Месечни помощи за дете /детски надбавки/-инфо,документи,въпроси-12

  • 129 893
  • 741
# 240
Благодаря, така и ще направя просто исках да съм сигурна.
За 15-то дни отпуск по бащинство мисля че се води и се изплаща от НОИ.
Виж целия пост
# 241
Благодаря, така и ще направя просто исках да съм сигурна.
За 15-то дни отпуск по бащинство мисля че се води и се изплаща от НОИ.

Да,ако ще включиш бащата,трябва да се включи и сумата получена от НОИ за 15 те дни бащинство
Виж целия пост
# 242
Здравейте имам няколко въпроса.
С ММ нямаме брак, постоянните и настоящите адреси са ни различни, но живеем заедно и детето е припознато от баща си.
Настоящ адрес е този, на който живеете...как хем живеете заедно, хем са ви различни Simple Smile
Виж целия пост
# 243

Настоящ адрес е този, на който живеете...как хем живеете заедно, хем са ви различни Simple Smile

Аз го разбирам,че по документи се водят на различни постоянни и настоящи адреси,но живеят реално на един адрес,заедно.Много хора са така
Виж целия пост
# 244
Ако настоящите адреси са различни няма да вземат неговите доходи, както е в случая.
Виж целия пост
# 245

Настоящ адрес е този, на който живеете...как хем живеете заедно, хем са ви различни Simple Smile

Аз го разбирам,че по документи се водят на различни постоянни и настоящи адреси,но живеят реално на един адрес,заедно.Много хора са така

Точно така, по документи се водим на "родните" си адреси, но живеем заедно.

Ако настоящите адреси са различни няма да вземат неговите доходи, както е в случая.
Такова нещо прочетох и аз някъде и за това ми беше и въпроса Rolling Eyes
Виж целия пост
# 246
Щом живеете заедно, настоящите ви адреси трябва да са едни и същи. Длъжни сте. Нарушили сте това и от там и подаването на документи за помощи ще бъде в нарушение.
Виж целия пост
# 247
Ако е нарушение, защо в Агенцията не го казват. Две години подавах документи като обяснявах, че живеем заедно без да са ни еднакви настоящите адреси, никой нищо не каза, че сме длъжни да сменим.
Виж целия пост
# 248
Ми ще ви кажа защо- защото такива са ни законите!
И до като не се променят, след като сте на различни адреси по документи, не вписвате бащата и не декларирате доходите му !
Виж целия пост
# 249
И до като не се променят, след като сте на различни адреси по документи, не вписвате бащата и не декларирате доходите му !

Права си,но ваши колеги питат устно дали лицето живее на един адрес с бащата и искат бележка за неговите доходи.При положение,че двамата са на различни адреси и без брак.
Всяко АСП ,една малка държава  Grinning
Виж целия пост
# 250
Елементарно е, да поискаш попълване на декларация, че не живеят на един адрес, с напомняне, че носят наказателна отговорност за деклариране на неверни данни. Но да има и имуществена санкция, да се върнат парите, пък макар и само с наказателната лихва.
Казусът ми е малко, като с пускането на детето на ясла и спирането на майчинството. 1000 жени върнаха едни пари, с лихвите и всички се научиха да четат закона с разбиране и са го спазват.
Виж целия пост
# 251
Ако е нарушение, защо в Агенцията не го казват. Две години подавах документи като обяснявах, че живеем заедно без да са ни еднакви настоящите адреси, никой нищо не каза, че сме длъжни да сменим.
Агенцията не се занимава с настоящите адреси. Всеки, който живее някъде е длъжен да се регистрира по този адрес. Защо не го прави - защото му харесва да не спазва правилата явно.
Виж целия пост
# 252
Ако е нарушение, защо в Агенцията не го казват. Две години подавах документи като обяснявах, че живеем заедно без да са ни еднакви настоящите адреси, никой нищо не каза, че сме длъжни да сменим.
Агенцията не се занимава с настоящите адреси. Всеки, който живее някъде е длъжен да се регистрира по този адрес. Защо не го прави - защото му харесва да не спазва правилата явно.
А и не съм чула, някой да е санкциониран. ..
Виж целия пост
# 253
Има други варианти да си изпатиш, ако не си обявил, къде живееш. Но всеки си е премерил рисковете. Ето сега, аз не бих отпуснала помощ при нередовни документи.
Виж целия пост
# 254
Здравейте,имам няколко въпроса.Разведена съм и имам дете от този брак,което живее при баща си,родителските права са негови,сега имам дете от друг мъж.Трябва ли при тези условия да впиша първото си дете в декларацията за еднократна помощ?Ако да-трябва ли ми оригинала на неговия акт за раждане,или копие ми върши работа,тъй като оригинала е в баща му?В декларацията за детски надбавки трябва ли да опоменавам първото си дете?Благодаря предварително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия