Орхидея

  • 287 459
  • 1 288
# 900
White_tulip, моят дендробиум го купих есента от БауМакс(откриват и в София на 25 август  Grinning) и беше преоценен. Цвета му е изненада. Ако искаш точно такъв цвят в оранжерията до БАН имаше преди 1-2 седмици. За керамзита и аз съм чувала, но не съм използвала. Може би е добре, защото целта е да се задържа влага около корените. Кристалона за вкореняване е жълт.
Виж целия пост
# 901
Таня, благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 902
привет отново от мен Simple Smile
моята орхидея май май съвсем я изпуснах....
нямаше ме една седмица и нещо и стана
тъкмо беше започнало да избива ново съцветие или поне така си мисля
и сега съвсем изсъхна ....
мисля да я пресадя, купих и пръст за орхидея, ще попрегледам и корените как са
Струват ми се странни едни меки и сиви, някои са съвсем изсъхнали
дано след пресаждането се посъживи
ще сложа и снимки в близките дни ако имате идеи и съвети ....
приемам всякакви
Виж целия пост
# 903
zlatoperka,
пусни снимки, дано някой да успее да помогне. Така както описваш корените - и като полееш ли остават сиви? Да не би да си я засушила прекалено? Не знам, като видим снимките ще предполагаме какво е.
Аз пък влязох да се похваля, направо щях да литна тази сутрин - новото ми орхи, това пъстрото, дето Таня и FAN имат същите, си пуска ново листенце newsm44 newsm44 newsm44 Как не съм го забелязала досега, аз постоянно ги разглеждам, явно много бързо е пораснало. Ето го и него:
Колко бях нещастна като му опадаха пъпките, а то как взе да расте и хубавее Laughing
На първата ми орхидейка пък корените растат като луди, саксията е пълна с млади зелени връхчета newsm68. Ето част от тях:

Изобщо много съм доволна засега. Дали торенето си казва думата? Тази с новите коренчета съм я торила два пъти, втората веднъж само.
Виж целия пост
# 904
Пресадих я снощи
корените и бяха изгнили....
само връхчетата на някои бяха зеленички
изрязах всичко което ми се струваше че не става
и я посадих в нова пръст Simple Smile

надявам се да се оправи

 




Виж целия пост
# 905
Вече 4 година отглеждам орхидейки .Саксийката я държа в стъклена купичка с малки  камъчета за да се изцежда водата в нея и да е далеч от корените.Поливам само с по 1-2 лъжички вода и ли само пулвелизирам хубаво от горе пръстта.......
Виж целия пост
# 906
betigm страхотни са въпреки че снимката не е много ясна.  Hug
Златоперка мисля, че ще се оправи орхидейката ти.
Месечинка, това наистина е страхотно. Моите също взеха да изкарват нови листа. Crazy
Вчера си запазих орхидея за сватбата, дано само наистина е с големи и хубави цветове. Това ми обещаха. В събота ако имам късмет ще я пусна.
Виж целия пост
# 907
О, то съвсем малко останало до Големия ден Grinning Дано наистина орхидеята да е каквато ти искаш thumbsup
betigm,
орхидеите ти наистина са страхотни Hug
Виж целия пост
# 908
Betigm,страхотни орхидеи  Peace!Аз да се похваля с моята нова придобивка. Подарих си една вишнева Милтония  Grinning.Снимала съм я и ще кача тия дни снимки.
Лилавия ми Фаленопсис с меките листа почна да се пооправя  и да питам колко пъти трябва да го наторявам с жълтия кристалон?
Виж целия пост
# 909
Лилавия ми Фаленопсис с меките листа почна да се пооправя  и да питам колко пъти трябва да го наторявам с жълтия кристалон?

Не прекалявай с торенето - тори толкова често колкото и с другите торове. Когато листата върнат нормалния си вид спри жълтия кристалон и продължи както си правила до сега.
Виж целия пост
# 910
Лилавия ми Фаленопсис с меките листа почна да се пооправя  и да питам колко пъти трябва да го наторявам с жълтия кристалон?

Не прекалявай с торенето - тори толкова често колкото и с другите торове. Когато листата върнат нормалния си вид спри жълтия кристалон и продължи както си правила до сега.

Tania67,златна си ! Hug
Виж целия пост
# 911
Момичета здравейте!!

Нова съм при вас, разгледах повечето ви снимки и съвети! Имате прекрасни растения!! Браво на вас!  Heart Eyes  

Много се надявам да можете да ми помогнете... Подариха ми една красавица Фалеонопсис преди около 20 дни, можете да я видите на снимките. Прочетох в темата как да се грижа за нея и в първите 10ина дни беше добре.  Grinning

Но от седмица и половина насам, зелените и листа започнаха да клюмват. (Снимките са от дните в които още беше добре!) Много са клюмнали в момента освен най-горните.  И са много омекнали. Когато ми я подариха листата и бяха твърди... Дори забелязах вчера че са започнали да им се появявят нещо като бръчици на втория ред листа. Поставена е на североизточен прозорец и сутрин малко я огрява слънцето от към 06:00 до към 09:30, но то е все още от много слабото слънце... особено тук където съм...  

Можете ли да ми помогнете, ще съм много благодарна за всякакви съвети.   Praynig  

Освен това, според вас за пресаждане ли е?  newsm78  Корените и са зелени и изглеждат здрави когато я полея но ме притеснява че схтом излезе от банята, от субстрата и дъха на мухъл малко... Моля помагайте!!!    bouquet  

Предварително ви благодаря!!  Hug






P.S. Съжалявам, не зная защо първата снимка излезе такава малка, но ако кликнете на нея ще се отвори в нормален размер.
Виж целия пост
# 912
Струва ми се че си пресушавала орхидеята.Така винаги трябва да има влага по стените и. Но никога не прекалявай когато намалее видимо влагата  (изпотеното)ПОЛИВАШ С 3-4 лъжички вода или хубаво пулверизираш.Но да няма от долу в купичката вода насабрала се никога...
Виж целия пост
# 913
А така... аз от мерак да не я преполея... май съм направила беля...  Embarassed  Мерси betigm!!
Виж целия пост
# 914
Здравейте! Моята орхидея до преди няколко дни си беше много добре, но цветовете и окапаха а пък стеблата изсъхнаха до половината. Иначе листата са си добре зелени, твърди и даже има ново, което се е показало. Четох във форума, че трябва да се отрежат стеблата там до където са  изсъхналr, но моля ви кажете до изсъхналото или до долу. Чакам с нетърпение да ме посъветвате преди съм направила някоя беля.    Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия