Любители на Котки - Тема 121

  • 59 709
  • 740
# 180
Снимките на Черньо са просто уникални. Няма такава красота....

despret_, хич не се ядосвай. Щом са постъпили така, със сигурност котето не е чистокръвно, т.е. само бихте дали маса пари за нещо, което всъщност не ви предлагат.
Виж целия пост
# 181
Всички котки са красиви не само породистите но вече толкова много се кастрират че не можеш да си прибереш просто от улицата ами трябва да си купиш станаха рядкост затова моята котка е уникална хем съм я прибрала от улицата хем ми е много мила и рядка порода - моята Simple Smile
Виж целия пост
# 182
Всички котки са красиви не само породистите но вече толкова много се кастрират че не можеш да си прибереш просто от улицата ами трябва да си купиш станаха рядкост затова моята котка е уникална хем съм я прибрала от улицата хем ми е много мила и рядка порода - моята Simple Smile
Eх, да беше вярно и за останалата част от България, различна от твоя град.  Cry Бездомни котки в София има в изобилие, особено откакто понамаляха малко кучетата. А за Пловдив направо ми се реве като ги гледам. И явно има все по-голяма намеса на "чистокръвни персийки", защото тези дни виждам страшно много дългокосмести, които са жалка картинка - сплъстени и мръсни. Горките, сигурно и рани имат като никой не се грижи за козината им.  Cry
Виж целия пост
# 183
Точно така, често срещам дългокосмести котки по улицата в моя квартал в София. И Елизка е по същия начин, с дълъг косъм (не колкото на персийка, и по-лесен за поддръжка) и беше на улицата.
Виж целия пост
# 184
Момичета, тази тема напоследък бие по негативизъм доста други... Neutral Face

Задава се обоснован въпрос .
И се започват разни теоретизирания на тема кастрация. След като изрично е казано, че за момента тя не е възможна по някаква причина.
На кого е нужно това? Кого засяга??? И с какво?
 При положение, че момичето само се "бори" за каузата на кастрацията.
Вие, вместо по някакъв начин да помогнете, част от вас се втурват срещу нея с обвинения. Rolling Eyes

Достатъчно дълго съм в тази тема за да преценя "духът" й.
Преди всички се радвахме, смеехме, плачехме с другите потребители.

Сега. ??? Само обвинения, мерене на ......, дадени непоискани или невъзможни съвети.

Та, хайде да решим как ще я караме занапред.
Ще отговаряме ли на конкретно зададени въпроси или ще привнасяме моментният си дух и настроение към темата ??? И с каква цел го правим??? Да помогнем, едва ли. Close

/Маркирането не е физиологичен проблем. Да, може да се реши с хирургическа намеса, ама може да се дължи и на друго освен хормони...
Съфорумката и вчера да беше кастирала котарака, няма никаква гаранция, че днес кот няма да маркира. Така че няма как да възприема писаното от вас за добронамерено. Да не говорим, че изрично е писала, че за сега не й е възможно/

Когато Маци-Златина почина, аз за разлика от доста съфорумки не спрях да пиша. Разбира се, не толкова често, колкото преди. Продължавах да пиша, защото искрено вярвам, че дори и на 1 човек да помогна, макар и с малко за мен е от голямо значение. Така че, ако можете да помогнете на съответно зададеният въпрос, помогнете.
А невъзможни съвети не виждам защо давате. Rolling Eyes

Със здраве за вас и нашите любимци. Revolving Hearts

Какво им е обоснованото на подобни въпроси? Все едно да питам какво да правя с гангренясалия си крак, ама без предложенията да включват рязането му, че изрично не ми е възможно в момента по определени причини.

При условие, че в 99% маркирането е вследствие на разгонване, а не на други болестни състояния, е логично, че никой няма да се прави на доктор Хаус и да търси други слабовероятни причини, каквито лекарите търсят чак, ако консервативното решение (кастрация) не помогне, защото преди това е абсурдно.

 Как се "бори" момичето, след като просто се съгласява с всичко, което досадните кокошки напишат, че да не продължават да намилат? Ако някой ѝ беше написал, че трябва да си клонира котките, сигурно и това щеше да се съгласи да направи. Иначе си иска бебетата за продажба, ясно е, че котаракът няма да бъде кастриран преди това, нито ще има скъпи изследвания.

Котаракът ще маркира отново на изпраните неща, защото с конвенционални перилни и почистващи препарати маркираното просто се запечатва още по-трайно и котките ще са в състояние да го усещат с години, затова е добре да си вземе специален ензимен препарат, който се използва преди стандартното почистване. Ама това всъщност е непоискан съвет - жената не е питала как да си изчисти опиканите вещи...

Темата все пак е изтърпяла и истерични изблици за сбъркани имена и пр., няколко непоискани съвети за котки едва ли ще я развалят чак толкова. Иначе всеки си решава дали да пише и чете тук. Животът си върви, хората едва ли ще помнят след време кой писал, па спрял да пише.
Виж целия пост
# 185
мда
в тоз ведър момент, идвам да ви споделя, че моите две диванета са добре
даже напоследък са станали гальовни, да не повярва човек
пупу, да не ги урочасам
Виж целия пост
# 186
Събота е време за шопинг и коктейлчета!  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 187
Това коте, клетото, в какви ли не дрехи го напъхаха.Blush
Виж целия пост
# 188
Това коте, клетото, в какви ли не дрехи го напъхаха.Blush

Ама то е толкова спокойно, че не вярвам да му е лошо! Simple Smile Ако беше мъчение, със сигурност щеше да му личи.  Laughing  Като си спомням Мърко с какъв кеф си носеше шапчиците ... А съм чувала изказвания, че го мъча. А той просто обичаше да му е топло на ушичките.  Laughing След като се сгрееше, сам си махаше шапката.  Grinning

Ето го и с други дрешки  Laughing

Отдавна не бях попадала на Мару. Каква малка кутийка са му дали!  Laughing

Виж целия пост
# 189
А той просто обичаше да му е топло на ушичките.  Laughing
А, помня, помня това. Също помня, че веднъж се беше загубила синята шапка и предложих да му плетна една на бърза ръка. Simple Smile
Виж целия пост
# 190
Ех, как ме е яд, че на служебния комп не мога да ползвам фейсбук. Дано се сетя вкъщи да погледна снимките.
Но с темата ме подсетихте за котето на един мой познат. Взеха го доста отдавна, по времето, по което дъщеря му беше на 5-6 години. Такова търпеливо коте се оказа. Детето го обличаше като кукла, повиваше го с пелени, возеше го в кукленска количка, а то не помръдваше. Много ми беше жал за котето, но пък като се замисля, едва ли би стояло мирно, ако не се чувства ОК с това.  като цяло животинката се оказа и много гальовна и общителна. Който и да отиде на гости у тях, задължително е уважен с настаняване в скута му и подобаваща доза мъркане. А ако гостът погали котето, то му отвръща с грапаво езиче по ръката. Heartpulse
Виж целия пост
# 191
Нашия котак изобщо не се дава на малки деца, което ме радва много. Не мога да изтърпя да бъде мачкан и гонен. Като дойдат хора с малки деца в нас, предупреждавам, че драска и хапе и или изолирам котето в друга стая, или внимавам да не осъществят контакт.

Аз нещо параноясах май. Само му треперя да не му стане нещо. Преди няколко седмици майка ми каза, че е повърнал. Направо настръхнах, обвзеха ме от черни по-черни мисли, още повече, че не е реваксиниран. Първата му ваксина е бита на 21.01.2017, а втората в края на март 2017... И си му е време вече. Та, преди малко като го галех, ушенцата му ми се сториха студени и айде пак с черните мисли. Притеснявам се и от ваксината, дали е напълно здрав, дали ще се възстанови бързо (предните два пъти ми казаха, че в деня на ваксиниране са по-отпаднали)... И такива работи... Neutral Face
Виж целия пост
# 192
Мише, какво е повърнало котето? Рафаела повръща чат-пат косми въпреки, че всеки ден й давам малцова паста. Понякога храна. Но яде и играе.
Снощи сложихме кокоша мрежа на големия прозорец, голем рев беше. Недоволна, объркана. Покатери се на корниза и свали праха. Абе полезно е да имаш котка у дома Simple Smile
Виж целия пост
# 193
Мишелин, те това е да си котешка мама

диванетата не обичат деца
спасяват се с бягство и криене
направо не се разбира, че имам котки, докато не изчезне врага

пенсионера също не обичаше деца
а на приятелката ми детето го обожаваше
като проговаряше и я попиташе човек - Как казва котето?
тя отговаряше - Ххххххххххх Хххххххх

та след като и се нахъскаше подобаващо и тя не му се вържеше и го сграбчеше, започваше да се прави на умрял
спираше да мърда и да издава звуци
едно тригодишно го стиснало за врата, защото там ибеше най-удобен да гохване с две ръце, и го влачи из къщи, а той ни мък ни гък
задните лапички и опашката се влачеха по земята
хем ми беше смешно, хем злорадствах, защото беше гадняр и редовно ми нападаше кръвожадно и кръвопускащо босите крака, хем му съчуствах
ма да се оправя, нали е голям и самостоятелен не дава да го гушкаш....
е, накрая все го спасявах, де

пуууу, начи скапан лаптоп
не му реагират долните клавиши и спейса и се налага непрекъснато да се редактирам
Виж целия пост
# 194
Майя, има потребители, които задават толкова тъпи въпроси, че човек да се чуди откъде да намери търпение, за да насочи разговора. Но ясно е, че никой не е застрахован. Joy Но, винаги си личи дали въпросът е от загриженост и любов, незнание, или глупост, меркантилност.
Любими са ми от типа: помощ, маркира, ще го изхвърлим, ужас, но абсурд да го кастрираме. Такова нещо не можем да му причиним. Развъждачите у дома пък са ми анти по принцип.
Аха да снимам Женето в една нюню кутийка, ама ха да махна ютията, ха да оправя още нещо, уж за красива снимка, и тя се разсъни и разтревожи. Излезе от кутията. Извинете- кутийката. Козината ѝ опира почти в земята, като легне вътре. Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия