"Обичам" Топлофикация 3

  • 47 926
  • 752
# 105
Колко по-малко имате? Това "по-малко" компенсира ли разликата в цената на топлоенергията за тази година в сравнение с миналата?
Да имате новоотказали се от ТЕЦ в сградата?
Виж целия пост
# 106
Да си призная не отчетох повишението на цените....
Потреблението за парно е по малко с около 100 единици , а за топла вода 6 кубика
Не съм сигурна дали някой се е отказъл от ТЕЦ- не е коментирано на събранията тази година,и вероятно няма такъв,защото винаги се обсъжда
Виж целия пост
# 107
100 единици не са нищо,  на практика ви е като предишната година. От топлата вода също разликата не покрива повишението на цените, така че сигурно имате да доплащате около 20% повече от миналата година.
Виж целия пост
# 108
а кога Топлофикация се очаква да “разбере” за изравнителните сметки? Ние имаме за приспадане, а жената на касата каза, че при тях нищо не е излязло още
Виж целия пост
# 109
Няма приспадане още, защото отчетите не са окончателни може би. Нали има срок за обжалване.
Да не говорим, че за някои райони още не са готови.
Виж целия пост
# 110
Абе 100 единици са си нещо. Ние имаме потребление от 4 (четири) единици, защото не използваме парно, 10лв. само за тях е в изравнителната сметка.
Видях защо имаме да доплащаме - февруари стана авария в съседния апартамент, където няма никого. Там не е отчитан водомер съответно, но има голяма разлика между водомера на входа и общата сметка от отчетените във входа водомери. Едни бая кубика, които са разпределени върху всички апартаменти, но не по равно, а който има малка сметка, трябва да плати много повече от тези с висока сметка. Много умно, няма що.
Виж целия пост
# 111
Абе 100 единици са си нещо. Ние имаме потребление от 4 (четири) единици, защото не използваме парно, 10лв. само за тях е в изравнителната сметка.
Видях защо имаме да доплащаме - февруари стана авария в съседния апартамент, където няма никого. Там не е отчитан водомер съответно, но има голяма разлика между водомера на входа и общата сметка от отчетените във входа водомери. Едни бая кубика, които са разпределени върху всички апартаменти, но не по равно, а който има малка сметка, трябва да плати много повече от тези с висока сметка. Много умно, няма що.

Да де, ама една единица не е еднаква за всички сгради. Това зависи от между колко потребители се разделя консумираната енергия в абонатната станция. Например, ако във входа сте 10 жилища, но само 5 се отоплвяват, като изключим разхода на сградната инсталация, която се плаща от всички, а останалите 5 имате да речем 10000 единици от разпредилителите на радиаторите, то консумираната енергия ще се реаздели на сумарния брой  единици на всички жилища. Тогава се вижда една единица на какво количество енергия ще отговаря. Така че, във сгради, в които всички се отоплаяват,  отоплението излиза доста по-евтино.

За протокола: имам да доплащам само 160 лв., мислех, че ще са поне 300. Живеем в малка сграда от два входа с обща абонатна станция. В съседния вход само 4 семейства ползваха ТЕЦ до миналата година, но явно им увря акъла и тази зима са се топлили почти всички. Вижда се и по сметките. Аз съм доволна.
Виж целия пост
# 112
а кога Топлофикация се очаква да “разбере” за изравнителните сметки? Ние имаме за приспадане, а жената на касата каза, че при тях нищо не е излязло още
Качват се за плащане след като мине обжалването и станат окончателни. Има случаи с неотчетени апартаменти и др. подобни разминавания, тогава пак се преизчисляват и като се приключи вече, тогава ги пускат за плащане/връщане.
Виж целия пост
# 113
В "Гео Милев" пуснаха топлата вода. Дано да е край на профилактиката. 1 седмица по-рано.
Виж целия пост
# 114
У нас току що - в неделя сутрин - пристигна изравнителната сметка.
Какво означава "сума за получаване" - те ли имат да ми дават, или аз на тях?
Виж целия пост
# 115
Ще черпите - имат да ви дават!  В другия случай пише - "сума за доплащане".
Виж целия пост
# 116
Благодаря за отговора Simple Smile

Обаче дано не стане след обжалванията да имаме ние да им даваме Simple Smile
Виж целия пост
# 117
Освен да стискате палци да няма обжалвания  Mr. Green
Виж целия пост
# 118
В долния ляв ъгъл на изравнителната сметка, ако са написани абонатни номера с неотчетени водомери, то 99 % трябва да се очакват нови изравнителни. Защото дават 3 месеца срок на тези, който не са присъствали на двете дати за отчета, да заяват срещу заплащане нов отчет. И съответно идват и нови изравнителни за всички.
Виж целия пост
# 119
Сега погледнах - наистина долу вляво има изброени неотчетени водомери и отоплителни уреди.
Плюс обжалванията от хора, които имат да доплащат.
Сто на сто накрая сумата ще е друга, дано поне да е на плюс, а не да имаме да даваме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия