Каква пералня - 2 част

  • 99 447
  • 778
# 420
Под малкото капаче какво има?
Скрит текст:
Може превантивно да се прокара от блокировката до основата на пералнята приспособление,
(разкачане на външна част на маншон)
понеже отварянето през горния капак е обвързано с преместване на пералнята.
Виж целия пост
# 421
Под малкото капаче какво има?
Скрит текст:
Може превантивно да се прокара от блокировката до основата на пералнята приспособление,
(разкачане на външна част на маншон)
понеже отварянето през горния капак е обвързано с преместване на пералнята.

Само капаче е, за да не стои грозна дупка, понеже корпусите и на скъпите и на бюджетните машини са еднакви и се произвеждат с този отвор. Другия отвор в средата е за захващане на щипката на капака.
Виж целия пост
# 422
Нещо по въпроса за Канди можете ли да кажете? И за комбинираните им уреди като например този. Биват ли като бюджетен вариант?

http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … 6-TWHC-S/p/688839
Виж целия пост
# 423
Аз не бях късметлийка с моето Канди.
След като го купих някой ми сподели, че слабото им място били програматорите. То и така се оказа после, но излязоха още куп проблеми и ядове с нея. Все пак, нека специалистите се изкажат. В момента може и да са
с по-добри качества.
Иначе много удобни програми - за това най-много съжалявам.
Виж целия пост
# 424
Нещо по въпроса за Канди можете ли да кажете? И за комбинираните им уреди като например този. Биват ли като бюджетен вариант?

http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines%26Dryers/Washing-m … 6-TWHC-S/p/688839

Аз като цяло съм против уредите 2 в 1, просто са непрактични и неизгодни. Пералните на Candy, майсторите не ги обичат особено, защото не са сред най-ремонтопригодните, което означава и по-висока цена при нужда от ремонт. До колкото си спомням, в тях стоят китайски лагери BMZ. Новите модели и при тях почнаха да ги правят със споени казани.
Колкото до програматорите, те са отживелица. Съвременните перални са с електронен блок за управление.
Виж целия пост
# 425
Преди няколко години взех на баща ми Канди, той искаше максимално опростен модел. Тогава това намерих. На втория месец беше на ремонт за смяна на платката. В интерес на истината след това си работи. Но пък и не се натоварва много.
Виж целия пост
# 426
Трябва да подменя уред на наематели, а няма никаква опция за два отделни. Другият ми вариант е Беко:
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machine/Built-in-Washing-ma … -8733-B0/p/680638
Та кое от двете е по-малкото зло?

Скрит текст:
Гледам да е с 5 г гаранция, с по-малко не искам да им купувам. Дето се вика поне за ремонти на уреда да не плащам ако се наложи.
Виж целия пост
# 427
Трябва да подменя уред на наематели, а няма никаква опция за два отделни. Другият ми вариант е Беко:
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machine/Built-in-Washing-ma … -8733-B0/p/680638
Та кое от двете е по-малкото зло?

Скрит текст:
Гледам да е с 5 г гаранция, с по-малко не искам да им купувам. Дето се вика поне за ремонти на уреда да не плащам ако се наложи.


Каквото повече ви харесва, това вземете. Лично на мен Candy, като дизайн и качество на сглобката повече ми харесва от Beko.
Семейството на приятелката ми от много години ползват Hotpoint-Ariston Aqualtis и не са имали проблеми. Пък и са много разпространени, което значи, че лесно и на нормална цена могат да са намерят части за ремонт. Доволно тихи са, дизайнът им е готин (поне в моите разбирания), само дето гаранцията е 36 месеца.

http://techno-shop.bg/product/4474/peralnya-sas-sushilnya-hotpoi … d970d49-eu-b.html
Виж целия пост
# 428
Драго-по-пред в темата писах,че съм много доволна от Беко.Нова ми е и пере чудесно ,и е тихичка.
Да добавя,майстор ми препоръча да е тази марка.
Виж целия пост
# 429
След триседмично разглеждане,консултации тук,в магазините и ходене с метър в джоба...съм собственик на Беко 6633.Дано сме избрали "читава"слимка,отзив след седмица поне-седи в коридора и чака ремонта да приключи.Благодаря за отзивчивостта в темата!
Виж целия пост
# 430
denyil ,и моята е слимка,но не знам модел точно.За 7кг. е.Със здраве да си я ползвате!
Виж целия пост
# 431
Може ли някой да сподели опит, мнение или друга информация за перални Шарп? Поне според мен не са много разпространени, но пък може да имат качества...
И как бихте степенували по положителни показатели перални АЕГ, Електролукс, Самсунг - може и други.
Благодаря!
Виж целия пост
# 432
Драго-по-пред в темата писах,че съм много доволна от Беко.Нова ми е и пере чудесно ,и е тихичка.
Да добавя,майстор ми препоръча да е тази марка.

Да, често майсторите препоръчват BEKO и Indesit, не за друго, просто са най-евтини за ремонт. Иначе турското си е турско, не могат да се похвалят с някаква прецизна сглобка, или скъпи и качествени материали. Гният, слагат не особено качествени лагери и то в 8кг. перални 6203 и 6204 лагери, които обичайно останалите производители слагат най-много в 5-6кг уреди. Друг недостатък, който се среща при Beko е че втулката от алуминий, в която се набиват лагерите не стига до края на казана, в нея се набиват само лагерите, а семерингът се набива в директно в пластмасата. Често се появяват пукнатини или при избиване на семерингът се разбива полимера и всичко това за да спестят 2см от алуминиевата втулка. Този проблем по-често е срещан при LG. Ако при смяна на лагери, при Beko или LG забележите пукнатини в полимера, обезателно семерингът се поставя със силикон.

Ето така изглежда този проблем в казан на пералня LG:


Това пък е казанът на Beko, при който също семерингът се поставя директно в полимера, но без пукнатини:


Това е казан от Gorenje, забележете, че семерингът се монтира в металната втулка, в която се държат и лагеритне. При този тип казани, подобен проблем отсъства:

Виж целия пост
# 433
Здравейте,
И аз съм пред дилемата за избор на нова пералня. Тъй като пространството ми е ограничено търся пералня с дълбочина до 45 см. Оставам с впечатлние, че като цена качество марките Горение и Беко не са лоши варианти.
Освен тях, набелязала съм си този модел на Бош
http://technika.bg/product/17282/peralnya-bosch-wlg24260by.html# … ailed-description
Серията е малко стара вече, но пък не видях голяма разлика със шеста серия, а цената е 250 лв. нагоре.
От прочетеното в темата и техническите коментари на ВМ21 си правя заключение, че немските марки в ниския ценови клас не са много за предпочитане. Честно казано не мога да се ориентирам дали горепосочения модел е нисък клас, защото не е евтин, като се има предвид, че е стара серия.
Имате ли идея как мога да разбера чие производство е и можете ли да дадете някакви отзиви ?
Ако ВМ21 е имал сблъсък с 4-тата серия на Бош (и изобщо Бош), ще съм му благодарна да сподели какви са му впечатленията откъм качество на частите и цена на ремонтите.
Виж целия пост
# 434
Здравейте,
И аз съм пред дилемата за избор на нова пералня. Тъй като пространството ми е ограничено търся пералня с дълбочина до 45 см. Оставам с впечатлние, че като цена качество марките Горение и Беко не са лоши варианти.
Освен тях, набелязала съм си този модел на Бош
http://technika.bg/product/17282/peralnya-bosch-wlg24260by.html# … ailed-description
Серията е малко стара вече, но пък не видях голяма разлика със шеста серия, а цената е 250 лв. нагоре.
От прочетеното в темата и техническите коментари на ВМ21 си правя заключение, че немските марки в ниския ценови клас не са много за предпочитане. Честно казано не мога да се ориентирам дали горепосочения модел е нисък клас, защото не е евтин, като се има предвид, че е стара серия.
Имате ли идея как мога да разбера чие производство е и можете ли да дадете някакви отзиви ?
Ако ВМ21 е имал сблъсък с 4-тата серия на Бош (и изобщо Бош), ще съм му благодарна да сподели какви са му впечатленията откъм качество на частите и цена на ремонтите.

Принципно предпочитам Bosch/Siemens пред AEG/Electrolux, защото поне слагат читави лагери, но като дизайн им отстъпват. Тази слим версия, която сте избрали, много силно ми се набива цената в очите 760лв. а дори няма инверторен мотор. Като цяло при Bosch си плащате за марка, за това обичайно съветвам хората да се насочат към "Gorenje", като качество не отстъпват, но са на значително по-приемливи цени, както за покупка, така и за ремонт. Даже, ако сравните, като характеристики Bosch WLG24260BY с Gorenje w6523/S, набива ми се на очи, че немската машина е значително по-шумна, 58/85dB срещу 56/70dB при словенската машина, което ме навежда на мисълта, че най-вероятно немците са спестили, дори евтиния долен звукоизолиращ панел. Не виждам от чисто техническа гледна точка, на какво се дължи тази висока цена при бош, освен за марката. И двата уреда са с полимерен-споен казан, и двата уреда ползват скъпи, маркови лагери SKF и NSK, доволно масивни корпуси, но в комбинация с полимерен люк, няма скъпи иноксови, алуминиеви или хромирани детайли по корпусите, моторите и при двете не са инверторни с еднакви обороти. И двете машини са със съвременни електронни органи за управление, само че немската струва 760лв, а словенската 480лв. За мен и двете са отлични машини и бих ги предпочел пред Електролукс и Индеpит/Аристон, по простата причина, че в тези марки слагат евтини и некачествени лагери PPL.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия