Орхидея

  • 287 464
  • 1 288
# 855
Ами от четвъртъка дето сега идва - 13-ти ли се пада, че нямам календар наблизо.
Виж целия пост
# 856
да 13 е четвъртък
Виж целия пост
# 857
Ето новото цветче на моята орхидея - по-светло от досегашните Simple Smile

И второто, което се отвори на другия цветонос е такова.
Обаче много бързо взеха да просъхват в това топло време. Май през ден-два трябва да поливам. Е, още малко ще е така.
Виж целия пост
# 858
Здравейте ,момичета !Пиша от време на време и снимки съм показвала, но сега ако е възможно да помагате. Имам от 2 мес .нова орхидея. Когато си я взех от магазина, листата и цватовете бяха страхотни.В момента цвета стои като изкуствен, но листата нещо се оклюмах. Стоят меки ,отпуснати,иначе не жълтеят,зелени са .Поливам я 1 път седмично, но дали поради големите жеги не е малко. Иначе климатик не пускаме, но са отворени всички врати и прозорци, проветриво е.
И да питам и за другата, която ми е от 2 год .Изкара си две нови клонки, които бяха отрупани с цвят дълго време. Сега е без цвят и двете нови, плюс другите две стари ,почнаха да пожълтяват .Та въпроса ми е дали сега е момента да я пресадя  и пак ли в прозрачен съд ,имам готова смеска от магазина за орхидеи ?
Виж целия пост
# 859
За оклюмалите листа - на мен това ми е индикаторът, че са жадни. Не чакам тотално да омекнат, разбира се, но започнат ли да се извиват надолу + побеляване на корените - значи е време за поливане. След около 24 часа се изправят напълно.
За пресаждането не съм много компетентна дали и кога се налага Confused
Виж целия пост
# 860
За оклюмалите листа - на мен това ми е индикаторът, че са жадни. Не чакам тотално да омекнат, разбира се, но започнат ли да се извиват надолу + побеляване на корените - значи е време за поливане. След около 24 часа се изправят напълно.
За пресаждането не съм много компетентна дали и кога се налага Confused

Месечинка ,благодаря за отговора и аз това си мислех ,обаче дори и след поливане те си стоят меки !А е голяма красавица !
Виж целия пост
# 861
titon4e, щом от поливане не се оправя е възможно да има проблем с корените. Аз имам една орхидея, която е със малко по-голяма саксия(около1-2 см по-висока от другите) оказа се, че корените са много малки, само на повърхността и водата не е достигала до тях. Добре, че котката я бутна и видях какво е положението. Започнах да я торя с жълт кристалон за корени, вкорени се по-надълбоко, а и започнах да я топя в повече вода. Оправи се без да и опадат цветовете. Листата се втвърдиха броени дни след наторяването.

Колкото за пресаждането - пак трябва да е в прозрачна саксия със същата големина. Само, че готовата смес за орхидеи, която се предлага е подходяща за земни, а не за дървесни видове. За фаленопсиса и дендробиума си трябват кори.

Месечинке, за съжаление пъпките, които се отварят в къщи почти винаги се различават по големина и наситеност на цвета от тези, с които е купена. Като цъфне повторно ще бъде с еднакви. Ето виж я тази - цъфналите по-късно цветове почти нямат лилаво и са по-дребни:



Лилавата камбрия отвори един цвят и изкара 4-ти цветонос. Колко ли ще е красива като разцъфне цялата!  Grinning А на кафявата засега е само един цветоноса, но за сметка на това много дебел и с много пъпки. На дендробиума му се отвориха почти всички цветове - зелен с малко лилаво в средата е. Тези дни ще го снимам и ще ви го покажа.
Виж целия пост
# 862
titon4e, щом от поливане не се оправя е възможно да има проблем с корените. Аз имам една орхидея, която е със малко по-голяма саксия(около1-2 см по-висока от другите) оказа се, че корените са много малки, само на повърхността и водата не е достигала до тях. Добре, че котката я бутна и видях какво е положението. Започнах да я торя с жълт кристалон за корени, вкорени се по-надълбоко, а и започнах да я топя в повече вода. Оправи се без да и опадат цветовете. Листата се втвърдиха броени дни след наторяването.

Колкото за пресаждането - пак трябва да е в прозрачна саксия със същата големина. Само, че готовата смес за орхидеи, която се предлага е подходяща за земни, а не за дървесни видове. За фаленопсиса и дендробиума си трябват кори.

Месечинке, за съжаление пъпките, които се отварят в къщи почти винаги се различават по големина и наситеност на цвета от тези, с които е купена. Като цъфне повторно ще бъде с еднакви. Ето виж я тази - цъфналите по-късно цветове почти нямат лилаво и са по-дребни:



Лилавата камбрия отвори един цвят и изкара 4-ти цветонос. Колко ли ще е красива като разцъфне цялата!  Grinning А на кафявата засега е само един цветоноса, но за сметка на това много дебел и с много пъпки. На дендробиума му се отвориха почти всички цветове - зелен с малко лилаво в средата е. Тези дни ще го снимам и ще ви го покажа.


Tania67,моята красавица с проблемните листа е същата като тази която си показала. Дали пък проблема наистина не е в корените ?Аз ги торя с оранжев кристалон, но веднага го сменям с жълт. Иначе съм я сложила в специален прозрачен съд за орхидеи и го пълня до ръба с вода .Цветовете и са железни не е паданал или прецъфтял нито един .
Виж целия пост
# 863
titon4e, може би първо внимателно я извади от саксията и погледни - може да са си наред или да има загнили, които трябва да се махнат.  Peace
Виж целия пост
# 864
Здравейте,

Искам да попитам имате ли идея какъв вид е моята орхидея? Взех я преди 7 месеца от Бриколаж, без цветове и етикет, но сега има 3 цветоноса с много интересни пъпки. Мислех си че е онцидиум, но вече се съмнявам.



Виж целия пост
# 865
Здравейте.Ето това ме претиснява.Мислех си че орхидеята се е съвзела след липсването ми в къщи от близо 1 месец но явно съм се лъгала.Ето снимки да я погледнете.Става въпрос за това че стъблото и изглежда леко изсъхнало и новото и разклонение от тъмно зелено сега стана светло и според мене е леко засъхнало.Май това стъбло съм го изтървала.Другото е все още добре и има цветове на него.Поливам я когато корените и станат светли и дори я торя.
Моля ви кажете си мнението какво да правя със това стабло има ли спасение? Shocked
http://media.snimka.bg/3945/014145980-big.jpg
http://media.snimka.bg/3945/014145987-big.jpg
http://media.snimka.bg/3945/014145988-big.jpg
http://media.snimka.bg/3945/014145989-big.jpg
Виж целия пост
# 866
Здравейте момичета!
Вчера имах интересен разговор с шефката на Търновският Практикер.Попитах я по какви причини продават огромни фалаенопсиси,с по два цветоноса и без видими дефекти и поражения на скромните 14 лв..И нейният отговор мнооого ме озадачи Shocked.Те били директен внос от Холандия,все орхидеи в края на живота си.От някъде знаела,че живеели 4-5 години и толкова пъти цъфтели.Та тези били на по толкова години и с вероятно последен цъфтеж. Sick
Вие какво мислите за това? Thinking
Какво остава за Кауфладските орхита,които са за по 7 лв.?!!
Имате ли по-възрастни  и по колко пъти са ви цъфтели?
Виж целия пост
# 867
Звучи ми като огромна глупост. А и вярно да беше, що за причина за ниска цена,  след като растенията така или иначе изглеждат превъзходно и може да им се вземе по-добра. Колкото до продължителността на живота - ето една тема:
http://flowersnet.info/forum/viewtopic.php?f=47&t=6253&h … 203b73c0184323c62
И със сигурност не цъфтят веднъж в годината.
Някой ходил ли е днес в Кауфланд? Една приятелка си взела мини, били много красиви, довечера ще ходим с нея да ги видя и аз. Оххх, плаша се от себе си. Вече вестник на Кауфланд няма да отварям.
Виж целия пост
# 868
орхидея и 100 г може да живее  Peace
Виж целия пост
# 869
Момичета скоро/вторника/бях в Кауфланд- Дружба- София. Бяха останали около 7-8 бр орхита леко попрецъфтели но свежарки в друго отношение. Цената беше 3.99 лв!
Моята /имам я от 1 година/ е от цветарника при БАН- цената е 5-16 лв според вида и състоянието.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия