Априлски бебета 2018

  • 56 862
  • 739
# 375
Какво може да си подготвя за евентуални реакции? Нещо температуропонижаващо, лепенки кулпач?
За предпазване от насекоми ми бяха препоръчали лепенки с лимонова трева, със забавни форми и картинки са.
За температура, но ако вдигне над 38, тогава се дава. Неговият лекар не препоръчва употребата на Кул пач.
Виж целия пост
# 376
Аз ползвах калпол,  доста бързо я свали 😉
Виж целия пост
# 377
За ваксини не съм ползвала нищо, нито при каката нито при беба. Ама каката даде само реакция към МПР ваксината на 13 месеца.
Против насекоми нищо не ползвам. Ама аз така и каката гледах и сега не щадя и бебето. Ако решим да ходим до морето ще взема нещо подобно. Преди години имаше едно на Бочко след ухапване от насекоми
Виж целия пост
# 378
Да попитам колко често стерилизирате шишета и биби, и докога смятате да перете бебешките дрешки отделно и с бебешки гел? Също така, чудя се, проблем ли е, ако му дам вода за бебета, а не преварена чешмяна?
Виж целия пост
# 379
Да попитам колко често стерилизирате шишета и биби, и докога смятате да перете бебешките дрешки отделно и с бебешки гел? Също така, чудя се, проблем ли е, ако му дам вода за бебета, а не преварена чешмяна?
Стерилизирам, когато се съберат макс 5 брой шишета (стерилизаторът е за 6). Като цяло два пъти на ден го пускам. Ще стерилизирам до 1 година. Почне ли да лази и лапа, каквото намери, няма смисъл от стерилизация.
Мисля да пера дрехите му отделно до 2 години, като бельото му и след тази възраст. 
Бебешки прах ще ползвам до 2 - годишна възраст.
Водата за бебета може се дава и непреварена, пише го на опаковката.
Виж целия пост
# 380
Да попитам колко често стерилизирате шишета и биби, и докога смятате да перете бебешките дрешки отделно и с бебешки гел? Също така, чудя се, проблем ли е, ако му дам вода за бебета, а не преварена чешмяна?
Стерилизирам, когато се съберат макс 5 броя шишета (стерилизаторът е за 6). Като цяло два пъти на ден го пускам. Ще стерилизирам до към 1 година. Почне ли да лази и лапа, каквото намери, няма смисъл от стерилизация.
Мисля да пера дрехите му отделно до 2 години, като бельото му и след тази възраст.  
Бебешки прах ще ползвам до 2 - годишна възраст.
Водата за бебета може се дава и непреварена, пише го на опаковката.
Виж целия пост
# 381
Стерилизирам веднъж дневно. Събирам 6 шишета. Не смятам да прекалявам със стерилизирането, защото на каката го правих до 6-7 месеца и е много болнава. Скоро ще го приключвам това съ стерилизирането
Отделно с бебешки прах на 60 градуса с бебешки прах и омекотител пера. Смятам до около годината най много да го правя. За това бебе не съм гладила.
Вода преварявам, защото не ми се занимава и това да купувам. Но ако тръгнем към морето ще взема изворна
Виж целия пост
# 382
Лека млечница имаме и стерилизирам старателно, гладя лигавници, сменям хавлийката, върху която спи ежедневно.
С интерес чета как са минали вашите ваксинации, моля, споделяйте.
 Михаела Петрова, какво е калпол за температура, може ли повече инфо?
Имало бавно понижаващи температурата лекарства и бързо понижаващи, а при бързо бутане имало опасност от гърч.
За това се чудя какво да си купя.
Ние имаме трима педиатри, с което не се гордея, но не мога да се доверя на един, ката ги гледам как претупват.
Виж целия пост
# 383
На нас ни предстои ваксинирането.
Със стестнен слъзен канал сме, педиатърката по телефона ни лекуваше с антибиотични капки, а офталмологът, изписа капки подходящи за 0 плюс.
Моя малкия беше така. Няколко дена промивах очето с чай от лайка (от външното ъгълче към вътрешното) и се оправи.
Виж целия пост
# 384
На мен ми педиатърът ми каза да му давам Панадол (парацетамол), ако има температура или плаче много.
Виж целия пост
# 385
Герда, аз бях писала ще ти я пусна, страницата е във фейсбук.

Ние днес ще го водим за ваксините, мисля че и нашата ги слага в два отделни дни. Казаха ми за лепенки, които се слагат преди ваксината, има ги в Гърция, не са кул-пач. За тези няма да имам, но за другите ще се сдобия, че май идва някаква болезнена...
Виж целия пост
# 386
Стерилизирам един път на ден. Пера дрехите с Персил бенешки с моите отскоро,  не съм гладила след 40 ден.
Втората ваксина понесе добре след като се прибрахме и дадох панадол изпи млякото и заспа. След като се събуди се наака пак изпи си млякото и всичко беше както преди. Цял ден я следях беше си добре вечерта след баня и сложих  превантивно свещичка Ефералган. След това не съм и давала лекарства.
Виж целия пост
# 387
Аз стерилизирам веднъж на 2-3 дни. Дрешките и пера с Ганчев течен препарат и прах Максима, пускам само бебешки дрехи отделно от нашите. Гладих до 40-я ден сега вече само новите дрешки един път след първото пране.
Другата седмица сме на втората ваксина, дано няма странични ефекти.
Преминаха ли коликите при вас? Ние свършваме втора опаковка Лефакс без ефект и мисля да взема друго, какво може да препоръчате? И давате ли пробиотик, ако да - какъв?
Виж целия пост
# 388
Нашата ЛЛ ме предупреждава след всяка ваксина вечерта да на го къпем. И с баткото беше така и аз пропускам. Вие как процедирате?

Вчера сложи втората ваксина и Ротавирусната. Беше доста кисел през деня, но не е вдигал температура и си спа през нощта.

Пера дрехите му отделно от нашите. Много често и на ръка ги пера, по-лесно ми е иначе трябва много да чакам да се съберат. Прах ползвам Медикс бебешки. Още гладя всичко негово, мисля поне до 6 месец да ги гладя.

Не стерилизирам шишета, на кърма е. Това с водата го мия с препарат, само залъгалката веднъж на 2-3 дни преварявам.
Виж целия пост
# 389
Аз стерилизирам веднъж на 2-3 дни. Дрешките и пера с Ганчев течен препарат и прах Максима, пускам само бебешки дрехи отделно от нашите. Гладих до 40-я ден сега вече само новите дрешки един път след първото пране.
Другата седмица сме на втората ваксина, дано няма странични ефекти.
Преминаха ли коликите при вас? Ние свършваме втора опаковка Лефакс без ефект и мисля да взема друго, какво може да препоръчате? И давате ли пробиотик, ако да - какъв?

При нас коликите на малчо са според мен вече в историята, но ние започнахме да даваме капки Infacol малко преди коликите да се появят, което повлия добре натрупването им и съответно ефекта, малко по-късно започнахме да даваме и капките БиоАмика по препоръка на Педи, но дадох само 3-4 опаковки и приключихме с тях защото коликите да чукам на дърво отшумяха. Сега продължаваме за всеки случай само с Infacol и се чудя само до кога да ги даваме, но... не сме решили още. Пробиотик даваме от 5-6 дни - OmniBiotic Pandaпо препоръка отново на педиатърката, но защото ходидме до Гърция миналия петък за уикенда. Ще го даваме до 15я ден и ще запазим останалите 15 сашета за последващо ходене някъде, защото опаковката е 30 сашета и си е скъпичка ... 75лв
Относно гладенето, всичко продължавам да гладя, а за прането - неговите дрешки се перат винаги отделно и с Сано Максима течен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия