Пак лечение при шарлатани мошеници и пак "Дайте да съберем някой лев"

  • 39 338
  • 375
# 75
И какво прави този Жоао, та толкова се е влошила тази жена?
Който му се върже ок, уж лекува. Ама такава енергия да се влоши много, незнам...не ми се вярва.

Какви енергии, влошила се е по естествени причини. Климатът и тежкото пътуване са спомогнали. В Жоао няма никакви енергии. В никой няма.
Виж целия пост
# 76
За твоите мъдрости в случая важи приказката за чуждия гръб и стоте тояги. Грозно и арогантно е колкото си искаш и отгоре, но тук сме ти свикнали. Всяко поле за изява трябва да се използва.
----
Ън, браво и на теб, че откри единствения виновник - правораздавателните органи.

Кой каза, че са единствен виновник?
Но в момента не виждам кой реално може да намали поне, ако не успее да спре мошеничествата. Ти виждаш ли? Кой може да попречи на Жоао някой си от Бразилия и на стрина Куна от Голо Бърдо да продават скъпо и прескъпо надежда? Колко от тези са в затвора за мошеничество? Защо този е станал известен на другия край на света, чак в България, не е ли с мълчаливото съгласие на правораздаването, което не го е пратило на мястото му?

Цитат
Не знам , трябва действително да си ама на самия ръб на отчаянието, за да повярваш на подобно нещо.
Със сигурност са на ръба. Позицията на семейството е: тя си отива и ние сме длъжни да опитаме абсолютно всичко, колкото и безумно да е. Не виня и близките й. Утре те ще живеят със загубата и няма нищо по-страшно от това да си повтаряш, че не си опитал всичко. Ами ако.....ей това "ако" може да те убие буквално. А когато опиташ всичко, после все успяваш някак да надживееш трагедията. Опитахме всичко......
Виж целия пост
# 77
Цитат
Не знам , трябва действително да си ама на самия ръб на отчаянието, за да повярваш на подобно нещо.
Със сигурност са на ръба. Позицията на семейството е: тя си отива и ние сме длъжни да опитаме абсолютно всичко, колкото и безумно да е. Не виня и близките й. Утре те ще живеят със загубата и няма нищо по-страшно от това да си повтаряш, че не си опитал всичко. Ами ако.....ей това "ако" може да те убие буквално. А когато опиташ всичко, после все успяваш някак да надживееш трагедията. Опитахме всичко......
Точно това е и моето виждане за ситуацията. И не виждам смисъл от повече словоизлияния и осъждане на някой, който е бил воден от такива мотиви. Факт е, че жената се е влошила и със сигурност сега близките съжаляват за целия воаяж. Те сами са се осъдили, няма нужда от още плюнка по тях.
Виж целия пост
# 78
Ън, мъдри хора са казали, че мошеници ще има, докато има будали, при това положение отговори си кой според мен трябва да върши работата на будалите, водейки ги за ръчичка, вместо те самите да придобият малко здрав разум. Правосъдните органи правят, квото могат, ма пълното изкореняване на мошениците някак не са го постигнали дори в най-"уредените" държави.

За тази конкретно жена, поради ужасно тежкото и положение и разбираемо търсене на сламка за хващане, съм напълно "за", с две ръце "за", както вече писах, да и се помогне по всякакъв начин, вкл. с пари от нас - пряко от нас или от държавата (макар че не съм дарила нищо в конкретния случай). Това обаче не променя извода, че с мъжа и сами като последни будали са се набутали в будалашката ситуация, а не са ги набутали там правосъдните органи или които и да било други органи.
Виж целия пост
# 79
Магдена, моля те не ми изопачавай думите, ако обичаш! Naughty Никъде не съм казвала, че правораздавателните органи или които и да е органи са ги набутали в тази ситуация. Четенето с разбиране все още куца. Но колкото повече  Жоаовци си излежават наказанието за измама с цел лично обогатяване, толкова по-малко измамени.
А що се отнася до здравия разум.....не го търси у хора в тяхното положение. Да не дава Господ, но повечето ще изгубят и разум, и всичко.
Виж целия пост
# 80
Друг израз за разнообразие освен "четене с разбиране" няма ли да научите?
Виж целия пост
# 81
Хайде стига с това "да опиташ всичко". Утре ако кажа - имам метод за хора с последна надежда, ще ми събере ли форумът няколко десетки хиляди лева, за да помагаме на хората да опитат абс. всичко, колкото и да е безумно? Ми аз мога да твърдя, че лекувам само с поглед и кой ще докаже, че не е така, след като не е пробвал...
Виж целия пост
# 82
От цялата история тези хора не са прави да обвиняват някого за влошавания, за щети(разбира се нематериални). Отиват на своя воля на майната си, едва ли не в условия на 3та страна. Един здрав човек не винаги му понася толкова път и различни климатични условия(да не говорим за вируси, непознати за Европа).

Нека споменем, че сумата, която са дали, за да пътуват е малко на 2000 лв. - поне така казаха в единия репортаж. Извинете, но в Гърция за 1 седмица в хубав хотел е толкова. Че са се набутали с пари е далеч от реалността.
Също така не са им искани пари от "лечителя" и даже от посредница - доколкото разбрах е като туристическа услуга, разбира се с някаква тяхна си печалба, което е напълно нормално.
Виж целия пост
# 83
Не че нещо, но ако тази жена /условно да приемем/ е имала шанс за живот година време преди да реши да се извисява духовно, сега шансът е сведен до екзистенц минимума с оглед тежкото и силно влошено състояние следствие неразумната постъпка.

-------------

a това изявление на тази Кармен направо ми 'скри шапката':
"... След второто ми пътуване освен, че станах вече водач, започнах да виждам вече и добре, сравнително добре, защото мъртвите очи поне до момента не са възстановени. Но виждам много добре, защото той преди три години ми направи операция, видима операция – изстърга ми операцията с едно ножче. С едно триъгълно, ръждиво ножче, застанах, хвана ми очите и ей така”, разказва Лазарова за медиум Жоао.

Истинско чудо е, че не е получила инфекция, освен това дума не вярвам на написаното, че е започнала да вижда.
Виж целия пост
# 84
Да не му идва на човек до главата такова нещо.
Скрит текст:
Преди време бях помолена от познати, единият от които медик, да помогна при превода в разговор с един италиански лекар, който лекувал рак с сода бикарбонат. Баща им беше в много тежко състояние. Рак на белите дробове с метастази в мозъка. Бяха му превели някаква сума да им изпрати рецептата по мейла, но искаха и да говорят с него. Личеше си синът как от една страна хич не вярва, но от друга...от синовен дълг и като последна надежда, се чувстваше длъжен да пробва и това. Отношението на италианеца буквално ме потресе - пълно нехайство и незаинтересованост. Бързаше по най-бързия начин да приключи разговора.
Та..понякога и образовани и уж интелигентни хора в отачаянието си, се поддават на подобни слухове за чудеса и попадат в капана на разни мошеници.
Виж целия пост
# 85
Да, има и "лекари" - и например Ернст Мулдашев е един от тях. Просто не трябва човек да се хвърля смело в такива приключения - ако става дума за супер революционно и тайно лечение (или за магия), което освен това е и скъпо, значи има доста сериозна вероятност да е измама. Знам, че аз не бих опитала "всичко" ако аз или мой близък е в подобна ситуация. 
Виж целия пост
# 86
Виждала съм как човек с рак, седмици преди смъртта, вместо дето се вика да си подреди съзнанието и да си осигури комфорт, бърза и пътува и се дават хиляди левове за среща с шарлатани. Е има един момент, в който вече последните надежди повече вредят. Дето се вика, по-добре един маратон с любим сериал за последно. Не на последно място, защото шарлатаните не знаят нищо за грижата за живота и комфорта и доста често причиняват нечовешка доза мъки в опитите за лечение и то в момент, в който няма вече смисъл.

Е това е най-гадното: че с опита за купуване на последна надежда се причинява само последна доза страдания.

И затова в един момент трябва да се спре, защото вече си е гавра - и с тялото, и със съзнанието. Не знам дали са ми грозни репликите, но са реалистични.
Виж целия пост
# 87
Този щеше да накара Орхан Мурад да прогледне срещу много пари .
Накрая казал "ако е рекъл Бог " ...Трябва да има строги наказания срещу такива шарлатани .
Хората не са виновни че са се хванали на рекламата, а законите които го позволяват .

Кое да забрани закона - екскурзия за среща с човек, който твърди, че е медиум ли? Може да не е помогнал ама не е навредил с камъчета, сувенири и светена вода. Точно вързалите  се са си виновни, защото са се надявали на нещо, което никой не им го е обещал. Чули, че тоя помогнал на някой и решили и те да пробват. И като не станало айде Кармен виновна, че най-лесната жертва. Иначе лично аз вярвам, че някои хора имат паранормални сили и не изключвам възможността с погрешно подадена енергия вместо да помогнал, да е влошил състоянието и. Ама "нормалните" хора не вярват на такива неща. Щом не я е бил по главата и не и е дал отрова не могат реално в нищо да го обвинят. Кармен па още по-малко затова че са пожелали да ги заведе при него и тя го е направила, разбира се срещу заплащане за услугата.
Виж целия пост
# 88
А аз се чудя кога ще забранят на Гала да кани де що откачалка прехвръкне из пространството.
Голяма реклама дърпа на всякакви шарлатани и хората се връзват.
Още се сещам как майка ми искаше да си лекува миомата с турта и невен, щото др Папазова била дала рецепта. ooooh!
Виж целия пост
# 89
Точно затова спрях да гледам предаването й преди години (другият фактор беше това, че всичките й ководещи ми бяха неприятни, но това е отделен въпрос). Като студентка имах повече време в тези часове от деня и бях свикнала да си го пускам, но от един момент темите започнаха да стават все по-откачени...Особено свързаните със здравето - спомням си "прекрасната" докторка на 60 и няколко години, която се хвалеше как се разхождала цяло лято гола по плажа и препоръчваше колкото се може по-често да се правят клизми, защото били много полезни...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия