Катетър? Риск?

  • 1 447
  • 4
Здравейте. Родих преди два дена естествено, но раждането не беше никак леко. Тъй като мястото е травмирано не успях да отида по малка нужда дори след 10 часа и доста изпити течности. Сложиха ми катетър, но без торбичка а с тапичка и когато ми се доходи я махам съответно. Но вече второ ден съм с катетъра изпитвам от вчера непрестанно напрежение сякаш много ми се пишка но когато махна тапичката почти нищо едва едва. Според лекаря това било нормално. Но напрежението за мен не спира и ме интересува дали по скоро е възможно да съм получила цистит и дали причината може да е именно катетъра. Вие когато сте били с катетър имали ли сте подобни усещания?
Виж целия пост
# 1
Спокойно. Нормално. Усещането, че ти се пишка, идва от самия катетър. Дано бързо се възстановиш и го махнат. Неприятно е, но после се забравя.
Ако си още в болница, няма ли как да не държат постоянно катетъра, а някой да ти поставя само при нужда?
Виж целия пост
# 2
Спокойно. Нормално. Усещането, че ти се пишка, идва от самия катетър. Дано бързо се възстановиш и го махнат. Неприятно е, но после се забравя.
Ако си още в болница, няма ли как да не държат постоянно катетъра, а някой да ти поставя само при нужда?
Ами според наблюдаващите лекари има риск ако ми го махнат сега да няма ефект и аз все още да не мога да ходя и да се наложи пак да ми сложат, затова най- добре било да изчакаме до утре сутринта.
Виж целия пост
# 3
Щом лекарите са преценили и те следят, слушай ги.
А неприятното усещане се опитай да игнорираш. Знам колко е дразнещо, но е за кратко.
Виж целия пост
# 4
Бях с катетър при секциото, да, кофти усещане е.

Няколко пъти съм имала цистит и според мен не е това. Циститът се характеризира с остро парене и непрестанна нужда от уриниране, буквално на 15-20 минути. Поне при мен беше така, веднага го усещам още в началния стадий.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия