КОЗУНАЦИ 2018 & 2019

  • 67 315
  • 745
# 585
Аз многократно съм го правила и съм писла за втасването в хладилника. За мен има смисъл, затова и го ползвам. Като е на 5 храдуса няма какво да го мисля. На 20 + му трябват 2-2.5 часа, та за 7-8ч. на 5 му е добре, та докато се отпуска и още втасва. Но аз работя и с възможно най-малко мая.
В това време съм си взела душа, кафето и забъркла ново тесто, което отива да втасва.  Сплитам хладилнишкото и след 20 мин. втасване - във фурната.   Около 11ч. забърквам последното 3то или ако са 4 броя правя двойна доза.
 В моя случай не е до време (липса или повече такова), просто колкото и да обичам да меся и то козунак, не искам цяла събота с козунаци да се занимавам, много ми идват, а така най-късно в 17ч. съм приключила с тях. 
Виж целия пост
# 586
Тя причината на питащите е ясна Simple Smile - липса на време. Ако не си безработен, бременна или пенсионер, след работа няма как да се замотава човек с козунаци.,........

Изобщо не съм съгласна с това! Човек винаги може да намери време,ако иска. Самото месене е 15-20мин. Докато втаса за час, час и половина може да свършиш дузина неща.

Виж целия пост
# 587
Скрит текст:
Тя причината на питащите е ясна Simple Smile - липса на време. Ако не си безработен, бременна или пенсионер, след работа няма как да се замотава човек с козунаци. И аз за същото попитах по-напред. Сега преди празника, не ме бърка да утрепя половин ден с козунаци, но за празника и друго се приготвя, а човек като е на работа трудно стикова всичко. Днес и аз за проба метнах един, който ще стои в хладилника цял ден и ще го правя вечерта. Само за пробата да видя какво ще излезе при тази технология. Като го пробваме и той заминава в камерата после, но като ми се занимава, няма как Simple Smile
Скрит текст:
Половин кг козунак точно след работа го започвам, изобщо не ми  е проблем, вярно е и това, че малки деца  - нямам.  Докато се моткам за вечерята и той взел че втасал и готово.
Виж целия пост
# 588
Ако се прибира човек към 5-6ч, време има. Но аз съм в нас след 8. От там на сетне тоалет, миене на коса до кръста (че на фитнес ходя), сушене, пък домашни да видя с детето кое на къде, айде и вечерята докато сложа (наготвена при това от предна вечер) и то станало към 9:30, че и по-късно. От там на сетне не ми се занимава. Но виж ако има вариант в петък да го замеся и събота след отпускане на тестото да го сплета, ме устройва напълно. Аз лично за това попитах.
Виж целия пост
# 589
Козунак със заквасена сметана по рецепта на Еликсир


Виж целия пост
# 590
Дара, и аз го правих. Много ми харесва. Днес правих на Морена козунака с кисело и прясно мляко. Та, си мисля, че тези с сметана и кисело мляко, по ми допадат.
Виж целия пост
# 591
Дарче, разкошен козунак и прекрасна плетка, не се е разлял..  разкошен е!  chef
Виж целия пост
# 592
Мдааа... размятайте тук красоти...  Crazy
Планувам за утре бретцелите, козуначени разбира се. Коричката, коричката...  smile3508
Виж целия пост
# 593
И аз с въпросче, леко спешно. Направих козунаци по рецептата на Моренка, първият се пече. Другите 2 обаче са ни много, понеже мен от вторник ме и няма. Всичко е втасало и въпросът е - как е най-добре да ги съхраня?

Да замразя така втасали? Да опека и замразя? В хладилника ще се прецакат за 4-5 дни...

Че срамота е... Вижте от колко нещо



Колко стана



И повтасали, големия го пека, на преден план който е

Виж целия пост
# 594
Според мен(не съм от майсторките,но да си кажа...)ако имаш възможност ги изпечи и като изстинат ги замрази.
Виж целия пост
# 595
Ако не ти е късно, Криси, което си избереш. И двата варианта стават.
Виж целия пост
# 596
Благодаря и на двете ви, ще замразя значи 😃.

Редактирам със снимка, тъкмо го извадих 😃.



Нямам го разчупен, че пари още.
Виж целия пост
# 597
Прекрасен е, Криси!
Виж целия пост
# 598
Разкошни са Криси!
Виж целия пост
# 599
Разчупване





И това остана след голямата лакомия. Joy
Към 1/3...
Добре, че правя веднъж годишно, сега си позволих една предвеликденска тренировка.



Но отново цялата процедура ми отне 6 часа с втасване във фурната, в по-студени или без фурна са 8. Няма как да опека за закуска Frowning1, няма.кой да му прави плитките в 6 сутринта и да го сложи за печене в 8...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия