Майчинството счетоводно-76

  • 72 531
  • 759
# 105
iva7061 ако ви прекратят ТД оставете без оезщетение за втората година.
А в такъв случай ще имам ли право на обезщетение от Бюрото по труда?
Да
Виж целия пост
# 106
Здравейте, отразява ли се на майчинството, ако излезеш веднага щом разбереш, че си бременна в болничен?  И до колко?
Виж целия пост
# 107
Здравейте, отразява ли се на майчинството, ако излезеш веднага щом разбереш, че си бременна в болничен?  И до колко?
Няма как да ви се отговори на така зададен въпрос. Никой тук не гадае как и колко сте осигурявана.
Виж целия пост
# 108
Здравейте, този болничен 80%, изчислен на база 18 медеца назад, е само за тези 45 дни преди термина или и ако изляза в болничен например в 3-ия или 4-ия месец?
И ако нямам социални осигуровки за 18 месеца назад, за месеците, в които нямам, се взима 0 или се взима МРЗ?
Виж целия пост
# 109
45 дневния ми болничен е от 04.03 кога най-рано да очаквам превод?  Предполагам че ще го изплатят на 2 пъти.
Вашите как ги изплатиха?
Виж целия пост
# 110
Здравейте, този болничен 80%, изчислен на база 18 медеца назад, е само за тези 45 дни преди термина или и ако изляза в болничен например в 3-ия или 4-ия месец? - второто
И ако нямам социални осигуровки за 18 месеца назад, за месеците, в които нямам, се взима 0 или се взима МРЗ?
Виж целия пост
# 111
Здравейте, този болничен 80%, изчислен на база 18 медеца назад, е само за тези 45 дни преди термина или и ако изляза в болничен например в 3-ия или 4-ия месец? - второто
И ако нямам социални осигуровки за 18 месеца назад, за месеците, в които нямам, се взима 0 или се взима МРЗ?

Благодаря
И още един въпрос: това означава ли, че за целия болничен е една сумата или всеки месец ще се преизчислява, защото ще се взима и болничния за изминалия месец? Надявям се, че се разбра въпросът Simple Smile
Виж целия пост
# 112
Здравейте, отразява ли се на майчинството, ако излезеш веднага щом разбереш, че си бременна в болничен?  И до колко?
Няма как да ви се отговори на така зададен въпрос. Никой тук не гадае как и колко сте осигурявана.



Права сте:) Не си зададох въпрос правилно. Първата година ме осигуряваха на 600лв, бруто съм имала и повече и по малко понеже съм излизала в болнични, втората е 700лв, като пак е с малки разлики. Като се планира другия месец да ме повишат, но незнам дали ще изкарам до тогава понеже съм цял ден на крак и кръста мн ме боли. Интересува ме, ако изляза сега в болнични, още от 2м на бременноста, дали ще повлия на майчинските ми живот и здраве по-ранното излиза е в болничен.
Виж целия пост
# 113
Малко след майчинството въпрос,  но може ли бабата да вземе болничен за гледане на болно дете и ако да- от нейния личен лекар или този на детето ще се издаде?
Виж целия пост
# 114
Малко след майчинството въпрос,  но може ли бабата да вземе болничен за гледане на болно дете и ако да- от нейния личен лекар или този на детето ще се издаде?
Ако бабата е социално осигурена може. Болничния се издава от ЛЛ на детето.
Виж целия пост
# 115
Малко след майчинството въпрос,  но може ли бабата да вземе болничен за гледане на болно дете и ако да- от нейния личен лекар или този на детето ще се издаде?
Ако бабата е социално осигурена може. Болничния се издава от ЛЛ на детето.

Да, осигурена е, благодаря!
Виж целия пост
# 116


Здравейте, отразява ли се на майчинството, ако излезеш веднага щом разбереш, че си бременна в болничен?  И до колко?
Няма как да ви се отговори на така зададен въпрос. Никой тук не гадае как и колко сте осигурявана.



Права сте! Не се изказах правилно.
Ако примерно първата година съм осигурявана на 600лв бруто, като има минимални промени според билничните в които съм излизала за гледане на дете, а втората са ме осигурявали на 700лв. отново с промени в някои месеци заради болнични... и се изляза още от 2м в болничен по бременност  дали ще се отрази за майчинските? Предстои ми също повишение в близките месец, два със още 100лв и се чудя дали да изчакам дали ще е от ползва след повишението да изляза... дали ще се отрази.
Виж целия пост
# 117
Малко след майчинството въпрос,  но може ли бабата да вземе болничен за гледане на болно дете и ако да- от нейния личен лекар или този на детето ще се издаде?
Ако бабата е социално осигурена може. Болничния се издава от ЛЛ на детето.

Да, осигурена е, благодаря!
Върти ми се обаче нещо, че родителите трябва да декларират, че нямат възможност да ползват болничен...вижте в Наредба за мед.експертиза дали го има като изискване.
Виж целия пост
# 118
Здравейте ,

Не съм много сигурна дали въпросът ми е за тази тема , ако не е за тук моля да ме извините .
Случаят е следният 45-дневният ми болничен изтича утре , а аз все още не съм родила . Въпросът ми е как се процедира в този случай , издава се нов болничен или се чака да родя и след това се издава нов ? Simple Smile
Виж целия пост
# 119
Здравейте ,

Не съм много сигурна дали въпросът ми е за тази тема , ако не е за тук моля да ме извините .
Случаят е следният 45-дневният ми болничен изтича утре , а аз все още не съм родила . Въпросът ми е как се процедира в този случай , издава се нов болничен или се чака да родя и след това се издава нов ? Simple Smile
След като родиш ще се обадиш на АГ следил бремеността и той ще ти издаде болничен. Но това става след като си родила, за да се знае краната дата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия