Стани богат от 1 април 2018 г. по БНТ 1 с водещ Джаро - Михаил Билалов!!!

  • 212 387
  • 3 086
# 255
Четох, че в някои щати щели да заклеймят Марк Твен като расист и да забранят изучаването му в училище. Идеално общество, няма що...
Виж целия пост
# 256
Михаил Билалов: За парите, славата и секса



https://life.dir.bg/shou/mihail-bilalov-za-parite-slavata-i-seksa-2

Страхотно интервю.

...
- Само че в едно от разсъжденията си казахте, че картината "Герника" на Пикасо се свързва с гълъба на мира, а това не е вярно...
- Ами не съвсем. Гълъбът на мира е старозаветен символ, който идва от историята с Ной и потопа и се тълкува като знак, че Бог е сключил примирие с хората. Пикасо го използва в "Герника" много преди да го нарисува в онази литография, която всички знаем като "Гълъбът на мира". Всъщност той е рисувал различни графики на гълъб, само че в "Герника", която показва ужасите от Гражданската война в Испания, гълъбът, който винаги е символизирал мира, крещи от болка и е със счупено крило. Може да го видите в картината. Той е на масата, между бика и коня, които пък символизират други неща. От там беше и логиката ми за гълъба на мира в "Герника". Съжалявам, ако разочаровам хората, които са ме "хванали" в гаф...

- Добро измъкване, наистина...
- Не е измъкване, а покана да разгледате внимателно картината. Просто гълъбът на Пикасо не е само един.


...

- Има поговорка, че един ден си петелът, който гордо се разхожда на двора, а на другия си вече сготвен в тенджерата. Изпитвал ли сте го на гърба си?
- Има и друга приказка. "Когато глътнеш въздух, не забравяй, че винаги има карфица". Това е истина, с която се събуждам всеки ден. И винаги си нося карфицата в джоба.


...
Виж целия пост
# 257
Егати, много е зле публиката. Има и филм, и сериал по темата.

п.п. Интервюто е много хубаво. За пореден път се убеждавам, че колкото и да е добър интервюиращият, ако интервюираният е куха лейка, не става. А Билалов се оказа с чудесно чувство за хумор и самоирония. Не знаех, че има гълъб в "Герника", така че и нещо ново научих.
Виж целия пост
# 258
Тоя па не знаел какво е тиара!
Виж целия пост
# 259
Измъчена работа.

И това не знае. Тенис лакът е. На испански е codo de tenista.
Виж целия пост
# 260
Да бе, знаел си.
Виж целия пост
# 261
Знаел. Затова каза, че няма представа. Та и на приятел звъня. Много са ми смешни подобни перушани.
Виж целия пост
# 262
Аз не разбрах коя точно област беше неговата, де. Спортист бил, на спортните въпроси се дъни, изкуство не знае, хич не е само историята слабото място.
Виж целия пост
# 263
За орловите пера за пръв път чувам.
Как ви се струва лютеранецът ?
Виж целия пост
# 264
Мисля, че няма да спечели много.
Виж целия пост
# 265
изгорЕ
с падежите
Виж целия пост
# 266
"Действие, което следва друго действие..."

"Може и да го зове..."

Голям купон!

Бре, публиката този път знае.
Виж целия пост
# 267
Публиката е учила руски Blush
Виж целия пост
# 268
Не става въпрос за руски. И в българския е имало падежи, форми има и сега.
Виж целия пост
# 269
Не става въпрос за руски. И в българския е имало падежи, форми има и сега.

И сега има падеж /без да смятаме, че подлогът е в именителен падеж/ - звателен. А Стояну, да, е падежна форма /остатък от падеж/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия