На колко години са децата ви, досега колко пъти са пили антибиотик?

  • 18 462
  • 143
# 75
на 1г.и 5м.-нито веднъж.дано да е така и за напред искренно се надявам.
Виж целия пост
# 76
Голямата е на 11г и е пила 1 път.Малкия за сега не. Hug
Виж целия пост
# 77
, но детето не се справя с най-обикновените вируси и след 4-5 дни борба включваме антибиотик.

Чакай малко, значи как точно требите вирусите с антибиотици? newsm78 Защо педиатърката не ви пусне един секрет за изследване с антибиограма? newsm78 Детето колко висока Т вдига? newsm78

Иначе Димана до сега не е боледувала, но аз обърнах цяла София, когато търсех педиатър, който подкрепя изключителното кърмене до 6 месеца и не дава антибиотици без изследване гърлен и носен секрет!
Виж целия пост
# 78
На 13 месеца е и е пила ужасно много АБ  Cry 2 пъти Аугментин, Оспамокс май беше, Зинат и за капак преди месец 5 дни венозно Амписолцилин (ако не се бъркам).
Виж целия пост
# 79
Засега един път и то заради стафилококи,а не от простудяване

Да, и така е трябвало! Но за вирус?!?!?!?!? Нямам думи!
Виж целия пост
# 80
Дъщеря ми е почти на 3г и 10 мес както се вижда от подписа ми.
За 3г и 10 мес е пила всичко на всичко 2 антибиотика
1. Аугментин
2. Зинат
Виж целия пост
# 81
Алекс е на 11месеца и 2 седмици и още не съм му давала антибиотик (дано и занапред да е така).
Виж целия пост
# 82
Преписвали са и 3 пъти Аугоментин,но е пила само 2 за 3г,и то тази зима в яслата.
Виж целия пост
# 83
Браво на Алекс.Направо ме шашнахте колко антибиотици са изпили децата ви.Tъй като се раболее вече , отива на антибиотик, трябва да се обарне внимание на имунитета и другуто е условията около детето.Ако детето ви пие прекалено много антибиотици , не трябва просто да ги изпие и да му мине и вие да забравите ,че е имало нещо.Търсете причината и около него.Иначе за имунитета може да опитате Ribomunyl (uзползва се за профилактика на рецидивиращи заболявания), Respivax , Ехинацея , Цитросепт -унищожава голям брой от най – разпространените патогенни бактерии, гъбички,  голям брой вируси.Но не забравяйте каквото и да ползвате (без Ехинацея и Цитросепт) , детето трябва да е напълно здраво , преди да му ги дадете.
Виж целия пост
# 84
А за антибиотиците , пийте си ги поне 6-7 дни , или изобщо не почвайте.Добри за  дихателнита система са макролидните антибиотици - Klacid , Sumemed , много често помага и  Sumetrolim(Trimezol) syr- сулфонамидu.Вариант са и цефалоспорините Cefzil , Duracef , но за предпочитани са предните.
Виж целия пост
# 85
, но детето не се справя с най-обикновените вируси и след 4-5 дни борба включваме антибиотик.

Чакай малко, значи как точно требите вирусите с антибиотици? newsm78 Защо педиатърката не ви пусне един секрет за изследване с антибиограма? newsm78 Детето колко висока Т вдига? newsm78

Иначе Димана до сега не е боледувала, но аз обърнах цяла София, когато търсех педиатър, който подкрепя изключителното кърмене до 6 месеца и не дава антибиотици без изследване гърлен и носен секрет!

Една вирусна инфекция ако не се излекува за 4-5 дни се наслагва с бактериална инфекция, която без антибиотик не минава. Ако 5 дни детето не свали температурата под 38, значи точно това се е случило.
Виж целия пост
# 86
1г8м-3 пъти.
Виж целия пост
# 87
точно.и нещо друго - най-честата бактериална инфекция след вирусно заболяване е на перикарда. Затова много често лекарите при вирусни инфекции комбинират антивирусно (ремантадин) с антибиотик.
Виж целия пост
# 88
3г и 4м и е пил поне 10 пъти антибиотик.Направо ми се реве.Последно миналата седмица бяхме с гнойна ангина и 40градуса температура.И пак антибиотик. Close
Виж целия пост
# 89
Цитат
Sina mi e na 7; kato be6e na 1 godinka za 6 meseca posledovatelni mu se sabraha...12 antibiotika... Sick  Sick az biah mnogo malka - na 20 -haber si niamah ot sveta i kato mu izpi6at ne6to i az davam li davam  ooooh! sega v godinata nai-mnogo vednaz...s malkata ne6tata tragnaha po-dobre. V smisal, 4e samo v kraen slu4ai, pri pnevmonia napr. pie, no ne gi broia. Tia sega e 3 i polovina i kato batko si - tazi godina pi 1 pat. Oooofffff, maiko milaaaaa...cial doktorat moga da napi6a...osobeno za laringitni pristapi...i na onia sviat 6te gi sanuvam.
Сина ми е на 7; като беше на 1 годинка за 6 месеца последователни му се събраха...12 антибиотика...    аз бях много малка - на 20 -хабер си нямах от света и като му изпишат нещо и аз давам ли давам   сега в годината най-много веднъж...с малката нещата тръгнаха по-добре. В смисъл, че само в краен случаи, при пневмония напр. пие, но не ги броя. Тя сега е 3 и половина и като батко си - тази година пи 1 път. Ооооффффф, майко милааааа...цял докторат мога да напиша...особено за ларингитни пристъпи...и на оня свят ще ги сънувам.

---------
Моля,пишете на Кирилица!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия