. Когато попитах за ФМ, докторката каза, че това било. Истинската ФМ се правела чак 19-20 седмица, когато вече има появили се и развити органи, които да се видят. Сега нямало какво да се гледа и докторите напразно взимали по 100 лв. за нищо... И освен това не било хубаво бебчо да се гледа често и продължително с ултразвук - въпреки, че нямало доказателства да влияе отрицателно, това все пак си били ултразвукови вълни.

Малко съм объркана от цялата тази история. Вярвам й, но от друга страна защо всички ходят на ФМ още в 11-13 гс.

И пусто не си спомням предния път какво съм правила...
Виж целия пост
# 138
Здравейте. Аз на 6.03 съм на БХС, но док не ми каза нищо за ФМ. Тогава съм на преглед и при нея, но не знам дали тя го прави. ММ не е идвал досега с мен на преглед, било го страх. Ама като го прави не го беше страх. 😁😁

Щом ще правиш БХС,ще правиш и ФМ

И пусто не си спомням предния път какво съм правила...

Е,как не помниш?Аз помня и за първото дете преди 9 г какво съм правила
Виж целия пост
# 139
Момичета, за колко време ви излезе резултатът от Бхс?
Виж целия пост
# 140
Вчера ми мина прегледа - малко по-детайлен от обикновено. Когато попитах за ФМ, докторката каза, че това било. Истинската ФМ се правела чак 19-20 седмица, когато вече има появили се и развити органи, които да се видят. Сега нямало какво да се гледа и докторите напразно взимали по 100 лв. за нищо... И освен това не било хубаво бебчо да се гледа често и продължително с ултразвук - въпреки, че нямало доказателства да влияе отрицателно, това все пак си били ултразвукови вълни.

Малко съм объркана от цялата тази история. Вярвам й, но от друга страна защо всички ходят на ФМ още в 11-13 гс.

И пусто не си спомням предния път какво съм правила...

Това което моята АГ ми обясни, а и инфото което съм намерила в нета е, че ранната ФМ 11-13 г.с. е така наречения БХС, който се състои от две части, кръвни изследвания и малко по-обстоен ултразвуков преглед, на база резултатите се оценява риска за синдром на Даун и други генетични аномалии. Самиият преглед като допълнение включва измерването на една гънка на бебчо (на вратлето) колко е дълга и дали има наличие на носова кост (може и да изпускам нещо). По натам, след 19 седмица,  самата ФМ е много по-обстойна, там вече се гледа всяко органче дали е разположен правилно и дали функционира както трябва.

На теб взимаха ли ти кръв за БХС, т.к. според мен по-обстойния преглед е било точно ранната ФМ, но не са ти го обяснили както трябва?
Виж целия пост
# 141
Това което моята АГ ми обясни, а и инфото което съм намерила в нета е, че ранната ФМ 11-13 г.с. е така наречения БХС

Не,ранната ФМ не е БХС
Аз ще правя ФМ,но няма да правя БХС,защото според мен е безмислен.
Може да се прави само ФМ,но ако се прави БХС,се прави и ФМ.
Виж целия пост
# 142
Това което моята АГ ми обясни, а и инфото което съм намерила в нета е, че ранната ФМ 11-13 г.с. е така наречения БХС

Не,ранната ФМ не е БХС
Аз ще правя ФМ,но няма да правя БХС,защото според мен е безмислен.
Може да се прави само ФМ,но ако се прави БХС,се прави и ФМ.


Предполагам, че си права- не знаех, че може само ФМ. То навсякъде е различно, всеки лекар си има своите разбирания и убеждения- разбира се всяка от нас може сама да реши на какви прегледи и излледвания да отиде. На мен така ми го обяниха, че БХС е неразделна част от ФМ в този период (просто клиниката където се следя, работи по този начин). Даже от клиниката ми отказаха да си закупя пакета за проследяване, преди да се направи БХС  Smiley
Виж целия пост
# 143
Здравейте, и аз другата седмица ще правя БХС. И според мен върви с ФМ защото се правят изчисления и измервания Simple Smile Дано и там всичко да е наред при всички нас ! А какво мислите за подстригването ? Повечето ми казват , неедей се подстригва още а имам голяма нужда  Flutter Какво е вашето мнение по този въпрос ?
Виж целия пост
# 144
Аз БХС няма да правя, само ФМ. И миналия път така.
Относно подстригването- точно вчера го направих и то доста си скъсих косата. Също и се боядисвам всеки месец. При предишната бременност пак така, даже тогава 3- 4 пъти се подстригвах, понеже мн бързо ми растеше косата.
Виж целия пост
# 145
И на мен ми забраниха да се подстригвам и боядисвам, но белите коси толкова ми бяха избили вече, че не се понасях и се боядисах сега в събота. По сметки съм влязла в 12- та седмица. За подстригването просто не намирах време и сили, но сега съм отпуска и съм се заканила да отида да ми оберат връхчетата, не искам да я скъсявам повече, тази дължина ми харесва. Една колежка на работа сподели, че дъщеря и през цялата бременност се е подстригвала и живо и здраво им се е родило хубаво момченце, т.е нищо не му е отрязяла. Аз лично мисля, че това са излишни глупости, с които само стряскат бъдещите майки.
Виж целия пост
# 146
Аз си пуснах БХС-то миналата седмица. Доктора измери точно тази гънка на вратлето, провери дали има кост на нослето и измери точно см. на бебо и ги записа всички тези неща на една бланка с която отидох да давам кръв и която я пращат заедно с кръвта. Резултатите ги чакам след 05.03, а ги пуснах на 23.02. Не знам защо е толкова бавно, може би защото сме в по-далечен град от София (пък нали само там ги изледвали уж  newsm78 ), ама ще си почакам де.
И аз съм в чуденка дали да се подстригвам, всички ми казват, че не бивало ама бива ли да ходя като караконджул пък  Mr. Green
Виж целия пост
# 147
Това с подстригването ми се струва голяма глупост. Ми то и да спрем да се обезкосмяваме, да си поддържаме ноктите и веждите. Като влезем да раждаме ще се чудят извънземни ли сме. При положение, че се следите и очевидно ползвате традиционната медицина, не разбирам как се връзвате на подобни суеверия.
За боядисването - трябва да е сигурно, че боята е възможно най-щадяща.
Много ми е чудно кой ви забранява да се подстригвате, съмнявам се да е медицинско лице.
Виж целия пост
# 148
На мен това с подстригването ми го казаха малко късно,вече ходих веднъж. Опитвам се да не се вталясвам много много и да не вярвам на всякакви митове и легенди.
За секса и на мен ми е едно объркано,правим си го,но аз ср хвърлям малко в мисли. Сега достатъчно ли сме внимателни,може ли нещо да станестане, ноче пък се чувствам добре.
Следващия преглед ни е на 06.03. и с интерес чета отзивите на мамите минали вече през изследвания,ФМ и БХС. Дано на всички бебчетата ни растат здравички и прекраснички! Heart
Виж целия пост
# 149
На моя мъж на сестра му така били казали и тя наистина не се подстригваше и през двете бременности и той  беше решил, че щом тя така е правила, аз ще последвам нейния пример. Първоначално се вързах на тая тъпотия,
щото като ми е и първа бременност и всеки ти казва нещо, ти като нов в това нещо си първоначално паника и се хващаш. После поразмислих и особено след като колежката се обади за дъщеря си, че се подстригвала и нищо не е станало с бебето и си дадох сметка, че никой няма да робувам на бабини деветини и ще продължавам да се поддържам както преди забременяването и няма да оставям да ме манипулират с подобни дивотии.
Относно секса в началото беше толкова трудно да го убедя, че нищо няма да направим на бебето, след като нямам противопоказания от лекаря, но на него все му беше странно да го правим, след като знаел, че бебо е вътре, било го страх да не стане нещо. След втория преглед явно се поуспокои и вече нещата се нормализираха. Всичко си е като преди. Само не знам като почне да личи коремчето и да се усещат ритниците стряскат ли се татковците и с това да секва желанието отново 😂 Поне в един филм "Позабременяла"се сещам за една такава сцена и сега се замислих..

 
Това с подстригването ми се струва голяма глупост. Ми то и да спрем да се обезкосмяваме, да си поддържаме ноктите и веждите. Като влезем да раждаме ще се чудят извънземни ли сме. При положение, че се следите и очевидно ползвате традиционната медицина, не разбирам как се връзвате на подобни суеверия.
За боядисването - трябва да е сигурно, че боята е възможно най-щадяща.
Много ми е чудно кой ви забранява да се подстригвате, съмнявам се да е медицинско лице.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия