"Обичам" Топлофикация 3

  • 47 944
  • 752
# 135
Потреблението е следното:

Отопление:
2017 - 242 топл. единици
2018 - 398 топл. единици
Топла вода:
2017 - 51 куб.м
2018 - 120 куб.м (разлика от 69 куб.м)

Имам 4 радиатора + лира в банята, включвани са само 2 радиатора. От началото на сезона плащах ежемесечни сметки от около 100 лв, за март сметката ми беше 130 лв.
Виж целия пост
# 136
120куб.м топла вода е адски много. Това е по 10 кубика на месец. Или сте много хора в къщи или водомерът е повреден или имате теч. Или пък нещо във входа.
На нас ще ни връщат 88 лв. Много сме доволни. Сметката ни е средно за годината по 30лв на човек за месец топла вода и отопление. С миялна сме, въпреки, че е свързана към топлата вода пести много.
Виж целия пост
# 137
120куб.м топла вода е адски много. Това е по 10 кубика на месец. Или сте много хора в къщи или водомерът е повреден или имате теч. Или пък нещо във входа.
На нас ще ни връщат 88 лв. Много сме доволни. Сметката ни е средно за годината по 30лв на човек за месец топла вода и отопление. С миялна сме, въпреки, че е свързана към топлата вода пести много.

Водомерите не се зануляват всяка година и това е потреблението за 2 години, откакто е сложен водомерът. Потреблението за сезон 2017/2018 реално е 69 куб.м (средно 5.75 куб.м на месец).
Виж целия пост
# 138
398 единици за отопление за целия сезон, че и на два радиатора? Странно ми се вижда, явно не са пускани. Топлата вода е в нормални граници, зависи колко души я ползват. Ние не я пестим, да не говорим, че детето редовно се къпе по един час, имаме 40 кубика. Но единиците за отопление за целия сезон са ни хиляди. Има ли много неотчетене абонати във входа ви?
Виж целия пост
# 139
Имате по-голямо потребление от миналата година, а те пишат фактурите точно на база миналогодишно потребление. Разликата в топлата вода ти е 18 куб. При нас кубик т.вода е около 13 лв., при вас не знам колко е. Чувала съм, че някъде кубика стига и 20 лв. Като сложиш и по голямото потребление и на радиаторите....  Има опция през годината, ако човек прецени, че използва повече топла вода, да подаде към Техем корекция на консумацията, за да няма после такива изненади и натрупвания. Защото с това едногодишно отчитане и малка разлика месечно, става голяма накрая.
Виж целия пост
# 140
Цитат
Потреблението е следното:

Отопление:
2017 - 242 топл. единици
2018 - 398 топл. единици
Топла вода:
2017 - 51 куб.м
2018 - 120 куб.м (разлика от 69 куб.м)

Имам 4 радиатора + лира в банята, включвани са само 2 радиатора. От началото на сезона плащах ежемесечни сметки от около 100 лв, за март сметката ми беше 130 лв.
Значи имате с 18 кубика топла вода повече от миналата година, което в пари, по много груби сметки, е около 150 лв. Значи за отопление остават около 350 лв.
Отоплението ви е с около 60% повече от миналата година. Цените в сравнение с минлата година са се вдигнали с около 25%.
Колко жилища от всички ползвате ТЕЦ? Коя фирма ви води топлинното счетоводство? Имате ли на всеки радиатор монтирано устройство (разпределител) или сте с топломер за цялото жилище? На лирата има ли монтирано устройство/разпределител?
Можете ли да кажете какви суми са начислени за отопление и какви за вода?

Цитат

Водомерите не се зануляват всяка година и това е потреблението за 2 години, откакто е сложен водомерът. Потреблението за сезон 2017/2018 реално е 69 куб.м (средно 5.75 куб.м на месец).
Вие наясно ли сте какво е водомер? Как може, според Вас, водомер да се занулява? Това устройство "върви само напред". Демек трябва да виждате по-големи числа. Водомерът се засича всяка година и се отчита разликата спрямо предишната.

Изводът от цялата работа е, че пестенето не води до по-ниски сметки. Пускайте си радиаторите на трета степен (това би трябвало да отговаря на окоо 22 градуса в помещенията) и си стойте на топло. Тя енергията така и така си идва до абонатната станция, а вие можете и да не я ползвате, но я плащате.
Виж целия пост
# 141
... пестенето не води до по-ниски сметки. Пускайте си радиаторите на трета степен (това би трябвало да отговаря на около 22 градуса в помещенията) и си стойте на топло. Тя енергията така и така си идва до абонатната станция, а вие можете и да не я ползвате, но я плащате.

Това май трябва да се знае от всички! Е, куб. топла вода е желателно да не се разхищават!
Виж целия пост
# 142
Anjieee, закрий с лист адреса и абонатния номер и снимай двете изравнителни сметки да ги видим. Нещо не е както трябва.

Изводът от цялата работа е, че пестенето не води до по-ниски сметки. Пускайте си радиаторите на трета степен (това би трябвало да отговаря на окоо 22 градуса в помещенията) и си стойте на топло. Тя енергията така и така си идва до абонатната станция, а вие можете и да не я ползвате, но я плащате.
Защо мислиш, че става дума за пестене?
Ние поддържаме 20-21 денем и 18 нощем, което е препоръчителното за здравословен микроклимат. На 22 ако сложа мъжа ми и детето ще трябва да стоим на отворено Simple Smile

Скрит текст:
Тази година беше топло и в хола (южен, вътрешен) въобще не е пускано. Не само при нас, за 15 г. тук никога не съм усетила тръбите в хола топли, никой и нагоре не пуска, не се шегувам, много е топло!  нашата спалня също, Т беше идеална за сън. Пускано е само в детската, почти нон стоп, на 1-2. Навъртя 176 единици (43 лв.).
Обаче имайте предвид и че делът на общите части в различните сгради е различен, има разлика и дали сте с вертикална или хоризонтална система. Ние сме с вертикална и тръбите също топлят. В спалните са непрекъснато топли. Единиците нямаме за това перо, изчислява се на база обема на апартамента. В нашия случай - 142 м3 = 93 лв.

В банята също. Там няма лира и е някакъв ад, не се диша, затова когато няма човек вътре е широко отворена. Там имаме 406 единици. (99 лв.)

Всъщност именно последните 2, а не самите радиатори, са основното топлещо нещо при нас. Благодарение на тях се постига нормална Т, само за едната стая е нужно дозатопляне, защото е северна и има външни части.

Доплащането при тях идва от топлата вода. Но трябва да се видят изравнителните, за да се прецени.
Виж целия пост
# 143
Мисля, че става дума за пестене, защото тя каза, че два от радиаторите не се пускат изобщо. Да, но така студените стаи дърпат от топлината на другите и съответно разхода на работещите радиатори се увеличава значително.
Човече, казах го с идеята, че сметките си вървят. А за 22 градуса само като ориентировъчна температура. Всеки човек си има различно усещане за топло и студено и нека си спи на колкото му е добре.
Виж целия пост
# 144
В нас също, както обясних, 2 радиатора не са пускани. Но стаите не са били студени. 20-21 през деня не мога да го нарека студ. Вечер в дневната оставаше около 19, в спалнята 18.
Много е индивидуално, така че не можем да правим заключения каква е била Т в техните стаи...
Виж целия пост
# 145
ОК, аз не правя никакви заключения, а само предположения. Ще я изчакам да отговори на зададените й въпроси, ако желае, защото тя не отговори на нито един въпрос, а ние не сме гадателки.....
Виж целия пост
# 146
Към кого се пише жалба срещу Топлофикация и фирма домоуправител? Някой писал ли е и решили ли са проблема?
Виж целия пост
# 147
Зависи от естеството на проблемите.
Виж целия пост
# 148
Зависи от естеството на проблемите.

Незаконна смяна на инсталацията за топла и студена вода и подправени подписи на непровеждано ОС на входа
Виж целия пост
# 149
Това според мен е за комисия за защита на потребителите, адвокат и съд след това.  Пуснете жалбата от името на всички собственици.
фалшифицирането на подписи си е криминално деяние.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия