Февруарчета усмивки раздават и на мама сърцето сгряват!

  • 59 306
  • 755
# 540
Аз бях от тези на които постоянно и сменяха химикалката,а не само.За мое "щастие"си счупих лявата ръка и сама бях принудена да се науча да пиша с дясна,но правя всичко друго с лявата.И сега когато казах,че сигурно малкия ще е левичар и ще пише с лявата,за пореден път майка ми  беше шокирана от мен
-Ма как така?
-Еми така 😉
Виж целия пост
# 541
Имам приятелка, която може да пише и с двете ръци, заради майка си. Вкъщи е пишела с дясната, а в училището с лявата. Когато голямото започна да се храни с лявата баба ми също беше в шок. Но майка заста на моя страна и каза да не се бъркаме, а детето само да си реши.
Виж целия пост
# 542
Аз бях от тези на които постоянно и сменяха химикалката,а не само.За мое "щастие"си счупих лявата ръка и сама бях принудена да се науча да пиша с дясна,но правя всичко друго с лявата.И сега когато казах,че сигурно малкия ще е левичар и ще пише с лявата,за пореден път майка ми  беше шокирана от мен
-Ма как така?
-Еми така 😉
Същото преживяване на четири години и от тогава само пиша с дясната. Сега бебка с интерес я наблюдавам дали ще покаже преимущество на лявата ръка.
Виж целия пост
# 543
Здравейте мами,вашите бебоци потят ли се много?Моят особено като е в столчето за кола главата му отзад става цялата мокра.Все се притеснявам да не е рахит,но основно се поти като се гушкаме и в столчето за колата,няма капки пот по челото,докато яде и не се стряска без причина,така че се надявам,че просто жегите са големи и е нормално да се поти...
Виж целия пост
# 544
В столчето за кола и моят бебо става вир вода, също и когато го храня - главата му става все едно е бягал на стадиона. Мисля че е нормално, или поне педиатърката като го е виждала потен, изваден от столчето не е казвала нищо за това, а тя си коментира всичко.
Виж целия пост
# 545
И моето детет много се поти в столчето за кола.
Виж целия пост
# 546
Бебетата ви правят ли по-продължителен сън по обяд?
Моето спящо бебе продължава да си дремва на често, но в средата на деня сякаш заспива вече за повечко.
Виж целия пост
# 547
Моето спи през деня само ако е навън,вкъщи отказва да спи и реве ако се опитам да го приспя...не знам зимата какво ще правим..
Виж целия пост
# 548
Момичета, вашите бебета по гръб ли спят или вече сами се обръщат настрани?
Моя син само по гръб си спи и се завърта настрани само при игра...
Виж целия пост
# 549
Моето дете още не се върти. Спи по гръб откакто го донесохме от болницата. Пробвах с ограничителна възглавница в началото, но пищеше ...
Виж целия пост
# 550
Здравейте,момичета. Ще помоля и на мен на лично да ми пратите откъде да поръчам от кехлибарените герданчета. Ние сме на смесено хранене,но има дни в който отказва АМ. В резултат на по-честото кърмене започна да заспива на гърдата и се чудя как да спрем този навик. Може ли да споделите как заспиват вашите бебета и има ли промяна от изписването до сега?
Виж целия пост
# 551
Моят бебок е само на кърма. След първия месец влезе в режим хранене-будуване един час- сън 30мин. до час -пак хранене. През последния месец удължи будуването и намали съня. Ако е спокоен като му се доспи обикновено заспива в количката с малко бутане и биберон. Ако пропусна момента да го приспя или не е успял да заспи въпреки моите усилия изпада в истерия и толкова се разстройва и реве, че единствения начин да го успокоя е да му дам да си цоцне малко -действа безотказано и веднага заспива. За вечерния сън винаги заспива на гърда. Сукането им е вроден рефлекс и е нормално на гърда да се успокояват и да заспиват най-лесно. Аз лично никога не съм се колебала да предлагам гърда като имаме трудности с приспиването. Не съм сигурна дали може някак да се откаже детето да заспива на гърда докато то само не реши. А какво точно е твоето притеснение - отказва да бъде приспиван по друг начин освен нс гърда и като му се приспи търси, или като му дойде време за хранене суче и заспива на гърдата?
Виж целия пост
# 552
От няколко седмици спи на дясна страна,от няколко нощи и по корем вече и разперил крака и ръце много ми е смешен.И моят заспиваше на гърда винаги,денем нощем спеше като талпа.От третия месец като спряхме през деня се започна и с неспането.Чак сега го осъзнах,благодаря.Сега през деня му се събират 2 часа сборно,днес по изключение 3 защото спах до него на земята.Забелязала съм,че когато аз или баща му заспим до него спи по тежко и спокойно и при коликите така беше.Но съм непреклонна за сън на нашата спалня,искам да е самостоятелен не да спи при нас до училище.( не искам да обидя никого ☺)
Виж целия пост
# 553
Хихихи. Плановете, вижданията, мирогледа..всичко се променя, когато дойдат малките човеци.
 Иаз бях твърдо против децата да спят при родителите на спалнята. За мъжа ми това беше пълен абсурд, дори за приспиване. А сега....
Дъщерята спи между нас,брат и от другата ми страна, в кошарата,която е залепена за спалнята... И четиримата сме много доволни и щастливи. Не мога да си представя по-хубаво нещо от това да си гушкам бебетата.

А как стигнахме до тук? Кърмя близнаците и така ми е много удобно, не са си махнали нощните хранения, а и аз не искам да ги махам още. Дъщерята не заспива, ако не я люлеем на  ръце час-два, или не е на гърда или не е гушната...Така всички спим спокойно. Е някои (т.е. АЗ) придремват за час,час и нещо и биват събуждане за ядене, гушкане,успокоение... но не се оплаквам.
Виж целия пост
# 554
Първите 2 месеца заспиваше само на гърда, сега вече през деня ако цока, не заспива, защото е заета да нищи десена на възглавниците :Д Иначе за нощен сън заспива с дълго цокане. През нощните будения също цока и заспива, но така е много по-лесно. И ние с татето бяхме твърдо против бебето да е при нас ...докато не се роди Simple Smile)) Сега си спинка при нас и да, определено има разлика, много по-спокойно спинка, по-лесни зса кърменията нощем и особено първите дни, преди да я сложим при нас, едвам спяхме, на всеки звук или по-шумно дишане скачахме от притеснение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия