Многодетни мами № 69

  • 96 546
  • 780
# 330
Ами трудно ми е, спор няма. Сега с последното детенце работех основно нощем, и сериозно закъсахме с парите. Аз отговарям основно за продажбите, а като не съм в офиса - не вървят нещата. По-миналата година фирмата ни беше на загуба, затова миналата година се върнах на работа. Аз нямам голям избор, в общи линии. Не мога да изоставя ММ да се оправя сам - познавам си стоката. А и ми харесва да работя. Не ми харесва че толкова много работа ми се струпва на плещите. Ама и то минава Simple Smile
Виж целия пост
# 331
Ами трудно ми е, спор няма. Сега с последното детенце работех основно нощем, и сериозно закъсахме с парите. Аз отговарям основно за продажбите, а като не съм в офиса - не вървят нещата. По-миналата година фирмата ни беше на загуба, затова миналата година се върнах на работа. Аз нямам голям избор, в общи линии. Не мога да изоставя ММ да се оправя сам - познавам си стоката. А и ми харесва да работя. Не ми харесва че толкова много работа ми се струпва на плещите. Ама и то минава Simple Smile
Румка, и аз съм като теб. Дълго вкъщи не мога да стоя..сега съм бременна и пак ми се гледат обявите за работа..а като знам, че поне две години няма мърдане 😜 но пък съм си насочила енергията към децата в момента и винаги когато съм в майчинство всъщност гледам най-добре и по-големите деца, защото малкото бебе си е рутина, няма какво толкова Simple Smile
Виж целия пост
# 332
Аз няма как да вземам бебето с мен ,тъй като работя с болни деца.Няма как и да работя от вкъщи.Но все някакси ще го измисля.Може пък да случа на бавачка.На мен работата ми харесва,работих до последно преди да родя,не съм ползвала болнични,сега също ми се работи....но не ми се оставя детето за дълго,то и кърмя.Решила съм за по 3-4 часада работя. ще видим колко ще успея.Иначе аз също не видях особено разлика между 2 и 3 деца.Сега ще видим как ще е с 4.Но годините си казват своето.Много по-бързо се изморявам.Или пък още не съм влязла в ритъм
Виж целия пост
# 333
Моята зъболекарка беше така докато бебенце то беше малко- работеше само следобед от 13 до 16,30.
В интервала между кърмени ята и докато спи. Мисля че майка й го гледаше, или друга близка жена.
Виж целия пост
# 334
Момичета как се справяте когато например трябва да излезете да приберете другите деца от училище, а бебето спи...от утре съм сама и се притеснявам дали ще мога да се организирам
Виж целия пост
# 335
Като знаех, че ще прибирам втората от училище /беше 1 клас/, приспивах бебето в количката, за да мога да тръгна с нея.
Виж целия пост
# 336
Момичета как се справяте когато например трябва да излезете да приберете другите деца от училище, а бебето спи...от утре съм сама и се притеснявам дали ще мога да се организирам
Аз бях с новородено и първокласник - беше абсолютен кошмар..тя заспиваше в 12, точно когато трябваше да излизам. Така се прецакваше нейният сън и после трябваше да я дундуркам докато той обядва и пише домашни. Сега се радвам, че се пада да родя януари, а чак септември ще имам пак първокласник..
Виж целия пост
# 337
Момичета как се справяте когато например трябва да излезете да приберете другите деца от училище, а бебето спи...от утре съм сама и се притеснявам дали ще мога да се организирам

Ергономична раница е спасението.


Иначе малко трудно се учи, че родителите, и в частност майките, са хора. Това е цитат на Бу, който никога, никога. никога няма да се уморя да повтарям... Крадете си време за себе си, търсете дребни и не-толкова-дребни удоволствия, пазете се Heart
Виж целия пост
# 338
Момичета как се справяте когато например трябва да излезете да приберете другите деца от училище, а бебето спи...от утре съм сама и се притеснявам дали ще мога да се организирам

Ергономична раница е спасението.


Иначе малко трудно се учи, че родителите, и в частност майките, са хора. Това е цитат на Бу, който никога, никога. никога няма да се уморя да повтарям... Крадете си време за себе си, търсете дребни и не-толкова-дребни удоволствия, пазете се Heart
Раницата на ме н не ми е спасение,защото трябва да шофирам.Явно ще се налага да будя бебето,защото тя постоянно спи..кофтито е,че после става много изнервена.
Виж целия пост
# 339
Момичета как се справяте когато например трябва да излезете да приберете другите деца от училище, а бебето спи...от утре съм сама и се притеснявам дали ще мога да се организирам

Ергономична раница е спасението.


Иначе малко трудно се учи, че родителите, и в частност майките, са хора. Това е цитат на Бу, който никога, никога. никога няма да се уморя да повтарям... Крадете си време за себе си, търсете дребни и не-толкова-дребни удоволствия, пазете се Heart

Аз трябваше също да ходя с кола и понеже не разрешаваха на сина ми да мине двора на училището сам, трябваше да ходя до класната стая, за което използвах ергораница, защото иначе тлябваше или да я нося на ръце, или да сглобявам и разглобявам количката за 150 метра 🤨
Виж целия пост
# 340
На мен само 1-2 пъти ми се случи да заспи малкото точно като трябва да излизам за взимане на голямото. Един път още ползвахме количка, та го пренесох в количката както си спеше и със средното отидохме за баткото. А другия път още май бяхме с две, та малката заспа и я оставих да си спи и притичах за баткото. Но нашата градина е на един хвърлей от блока. Само пресичам улицата и съм там. Не се усети даже детето, пък и бързах през цялото време, притеснявах се, макар че беше прясно заспала.
Моите са много неспящи, та рядко се случва да ме поставят в такава ситуация. Зимата разчитам на таткото в такива моменти, защото тогава той е по-свободен.
Виж целия пост
# 341
С кола не виждам адекватно решение :/
Виж целия пост
# 342
Аз моите, като бяха малки ги разнасях с кошчето за кола. Използвали сме го и за приспиване.
Виж целия пост
# 343
Аз моите, като бяха малки ги разнасях с кошчето за кола. Използвали сме го и за приспиване.
И аз така.
Виж целия пост
# 344
Ако малката заспеше в колата като вземахме баткото от училище се обаждах на някоя майка да го го вземе и него него и да ми го доведе до тротоара до училището - не ги пускаха сами, дори и без пресичане Simple Smile (на 9м беше като почна той първи клас, та рядко ни се случваше... слагах я по-рано следобяд, че в 16ч да се е наспала, случвало се е да я преобличам полуспяща, че да не излизаме зимата със запотено гръбче Simple Smile)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия