ЗОНАТА и ние - 15 Тема

  • 130 151
  • 830
# 720
Зонов десерт без протеин и скир- няма да сглобиш.Може да направиш десерт , който е само въглехидрати и мазнини и да допълниш с протеин( скир, цедено мляко). Друг вариант е чийз кейк, чийто крем да е от обезмаслена извара и скир, които да допълнят протеина.
Виж целия пост
# 721
Нещо не сте ме разбрали.
Не съм казала без протеин и скир.
Имам винаги вкъщи извара, скир и котидж.

Затормозяват ме тези  странни съставки, като протеин изолат най-вече, яйчен белтък от кутия, брашно от рожков, бадемово брашно и т.н. А искам да спазя точно рецептата, за да съм сигурна, че десертът е О.К.
Ама явно ще трябва да си набавя просто всичко това. До този момент съм си купила кокосово брашно, брашно от тапиока и брашно от лимец, казах и Стевия.
Виж целия пост
# 722
Неее, аз те разбрах.Под протеин имам предвид белтъчини. Не е нужно да ползваш протеин изолат.Аз почти никога не ползвам.Белтъци от кутия също.Не се втелявам толкова.Ако трябва да сложа блок белтъци, слагам цяло яйце.Ако има протеин изолат, добавям скир. Изравнявам, намалявам , увеличавам...Сама си нагаждам рецептите.
Виж целия пост
# 723
На обезмаслената извара 0.1%, от Лидъл взех, също двойно мазнини, нали?
Много се яде тук. Flushed Joy
Виж целия пост
# 724
Хапва си се Simple Smile Ама на човек му е спокойно на душата, че не е гладен, няма пикове на кръвната захар, а може да си хапваш и плодове и въглехидрати по малко.
Аз днес прескочих следобедната, че бях се наяла доста на обяд със свинско със зеле. Теглих месото преди да го сложа  в яденето, после смятах каква част от него се пада за 4П, озорих се. После видях в таблицата, че има грамажи и за изпечено вече месо.... Хапнах си и портокал за десерт за В.
Сега изпекох едно филе риба, че не мога да го гледам вече това свинско, твърде много ми дойде. Зелена салата с чери домати и нахут и зехтин за В и М.
Виж целия пост
# 725
На обезмаслената извара 0.1%, от Лидъл взех, също двойно мазнини, нали?
Много се яде тук. Flushed Joy
Удвояваш мазнини.
За обяд бях на задушен зеленчуков микс от Лидл с пилешко филе и хляб от леща.
Следобед на ябълка със скир и 2 ореха.
А тази вечер съм на домашна пилешка шунка с червено вино и маслини. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 726
Може ли рецептата за хляб от леща? Simple Smile
Преди 3г бях на режима и бях изключително доволна, сита и в завидна форма. Grinning След бременност и над година кърмене мисля да се завърна и да поправя нанесените щети. Grinning
Виж целия пост
# 727
Здравейте и аз съм в зоната или поне гравитирам в нея от лятото. Обаче сега съм решила да се стегна! Не ям глутен и млечни, което понякога прави нещата тегави. Ям само скир и кисело мляко. Не съм фен на Катина, но си платих сега за това предизвикателство, което почва утре и е без глутен и млечни.

Жаки, греша ли или ги доста време беше на мазния режим?
Виж целия пост
# 728
Снощи готвих - пица от тиквички и един десерт.
Пицата не беше лоша.
Десерта също. Там направих някои замени - вместо лешници сложих орехи и нямах праскова, чудих се с какво да я заместя. Накрая реших, че 1блок въглехидрат от прасковата  ще заместя с брашно от тапиока, което е като нишесте и няма да навреди на десерта като консистенция. И без друго в десетра няма никакво брашно. Не исках да замествам с ябълка и круша в десерта, че ММ не обича тези плодове на сладкиш. Забравих да сложа подсладител, но стана достатъчно сладко от банана.

Понеже пропуснах следобедното хапване, си позволих да хапна повече десерт. Но определено не е добре да пропускам, защото бях по-гладна от обикновено....

Скрит текст:



Събота и неделя ще ескпериментирам с повече печива.
Виж целия пост
# 729
Дух, даа, години:) Но ИР е под контрол и вече мога да си взема въздух и да не съм толкова рестриктивна. И кг нямам за сваляне, винаги може 1-2, но не ми е цел.
Детокс правих Гайдурков само на сурови плодове и зеленчуци, че дълго не бях яла животински продукти по стечение на обстоятелствата и като имах достъп до млечни и яйца и се олях, леле как ми реагира тялото не е истина! Две семици бях цялата в пъпки, като натровена се чувствах.
Сега съм ок и си започвам леко Зоната, макар че много добре се чувствах на Гаддурков и свалих 2 кила:)
Аз съм много активна физически и си ми трябва протеинче:)
Виж целия пост
# 730
Eunoia, аз го правя по следната рецепта:
 240 гр червена леща
1 яйце
3 с.л. кисело мляко
10 г бакпулвер
Сол на вкус
Пасирам и изсипвам върху хартия в правоъгълна тавичка. Пека на 200 гр докато клечката започне да излиза суха.   Мажа със зехтин и поръчвам с риган и шарена сол. Взех рецептата от групата Зоната е вкусна във фейса. Много полезна група.

Jacklin, аз точно заради ИР започнах да се храня по Зоната. Ти с мазния режим ли си нормализира показателите?
Виж целия пост
# 731
Лещата се накисва за няколко часа или нощ преди пасиране.
Виж целия пост
# 732
Наскоро опитах половината червена леща,половината нахут,видях идеята от групата и се получиха леко по сухи,но доста по вкусни от само леща.Може да пробвате.
Виж целия пост
# 733
Жаки, радвам се, че се чувстваш добре. Аз на скоро правих детокса на доктор Михайлов.

За днес съм подготила за обяд в кутия:
90 грама в готвено (3 БП) крехко свинско месо
36 грама в сурово състояние (3 БВ) ориз басмати
Моркови и гъби не броя от месото.
Мазнините идват от маслото в ориза (3 грама).
Следобяд по всяка вероятност ще е скир (130) грама с плод - банан 80 грама и ядки/тахан 12 грама. Това са 2БПВ и 4 БМ
Виж целия пост
# 734
Лещичке, твоята рецепта като на Етомира ли е?
120 леща на 120 нахут ли?

Етомира, да с НВХ ВМ хранене много дълго време и много спорт мога да кажа че преборих ИР, от повече от година изслвданята ми са добри.
Аз пия ябълков оцет преди всяко хранене.
От Глюкозната революция си го откраднах, има ефект сякаш.
Като цяло пия много чай от джинждифил и зелен чай през деня, а сутрин куркума с малко пипер и гореща вода от предната вечер закисната.
Винаги внимавам с В. Когато съм в зоната съм почти изцяло в зелената. Въглехидрати са ми от зеленчук и трици. Плод по 100 гр в закуските. И понякога следобяд, като тогава са берита.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия