Лежащи мами - 40

  • 59 234
  • 795
# 60
Момичета, държите ли положението? Мисс, как мина серклажа, изписаха ли те вече?
Мариелка, как си?
Виж целия пост
# 61
Мина серклажа, беше във вторник и после 2 нощувки имах в болницата !
Нямаше кървене, само зацапване леко, нямах контракции, само леки болки ниско долу. Конеца е в горния край на шийката и би трябвало да спре скъсяването. Въобще никой не ми говори за преждевременно раждане, както следящото АГ ме наплаши и си изревах света.
Режима ми не е изцяло постелен, позволяват да правя кратки разходки (все пак шийката ми е 28мм и нямаше разкритие) , без да обикалям мола (всичко лекари по визитации го казаха). Малко ще увелича дозата диаспорал, защото единствено не трябва да имам контракции.
 Снощи обаче бяхме на гости, преядох, подух се и имах 2 страшни контракции при ходене.... чак не можех да ходя.. сядам , лягам и всичко минава ! Малко се паникьосах, защото хем ми позволяват да се движа хем пък явно тогава имам контракции. Дано е било свързано с подуването.
Преди да разбера, че ще ми правят серклаж се движех всеки ден по 1 час и се чувствах чудесно. Спрях ли се и започваха едни дискомфорти ниско долу... обаче сега явно със залежаването близо 20 дена и нещата се промениха и ходенето хич не ме кефи ! Sad
Мариелка се надявам да е добре и да пише какво се случва.
Виж целия пост
# 62
Първоначално ми казаха шийка 40 мм., а впоследствие 45 мм. Въпросът ми е може ли да се увеличава или разликата в размера е от показанията на апарата. Казаха ми, че мога постепенно да намаля утрогестана и да го спирам. В 20 седмица съм, но лежах в болница, заради контракции.
Виж целия пост
# 63
Чувала съм, че не можело да се удължи.  Можело да набъбне от вагинално слаган угрогестан. Може да е грешка в меренето, също така шийката наистина е динамична и дължината й в момента може да зависи от това дали имаш контракция, дали ти се пишка, сигурно и други фактори има. Така или иначе е отличник Wink
Виж целия пост
# 64
Здравейте бъдещи мами Simple Smile
Аз за съжаление също съм във вашия отбор.
31г.с Контракции и скъсена, изгладена шийка.
Моята беше 2,5, но след това стана 3 и сега чакаме следващия преглед.
Полежах и за задържане малко,разбира се 😂
Да, шийката може да се възтанови, стига да не е под някакъв минимум.
Аз пия магнезий 3x2, папаверин при нужда.
Признавам доста съм отегчена вече.
Пращам на всички вас, част от останалата ми положителна енергия.
Виж целия пост
# 65
Аз си лежа в болницата и чакам към 20 Април живи и здрави да ме пускат.Състоянието ми не сеподобрява ,но не се и  влошава.Утре щи ми взимат кръв да видим как сме там и така.
Виж целия пост
# 66
Стискам ви палци :*
Виж целия пост
# 67
Аз си лежа в болницата и чакам към 20 Април живи и здрави да ме пускат.Състоянието ми не сеподобрява ,но не се и  влошава.Утре щи ми взимат кръв да видим как сме там и така.

20-ти април коя седмица ще си ?
Виж целия пост
# 68
Здравей Мариелка,
Прочетох част от публикациите ти.
Надявам се,че сте добре с бебо.
Какво казват лекарите,в коя болница си?

Аз си лежа в болницата и чакам към 20 Април живи и здрави да ме пускат.Състоянието ми не сеподобрява ,но не се и  влошава.Утре щи ми взимат кръв да видим как сме там и така.
Виж целия пост
# 69
Някоя от вас да знае каква е разликата между вагинален и коремен видеозон при мерене на шийка? Т.е. колко см/мм отклонение дава единия спрямо другия?

Например : ако с вагинален е 30 мм
Колко ще е с коремен?
Виж целия пост
# 70
Здравей,
До колкото на мен ми е известно с вагинален е по-точно, т.е щом са ти правили вагинален, данните от екографа да ненужни.
Някоя от вас да знае каква е разликата между вагинален и коремен видеозон при мерене на шийка? Т.е. колко см/мм отклонение дава единия спрямо другия?

Например : ако с вагинален е 30 мм
Колко ще е с коремен?
Виж целия пост
# 71
Мммм да коремния не показва толкова точно.
И все пак мен преди серклажа ме гледаха на коремен и си беше толкова колкото и на вагиналния.
Виж целия пост
# 72
Нищо не казват.Не вярваха,че ще стигна до тук.На 20 влизамв 28 г.с.
Виж целия пост
# 73
Здравейте момичета, и аз от миналата седмица съм в групата на лежащите мамчета. Прокървих в 24 г.с., след преглед АГ каза, че малко се е размекнала шийката (не я премери с вагинален ех., а само с ръка) и каза че от там идва кървавата слуз. Увеличи ми магнерота на 3х2 и каза да лежа, че кръвта ще спре на следващия ден. Така и стана, но слузта си остана - жълто зелена, почти всеки път след ходене до ВЦ, полепва по хартията и мисля, че става повече. Цял ден му звъня, но не вдига и се тревожа да нее от шийката това. Sad някой имал ли е нещо подобно ?
Виж целия пост
# 74
ЕХо Simple Smile
Аз наближавам 30 седмица, но до 36 има тооолкова много време, изобщо не мога да се отпусна...пия си шепата хапчета и лежа Simple Smile
В петък съм на преглед ще искам и направление за очен, че имам повишено налягане и няма как да раждам нормално... като си представя колко се виси при очните чак не знам как да го измисля...
ПС- стискайте здраво
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия