Февруарчета усмивки раздават и на мама сърцето сгряват!

  • 59 306
  • 755
# 510
Аз да попитам, на някой от вас тук бебето му да се буди с плач. Моят син е така от 2ят месец, винаги когато спи през деня се събужда с много силен плач със сълзи и целият червен. Не са колики, нито някакви болки. По-скоро е плач за необходимост от близост, мисля че се уплашва, че е сам и веднага почва да подлага устничка и да плаче, но като ме види и почна да му говоря се успокоява. През нощта не се случва, тогава е много спокоен.
Виж целия пост
# 511
Аз да попитам, на някой от вас тук бебето му да се буди с плач. Моят син е така от 2ят месец, винаги когато спи през деня се събужда с много силен плач със сълзи и целият червен. Не са колики, нито някакви болки. По-скоро е плач за необходимост от близост, мисля че се уплашва, че е сам и веднага почва да подлага устничка и да плаче, но като ме види и почна да му говоря се успокоява. През нощта не се случва, тогава е много спокоен.

При нас е същото. Спи спокойно и изведнъж се събужда със силен плач. Като ме види се успокоява и започва да ми се усмихва.
Виж целия пост
# 512
По препоръки на СЗО до годинка твърдата храна е за опитване.
Според мен зависи и от детето; голямото ми дете не харесваше твърда храна (ядеше по две-три парченца или 1-2 лъжички на ядене) и беше предимно на кърма до 1г3м. Постепенно увеличи количествата. Та няма да бързам и с малкия.
А може ли да попитам до кога се кърмихте? Аз имам желание да кърмя и след годинка и ми е интересно как се променя процеса?

Извинявай, кратък отговор дадох, че малкия търсеше внимание.
Това, на което исках да наблегна е, че най-вече зависи твоето дете какво желание има за твърда храна и също ти докога искаш да кърмиш. Дъщеря ми не беше готова на 6-7 месеца за твърда храна - плюеше пюрета и парчета варени зеленчуци. Харесаха и само парчета плодчета (нали са сладки; а тя е декемврийче - лятото има избор на подходящи плодове).
С времето увеличаваше количествата храна, а все по-рядко искаше да суче. Накрая бяха останали кърмене само вечер и/или сутрин.
Действах по интуиция, въпреки упреците на всички вещи лица около мен, че ще суче до бала Wink
Виж целия пост
# 513
Аз да попитам, на някой от вас тук бебето му да се буди с плач. Моят син е така от 2ят месец, винаги когато спи през деня се събужда с много силен плач със сълзи и целият червен. Не са колики, нито някакви болки. По-скоро е плач за необходимост от близост, мисля че се уплашва, че е сам и веднага почва да подлага устничка и да плаче, но като ме види и почна да му говоря се успокоява. През нощта не се случва, тогава е много спокоен.
И ние сме така.
Виж целия пост
# 514
Siya, ver4eto_sv и моят бебок от днес е така, но аз го свързвам с болка. Досега такъв не е бил, днес всяко събуждане беше съпроводено със силен плач изведнъж. Аз вече наистина си мисля че това са наченки на зъби, или процеса на никнене който се случва под венците.
Имам и друг въпрос - бебетата ви еднакво двигателно активни ли са и с двете ръце или едната доминира над другата? При бебо дясната е по-добре с движенията, а лявата все още не.
Виж целия пост
# 515
Ако е зъби щеше да плаче през останалото време също, няма как да изпитва болка само минути след събуждане, убедена съм, че не е това.
Виж целия пост
# 516
Имам и друг въпрос - бебетата ви еднакво двигателно активни ли са и с двете ръце или едната доминира над другата? При бебо дясната е по-добре с движенията, а лявата все още не.

Дясната страна като цяло му е по-координирана от лявата на моя син. Мисля,че е нормално.

Това за силния плач, при нас се случва много рядко, но на една позната педиатърът казал, че едва ли не бебето не знае кой го е събудил, не осъзнава,че се е събудило само и реве,така както ако вас ви събудят по средата на сладък сън Grinning .
 Това ако няма други видими признаци на проблеми,болка,температура и т.н.
Виж целия пост
# 517
Siya, ver4eto_sv и моят бебок от днес е така, но аз го свързвам с болка. Досега такъв не е бил, днес всяко събуждане беше съпроводено със силен плач изведнъж. Аз вече наистина си мисля че това са наченки на зъби, или процеса на никнене който се случва под венците.
Имам и друг въпрос - бебетата ви еднакво двигателно активни ли са и с двете ръце или едната доминира над другата? При бебо дясната е по-добре с движенията, а лявата все още не.

И аз това се чудих при нас с лявата е по-добре с движенията, но четах в книгата на д-р Спок, че до 1/2 годинки би трябвало да си боравят еднакво добре и с двете може би им трябва повече време Simple Smile
Виж целия пост
# 518
Ние за сега боравим с двете ръце еднакво, не виждам да има доминантна, но вси си мисля, че ще е левичар 😊
Виж целия пост
# 519
Не го бях забелязала до сега и снощи когато баща му го хранеше ми каза,че с лявата ръкомаха много повече отколкото с дясната.Така,че може да е левичар като майка си,което евентуално ще е едно от малкото неща който ще е взел от мен 😄

Аз искам друго да попитам,случвало ли се е вашето бебе като тръгне да заспива и да си забучва носа във матрака и да се търка и така докато заспи.От известно време започна да го прави и се чудя,боли ли го нещо,сърби ли го и въобще трябва ли да му отдавам някакво значение.
Виж целия пост
# 520
Да,нашият бебчо така заспиваше. Има една играчка,която е мече с одеало и му я слагам до него като заспива,гушва се в нея и вече не го прави.
Виж целия пост
# 521
И нашият си поплаква вечер.Когато го сложим да спи и се събужда до половин час след това,започва да плаче със сълзички.Това не е от сега,а вече два месеца поне.Всяка вечер се буди по два,три пъти преди да заспи дълбоко.Гушкам го и спира да плаче.Явно много му се спи и така си го показва.Поне аз така си го обяснявам.
Виж целия пост
# 522
И моят рядко става с усмивка и без плач,сигурна съм при него че е защото осъзнава че е сам.През деня почти винаги съм в стаята където спи,ако се унесе за кратко и като го усетя че се разсънва го хващам за ръчичката и му говоря,а ако се е отрязал до мен на земята докато сме си играли директно почвам да го целувам по лицето и си умира от кеф и се буди с широка усмивка.Нощното будене е с рев от глад и бързо млъква като усети шишето.На моят лявата му е по силна,първо с нея се обърна,с нея посяга към нещата,но ние сме виновни че така го носихме да пазим лявата му половина заради хернията и от там се научи.След време ще навакса и след 3 годишна възраст четох че се виждали първите признаци за доминантност.
Виж целия пост
# 523
Нашата бебка с ръчички силно си търка нослето. Първоначално си мислех, че не си оцелва устата, за да пъхне юмруче или пръсти в нея. Сега знам, че не е това, но още се съмнявам да е признак, че има сополи или друго, което я дразни.
До скоро всяка вечер заспиваше с рев, но от няколко вечери е спокойна. Успявам да спра плача още в самото начало.

Момичета, почнахте ли да използвате кехлибарените бижута?  Успокоиха ли се бебчетата?
При нас зъбките ще бъдат следващото голямо предизвикателство. Отсега има моменти, в които се изнервя и проплаква, че не успява да успокои венците си и с пръсти.
Виж целия пост
# 524
Аз му слагам кехлибареното герданче от сега, но още нямаме зъбни драми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия