Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 2

  • 111 332
  • 738
# 405
Естествено, че първо се минава през дерматолог, за да прецени състоянието на бенките, но в крайна сметка, ако всичко е наред, изборът дали да заложи на премахване със скалпел, или с лазер, си е само на пациента. Аз лично не бих махала малки бенки и други кожни образувания оперативно, защото много ме е страх от белези, направо фобия имам.
По-назад в темата се говореше за интрадермални шевове, но така и не разбрах кой лекар в България прави такива...
Абе и лекарите са хора и дерматолог да е прегледал бенката не бих рискувала да я махна с лазер. Според проучванията около 1-5 % от меланомите в начален стадии не могат да се установят при  преглед, така че за мен най-добре със скалпел. А след това белега може да се мине с лазер.
Виж целия пост
# 406
Това, последното, малко не го разбрах – ако меланомът вече е налице, какво значение има дали бенката ще бъде премахната?
Виж целия пост
# 407
Това, последното, малко не го разбрах – ако меланомът вече е налице, какво значение има дали бенката ще бъде премахната?
Е как при началните форми на меланом преживяемостта е над 95%. Махаш го и това е ... ако обаче не се хване навреме и метастазира, тогава става сериозен проблем Sad
То това е изобщо идеята на преглед при дерматолог и отстраняване на проблемните бенки. Ако се махнат навреме не е опасно, колкото повече растат, толкова по-голям е риска
Виж целия пост
# 408
Лазерното премахване при меланом е противопоказно.Желателния метод е скалпел.
Виж целия пост
# 409
Здравейте, някой знае ли къде в новия кабинет на др Пенев от Варна? Търся го от 1 година вече, а проблемът е, че не му разбирам нищо по телефона.
Споделям и аз опита си - аз и майка ми имахме изключително много бенки по лицето и тялото и все големи. Почти всички премахнаме с лазер при Пенев, много сме доволни. На лицето почти няма белези, по тялото леки, почти незабележими, като зависят от големината. Ако не е абсолютно наложително не бил си махнала при хирург, остават ужасяващи белези-дупки направо. Майка ми има такава, както и един приятел, който беше при хирург във Варна.
Виж целия пост
# 410
За кабинета на Пенев съм чела коментар, че е до Терапията, зад Гюрлата. Потърси коментарите в темата "На пазар във Варна", лятото се коментираше, юли-август
Виж целия пост
# 411
Здравейте, някой знае ли къде в новия кабинет на др Пенев от Варна? Търся го от 1 година вече, а проблемът е, че не му разбирам нищо по телефона.
Споделям и аз опита си - аз и майка ми имахме изключително много бенки по лицето и тялото и все големи. Почти всички премахнаме с лазер при Пенев, много сме доволни. На лицето почти няма белези, по тялото леки, почти незабележими, като зависят от големината. Ако не е абсолютно наложително не бил си махнала при хирург, остават ужасяващи белези-дупки направо. Майка ми има такава, както и един приятел, който беше при хирург във Варна.
зад Гюрлата до терапията му е кабинета в първия блок.
Виж целия пост
# 412
А телефон за връзка има ли?
Виж целия пост
# 413
А телефон за връзка има ли?
http://tritonlaser.com/kontakti преди приемаше понеделник и вторник без запазен час , сега незнам как е Simple Smile)
Виж целия пост
# 414
Благодаря! Simple Smile Попитах, защото си спомням, че някакви хора се оплакваха как звънят със седмици и не могат да се свържат. Не знам, обаче, дали иде реч за същия телефонен номер или е променен в сайта.
Виж целия пост
# 415
Здравейте, след щателен преглед на всички бенки решиха да ми махнат една, която е опасна. Те е черна, плоска и не много голяма. Премахването ще бъде със скалпел и местна упойка. Та въпроса ми е боли ли след като мине упойката, че съм на работа след това?
Виж целия пост
# 416
Чувства се болка, няма как. То човек като се пореже с ножа боли, какво остава за бенка. Едва ли болката ще е силна, но не може съвсем нищо да не се усеща. Зависи и на кое място е.
Виж целия пост
# 417
Чувства се болка, няма как. То човек като се пореже с ножа боли, какво остава за бенка. Едва ли болката ще е силна, но не може съвсем нищо да не се усеща. Зависи и на кое място е.
От опит ли го казвате?
Виж целия пост
# 418
На 21.01 ми махнаха оперативно голяма бенка, за 10 мин работа, нито по време, нито след това боли Simple Smile Отидох на следващия ден за превръзка и след това всеки ден си я сменям сама. Ще Ви обяснят всичко на място. Утре ще ми махнат конците и ще ми дадат резултатите от хистология.

Здравейте, след щателен преглед на всички бенки решиха да ми махнат една, която е опасна. Те е черна, плоска и не много голяма. Премахването ще бъде със скалпел и местна упойка. Та въпроса ми е боли ли след като мине упойката, че съм на работа след това?
Виж целия пост
# 419
Махах две бенки със скалпел и двете в обедната си почивка. Едната на гръдния кош над гърдата. Там никаква болка 0. Нито по време, нито след махане, нито на другия ден и по-нататък. На лицето също никаква болка, освеН болката от упойката където ме боднаха. Бях обаче подута на лицето и с лепенка (под носа, над устната). Та беше малко грозно. Но иначе никаква болка за умиране. На другия ден пък съвсем вече нямаше болка и оттока беше намалял и си изглеждах нормално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия