Февруарчета усмивки раздават и на мама сърцето сгряват!

  • 59 306
  • 755
# 495
И аз това щях да кажа Grinning Знам,че за бебетата претоплянето е точно толкова опасно, колкото и настиването. Затова и вкъщи е само по боди с къс ръкав,навън е с блузка къс ръкав и къси шорти. Единствено от вятър го пазя по-сериозно.
За храненето,сам мина на петкратно, яде по 200 мл. АМ на хранене и прави дълга пауза през нощта (обаче през деня почти не спи). Добре,че е дълъг (69см) и че наблягаме на гимнастиката,че иначе с тези милилитри ще е кюфте.
Виж целия пост
# 496
Ние също излизаме поне от месец с къс ръкав и къс панталон Simple Smile Просто споменах за днес заради последните постове как обличаме бебетата Simple Smile
Виж целия пост
# 497
Да се включа с докладване за облеклото и яденето Simple Smile
Извеждам го по къс ръкав, къси гащи и завит с пелена. Когато сме на дълбока сянка - одеало вместо пелената.
От днес смених АМ и започна да го яде с охота, дано не го запече или просто е временен апетит.
Продължавам да дърпам сополи, незнам това бебенце откъде и как ги генерира в такива количества, но вече си мисля че никога няма да свършат Sad
Виж целия пост
# 498
За съжаление почти винаги се запичат при смяната на млякото. И аз днес му купих чаша за вода 4м+ и утре ще я пробвам да видим. Вече сменям по сто лигавника на ден, ужас е, вечно мокър с ръце в устата.
Виж целия пост
# 499
И на нашият бебеок от един месец ръцете са му все в устата.Принудихме се биба да му даваме,да не си смуче палците...Сега смуче и двете,някой път и едновременно.

Спи по късо боди и ромпър с памучна пелена на отворен прозорец.През деня е с късо боди и къси панталони.Общо взето е според зависи конкретният ден.

За чашата не се бях замисляла.Все още го възприемам като малък бебо .Ще ходим и ние да вземем.

Ще захранваме 6-ти месец и мисля аз да му правя първоначално пюретата.Ще се падне август месец и ще има много домашни градински зеленчици.
Виж целия пост
# 500
 На мен нодитата с къс ръкав хич не ми дападат понеже са с обличане през главата.Та в жегите сме по потник и памперс,  ако е по-сянка мятам одеяло. У нас ако е 22-24 боди дълго,  ако е 25+ потник и това е Blush
На кърма сме до 3ти месец ядеше по 5-6 пъти , целия 4ти и сега през 5ти по 7-8 пъти.Момичета, как точно става работата с кърмене и захранване? Едното хранене замества едно кърмене?
Виж целия пост
# 501

На кърма сме до 3ти месец ядеше по 5-6 пъти , целия 4ти и сега през 5ти по 7-8 пъти.Момичета, как точно става работата с кърмене и захранване? Едното хранене замества едно кърмене?
Ох тъкмо се вкарвах във филми, че моите двама калпазани сучат по малко или ми е намаляла кърмата... А то имало и друго бебе да си увеличи храненията.
Сега са на 3 +++ и от две седмици вкараха по още едно нощно хранене...а тази нощ ми разказаха играта.Едното се буди 4 пъти да яде.

Хванати, до колкото разбрах да едно хранене с пюре примерно замества едно кърмене.
Виж целия пост
# 502
Заместването става след време Simple Smile първия месец (или първите два) основно е опитване на новите неща и свикване с друга консистенция Simple Smile различна от кърма и АМ. То нали почват с 2-3 лъжички и постепенно увеличават Simple Smile таа поне аз си го представям повече цапотене Grinning яденето след време.
Виж целия пост
# 503
Моето бебе е на 3+м. о стана много капризна с яденето. Суче много кратко, дърпа се, в чудо съм се видяла. Тази нощ от 00.00 до 6.00 се будеше да суче 4 пъти. Явно наваксва с храненето през нощта. Надявам се да е период, защото без сън едва издържам.
Виж целия пост
# 504
По препоръки на СЗО до годинка твърдата храна е за опитване.
Според мен зависи и от детето; голямото ми дете не харесваше твърда храна (ядеше по две-три парченца или 1-2 лъжички на ядене) и беше предимно на кърма до 1г3м. Постепенно увеличи количествата. Та няма да бързам и с малкия.
Виж целия пост
# 505
По препоръки на СЗО до годинка твърдата храна е за опитване.
Според мен зависи и от детето; голямото ми дете не харесваше твърда храна (ядеше по две-три парченца или 1-2 лъжички на ядене) и беше предимно на кърма до 1г3м. Постепенно увеличи количествата. Та няма да бързам и с малкия.
А може ли да попитам до кога се кърмихте? Аз имам желание да кърмя и след годинка и ми е интересно как се променя процеса?
Виж целия пост
# 506
И други познати мами с бебета на нашата възраст ми споделиха сега, че са увеличили нощните хранения (за кърмени бебета става въпрос). Може и от жегите да е...
Виж целия пост
# 507
По препоръки на СЗО до годинка твърдата храна е за опитване.
Според мен зависи и от детето; голямото ми дете не харесваше твърда храна (ядеше по две-три парченца или 1-2 лъжички на ядене) и беше предимно на кърма до 1г3м. Постепенно увеличи количествата. Та няма да бързам и с малкия.
А може ли да попитам до кога се кърмихте? Аз имам желание да кърмя и след годинка и ми е интересно как се променя процеса?

Кърмих я до 2год и 10м. Бях бременна в 6-и месец и вече нямаше кърма. Тя сама се отказа.
Всъщност така и не заместих хранене. Тя сучеше при нужда от близост, от скука или от глад.
Моя близка приятелка, например, отби сина си на 1год, защото той предпочиташе твърда храна и не търсеше да суче.
Предполагам , че при всяко дете е различно Simple Smile
Виж целия пост
# 508

На кърма сме до 3ти месец ядеше по 5-6 пъти , целия 4ти и сега през 5ти по 7-8 пъти.Момичета, как точно става работата с кърмене и захранване? Едното хранене замества едно кърмене?
Ох тъкмо се вкарвах във филми, че моите двама калпазани сучат по малко или ми е намаляла кърмата... А то имало и друго бебе да си увеличи храненията.
Сега са на 3 +++ и от две седмици вкараха по още едно нощно хранене...а тази нощ ми разказаха играта.Едното се буди 4 пъти да яде.

Хванати, до колкото разбрах да едно хранене с пюре примерно замества едно кърмене.
И моят син е на същите седмици и също започна да яде по два-три пъти през нощта. Само снощи вече спа от два до шест без да се събуди! Дано е било период и пак да се върнат спокойните нощи!
Виж целия пост
# 509
По препоръки на СЗО до годинка твърдата храна е за опитване.
Според мен зависи и от детето; голямото ми дете не харесваше твърда храна (ядеше по две-три парченца или 1-2 лъжички на ядене) и беше предимно на кърма до 1г3м. Постепенно увеличи количествата. Та няма да бързам и с малкия.
А може ли да попитам до кога се кърмихте? Аз имам желание да кърмя и след годинка и ми е интересно как се променя процеса?

За захранването - това кога и колко теърдс храна даваш зависи от това дали целиш заместване на хранене или въвеждаш нова храна/ даваш само да опитва. От опита ми с баткото - започнах захранване на 5.5 месеца като целта ми беше само да опитва храната, не да замествам. Затова го късмех и давах твърда храна около час след кърменето, така че да Се е засигил с кърма и да е леко поогладнял, за да иска да опита каквото му давам. Синът ми обаче се оказа с голямо желание да хапва теърда храна и започна сам да хапва по-големи количества и съответно да разрежда кърменията, така че технически той сам си замести всички хранения. Ако целиш ти да зместиш хранене -като дойде времето за хапване първо даваш твърда храна и след това предлагаш кърма/мляко за дояждане ако има нужда. Аз кърмих до година и половина и в общи линии след като започнах захранването той сам си замести едно по едно кърменията и последните два месеца ни остана само едно нощно кърмене. Накрая започна да прескача от време на време докато спря напълно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия