Майчинството счетоводно-76

  • 72 536
  • 759
# 660
Здравейте,
Аз явно трябва да се върна в първи клас по математика - вече втори месец спорим с АГ за началната дата на 45 дневния болничен. Терминът ми е на 17ти август и като броя 45 дни назад излиза, че първия ден на болничния трябва да е 3ти юли. В кабинета ми казват от 2ри юли. Правих справка в НОИ с ПИК - и там си пише, че от 3ти юли... Не че е голяма драма, но планирам да си пусна платен отпуск от средата на юни и искам да знам до края на юни ли да го пусна или и 2ри юли. Чудя се какво не разбирам от сметките?

Последният ден от болничния Ви трябва да е ден преди термина, а не самия термин, защото се предполага, че на термина Вие ще родите и ще ви се издаде болничен от болницата, стартиращ от тази дата. В случая АГ Ви е прав/а.

П.с. Извинявам се, прочетох 2ри юни. Значи Вие сте права.
Виж целия пост
# 661
Здравейте,
Аз явно трябва да се върна в първи клас по математика - вече втори месец спорим с АГ за началната дата на 45 дневния болничен. Терминът ми е на 17ти август и като броя 45 дни назад излиза, че първия ден на болничния трябва да е 3ти юли. В кабинета ми казват от 2ри юли. Правих справка в НОИ с ПИК - и там си пише, че от 3ти юли... Не че е голяма драма, но планирам да си пусна платен отпуск от средата на юни и искам да знам до края на юни ли да го пусна или и 2ри юли. Чудя се какво не разбирам от сметките?

Последният ден от болничния Ви трябва да е ден преди термина, а не самия термин, защото се предполага, че на термина Вие ще родите и ще ви се издаде болничен от болницата, стартиращ от тази дата. В случая АГ Ви е прав/а.

Благодаря!
Виж целия пост
# 662
Здравейте,
Аз явно трябва да се върна в първи клас по математика - вече втори месец спорим с АГ за началната дата на 45 дневния болничен. Терминът ми е на 17ти август и като броя 45 дни назад излиза, че първия ден на болничния трябва да е 3ти юли. В кабинета ми казват от 2ри юли. Правих справка в НОИ с ПИК - и там си пише, че от 3ти юли... Не че е голяма драма, но планирам да си пусна платен отпуск от средата на юни и искам да знам до края на юни ли да го пусна или и 2ри юли. Чудя се какво не разбирам от сметките?

Последният ден от болничния Ви трябва да е ден преди термина, а не самия термин, защото се предполага, че на термина Вие ще родите и ще ви се издаде болничен от болницата, стартиращ от тази дата. В случая АГ Ви е прав/а.

Благодаря!

П.с. Извинявам се прочетох 2ри юни. В такъв случай Вие сте права.
Виж целия пост
# 663
Здравейте,
Аз явно трябва да се върна в първи клас по математика - вече втори месец спорим с АГ за началната дата на 45 дневния болничен. Терминът ми е на 17ти август и като броя 45 дни назад излиза, че първия ден на болничния трябва да е 3ти юли. В кабинета ми казват от 2ри юли. Правих справка в НОИ с ПИК - и там си пише, че от 3ти юли... Не че е голяма драма, но планирам да си пусна платен отпуск от средата на юни и искам да знам до края на юни ли да го пусна или и 2ри юли. Чудя се какво не разбирам от сметките?

Последният ден от болничния Ви трябва да е ден преди термина, а не самия термин, защото се предполага, че на термина Вие ще родите и ще ви се издаде болничен от болницата, стартиращ от тази дата. В случая АГ Ви е прав/а.

Благодаря!

П.с. Извинявам се прочетох 2ри юни. В такъв случай Вие сте права.

Хаха Simple Smile Добре, че пак смятах внимателно и пак излезе моето.
Виж целия пост
# 664
Здравейте! Моля за помощ със съвет за болничния в НОИ: последният ми болничен, издаден от педиатъра на детето, приключва на 5-ти юни. Вчера ми изплатиха парите за м. Май. Сега, за тези три работни дни от м. Юни (1-ви, 4-ти и 5-ти) дали ще получа обезщетение? (според правилата на НОИ, мисля, че трябва да бъдат изплатени след края на болничния - т.е. днес, а в системата им тези дни дори не са обработени.., а с моята заплата тези три дни са си сериозна сума). Колко може да се забави плащането?
Виж целия пост
# 665
Здравейте, предварително благодаря за съветите и коментарите. Имам дъщеря на година и 10месеца, а аз съм отново бременна в 11 седмица Simple Smile. За сега си използвам майчинстовото за гледане на дете до две години (380 лева). Спред вас как да процедирам от тук нататък. Последната заплата ми е 690 лева, но заради бонуси и извънредни последните месеци преди първата ми бременост майчисвото първата година беше около 1200 лева. Има ли вариант и за второто бебече да взимам същите пари?
   Да изляза в болничен ( и без друго вече лежах в болницат за отлепяне на сакчето)
  Да си пусна неплатена за гледане на третата година?
  Да си пусна отпуската натрупана донмомента?
Виж целия пост
# 666
Здравейте!
След изтичане на 135 дни болничен за бременност и раждане какво се прави?
Подава се заявление декларация до работодателя ли?и копие от акта да раждане на детето.
Нещо друго трябва ли?
Ще ви бъда благодарна някои да ми отговори !
Виж целия пост
# 667
Здравейте!
След изтичане на 135 дни болничен за бременност и раждане какво се прави?
Подава се заявление декларация до работодателя ли?и копие от акта да раждане на детето.
Нещо друго трябва ли?
Ще ви бъда благодарна някои да ми отговори !

В моята фирма искаха само декларация, в която се вписва егнто на детето, копие от акта за раждане не са ми искали.
Виж целия пост
# 668
Благодаря  много!
Виж целия пост
# 669
Здравейте, предварително благодаря за съветите и коментарите. Имам дъщеря на година и 10месеца, а аз съм отново бременна в 11 седмица Simple Smile. За сега си използвам майчинстовото за гледане на дете до две години (380 лева). Спред вас как да процедирам от тук нататък. Последната заплата ми е 690 лева, но заради бонуси и извънредни последните месеци преди първата ми бременост майчисвото първата година беше около 1200 лева. Има ли вариант и за второто бебече да взимам същите пари?
   Да изляза в болничен ( и без друго вече лежах в болницат за отлепяне на сакчето)
  Да си пусна неплатена за гледане на третата година?
  Да си пусна отпуската натрупана донмомента?

Точно като старото майчинство няма как да вземаш. Може да си пуснеш натрупаната платена отпуска и след това да ползваш отпуск за временна работоспособност / за проблемна бременност /. За времето, в което си ползвала отпуск за гледане на дете до 2 годишна възраст ще се вземе МРЗ, действаща към съответния момент, за база.
Виж целия пост
# 670
Родих на 1-ви май, предала съм болничния на счетоводството, в кой месец трябва да получа обезщетението за май месец?
Виж целия пост
# 671
Родих на 1-ви май, предала съм болничния на счетоводството, в кой месец трябва да получа обезщетението за май месец?
Крайният срок на счетоводството е 10.06., кога обаче са го подали няма как да отгатнем. Иначе от подаването 1 работни дни. Проверка с ПИК помага.
Виж целия пост
# 672
Здравейте, предварително благодаря за съветите и коментарите. Имам дъщеря на година и 10месеца, а аз съм отново бременна в 11 седмица Simple Smile. За сега си използвам майчинстовото за гледане на дете до две години (380 лева). Спред вас как да процедирам от тук нататък. Последната заплата ми е 690 лева, но заради бонуси и извънредни последните месеци преди първата ми бременост майчисвото първата година беше около 1200 лева. Има ли вариант и за второто бебече да взимам същите пари?
   Да изляза в болничен ( и без друго вече лежах в болницат за отлепяне на сакчето)
  Да си пусна неплатена за гледане на третата година?
  Да си пусна отпуската натрупана донмомента?

Точно като старото майчинство няма как да вземаш. Може да си пуснеш натрупаната платена отпуска и след това да ползваш отпуск за временна работоспособност / за проблемна бременност /. За времето, в което си ползвала отпуск за гледане на дете до 2 годишна възраст ще се вземе МРЗ, действаща към съответния момент, за база.
А ако изляза свга в болниемн той на каква база ще се изчислява?
Виж целия пост
# 673
Родих на 1-ви май, предала съм болничния на счетоводството, в кой месец трябва да получа обезщетението за май месец?
Крайният срок на счетоводството е 10.06., кога обаче са го подали няма как да отгатнем. Иначе от подаването 1 работни дни. Проверка с ПИК помага.
Благодаря! Имам ПИК и ще следя, все още не е отразен там.
Виж целия пост
# 674
Скрит текст:
Здравейте, предварително благодаря за съветите и коментарите. Имам дъщеря на година и 10месеца, а аз съм отново бременна в 11 седмица Simple Smile. За сега си използвам майчинстовото за гледане на дете до две години (380 лева). Спред вас как да процедирам от тук нататък. Последната заплата ми е 690 лева, но заради бонуси и извънредни последните месеци преди първата ми бременост майчисвото първата година беше около 1200 лева. Има ли вариант и за второто бебече да взимам същите пари?
   Да изляза в болничен ( и без друго вече лежах в болницат за отлепяне на сакчето)
  Да си пусна неплатена за гледане на третата година?
  Да си пусна отпуската натрупана донмомента?

Точно като старото майчинство няма как да вземаш. Може да си пуснеш натрупаната платена отпуска и след това да ползваш отпуск за временна работоспособност / за проблемна бременност /. За времето, в което си ползвала отпуск за гледане на дете до 2 годишна възраст ще се вземе МРЗ, действаща към съответния момент, за база.
А ако изляза свга в болниемн той на каква база ще се изчислява?

На база предходните 18 месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия