СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2018

  • 65 071
  • 745
# 165
Да, утре следобед ги дават да излизат от моята лаборатория. Ама се обърках, защото в моята лаборатория дори и да не ти е готов резултата ти отваря страница с пуснати показатели, имена и години, а стойностите са празни.
Виж целия пост
# 166
Всички изследвания ли се пращат до там.? Мен не ме открива системата....
Нали каза, че ще излизат утре следобед? Провери отново утре вечер или направо вдругиден. Всички изследвания са там, така че няма как да не ги качат.
Лимончето, някои не сме от София 😉
 

И аз така реших, но бременния ми мозък реагира след като коментирах 😋
Виж целия пост
# 167
И аз се включвам.Термина ми е 19.09
Виж целия пост
# 168
Момичета, за колко време ви излезе резултатът от Бхс?
За една седмица. Правих го на 20.02. и снощи проверих в сайта, беше излязъл. Нали комбинираният риск се гледаше там?
Да, там е комбинираният риск. Аз пуснах на 23.02, вчера звънях казаха, че ще е готов утре следобед. Излязъл е само един показател Papp-a, който е завишен и малко съм притеснена, макар че не знам дали има защо. А изследванията ще четем чак на 27.03. Не знам как ще издържа до тогава.
Василева, аз пътувах онзи ден от Бургас за София, едвам издържах - 7 часа път. Не искам да те плаша, но ако имаш време отложи прегледа. Може и да те разберат заради зимните условия.
И аз пусках БхС на 23.02,благодрение на вас си видях резултатите,само че не разбрах как разбра,че този показател ти е завишен,при положение че няма реферетни стойности?🤔
Виж целия пост
# 169
Ами намерих референтни в интернет според гестационната седмица. Даже някъде имаше и калкулатор в чужд сайт.
Виж целия пост
# 170
Ами намерих референтни в интернет според гестационната седмица. Даже някъде имаше и калкулатор в чужд сайт.
Моля те кажи ги тези референтни стойности,че до сега се рових и намерих само общи приказки Weary
Виж целия пост
# 171
И при мен мина БХС и ФМ. Всичко е нормално, бебчо продължава да е едро човече. Знаем и полът вече, макар да не е 100% сигурно. Ако кръвните изследвания от БХС сте ги правили в Майчин Дом резултатът излиза на другия ден. На мен вчера ми казаха в петък, но преди малко проверих онлайн и е готов. Комбиниран риск за Даун 1:8200 при стойности 1:2500 за възрастта ми, всичко друго ми е 1:100 000. Дано всички се радваме на добри резултати и здрави бебенца! И Честита Баба Марта Simple Smile
Виж целия пост
# 172
Ами намерих референтни в интернет според гестационната седмица. Даже някъде имаше и калкулатор в чужд сайт.
Моля те кажи ги тези референтни стойности,че до сега се рових и намерих само общи приказки Weary
Общо взето и аз четох общи приказки. От всичко разбрах, че гледат да не е под някаква стойност. Завишението уж не го считали за проблем.   На теб колко ти е? Ето този калкулатор ползвах: https://www.wantbaby.info/calculators/pregnancy-associated-plasm … -protein-a-papp-a
На мен ми е 9.9, дават го до 6.0.
Ровех се и аз два часа и стигнах до заключението, че само се притеснявам излишно, лекарката ще каже ако има проблем. Плюс това бхс си е нещо като статистика, даже мислех да не го правя до скоро. Ама пък сега се впрягам. И още повече, че днес влизам при резултатите и датата е променена за утре Rage
Едит: до колкото разбрах важното за бхс е комбинирания риск и само това се гледа
Виж целия пост
# 173
И при мен мина БХС и ФМ. Всичко е нормално, бебчо продължава да е едро човече. Знаем и полът вече, макар да не е 100% сигурно. Ако кръвните изследвания от БХС сте ги правили в Майчин Дом резултатът излиза на другия ден. На мен вчера ми казаха в петък, но преди малко проверих онлайн и е готов. Комбиниран риск за Даун 1:8200 при стойности 1:2500 за възрастта ми, всичко друго ми е 1:100 000. Дано всички се радваме на дотбри резултати и здрави бебенца! И Честита Баба Марта Simple Smile
И на мен така ми казаха вчера а днес вече са готови ☺️ и всичко е наред
Виж целия пост
# 174
Здравейте 😊 Честито на всички! Термин 22.09 ☘☘☘
Виж целия пост
# 175
Ами намерих референтни в интернет според гестационната седмица. Даже някъде имаше и калкулатор в чужд сайт.
Моля те кажи ги тези референтни стойности,че до сега се рових и намерих само общи приказки Weary
Общо взето и аз четох общи приказки. От всичко разбрах, че гледат да не е под някаква стойност. Завишението уж не го считали за проблем.   На теб колко ти е? Ето този калкулатор ползвах: https://www.wantbaby.info/calculators/pregnancy-associated-plasm … -protein-a-papp-a
На мен ми е 9.9, дават го до 6.0.
Ровех се и аз два часа и стигнах до заключението, че само се притеснявам излишно, лекарката ще каже ако има проблем. Плюс това бхс си е нещо като статистика, даже мислех да не го правя до скоро. Ама пък сега се впрягам. И още повече, че днес влизам при резултатите и датата е променена за утре Rage
Едит: до колкото разбрах важното за бхс е комбинирания риск и само това се гледа
Този калкулатор измерва в други мерни единици. Генетичната лаборатория измерва в MoM, а аз не знам как да ги преобразувам. До колкото разбрах, резултатите и на двата хормона трябва да са близо до 1.
Каквото такова. Лекарите си знаят работата и ще кажат в крайна сметка.
Виж целия пост
# 176
На мен ми е в mIU/ml
Виж целия пост
# 177
Момичета, каква е разликата м/у ВАШИЯТ КОМБИНИРАН РИСК за болест на ДАУН и после за консултиращия лекар пише "Биохимичен риск за болест на ДАУН" ?? Тъй като 2те стойности са различни :/
Виж целия пост
# 178
Момичета, каква е разликата м/у ВАШИЯТ КОМБИНИРАН РИСК за болест на ДАУН и после за консултиращия лекар пише "Биохимичен риск за болест на ДАУН" ?? Тъй като 2те стойности са различни :/

Доколкото аз прочетох комбинирания риск е УЗ плюс кръвното изследване, а биохимичния риск оценя само кръвното изследване, без УЗ. Simple Smile
Виж целия пост
# 179
Точно Simple Smile И тъй като най- голяма тежест има УЗ, се гледа комбинираният. Някъде бях чела, че са важни резултатите за бременната, а резултатите за лекаря са в негова помощ, за да може, всъщност, да сравни статистическият риск с индивидуалния. Нещо такова беше Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия