АВГУСТовско бебче ритничета раздава, в коремчето на мама все по-тясно става-2018

  • 62 449
  • 742
# 120
Момичета, я аз да ви питам дали сте наясно по темата с подписване на брак. Моя мъж - под напора на родителски тела иска да подпишем граждански брак преди появата на бебо - без церемонии, гости и тъпани и гайди Smile
Някои от вас споменаха, че ще подписват. Можете ли да дадете повече инфо - какви документи са нужни, трябва ли да имаме свидетели (кумове), колко време е цялата процедура (някъде пише, че трябва да се подаде декларация месец преди подписването, другаде седмица и т.н.). Благодаря ви предварително и се извинявам ако съм малко извън темите...

Ginger и аз имам спортен сутиен, наистина е супер удобствооо. Моите поръчки още вчера щяха да пристигнат, но аз не очаквах Хиполенд толкова бързо да се справят с пратката и не сме на адреса тези няколко дни, така че още има тръпка Simple Smile
Виж целия пост
# 121
Трябва да отидеш в някое гражданско и да си запишеш час. Поне 2-3 седм по-рано за да подготвят долументите. Часовете без церемонии са през 15м Simple Smile медицинско и копия на документи искат,  но там ще ти кажат. Трябва и копия на личните карти на свидетелите (2бр) - чете лелята 5м, подписвате се и идват следващите  Mr. Green
Виж целия пост
# 122
Червенорозка - мноооого благодаря ))))
Знаех си, че мога да разчитам на вас Flowers Rose
Виж целия пост
# 123
Моля  bouquet  и някаква такса имаше, но не помня каква беше. Много бързо става. И без значение, че няма да е аху-иху ти желая много хубаво изкарване! Ние бяхме само с кумовете и родителите. С най-обикновена рокля бях, която ми ставаше, че бях в 9ти месец  Mr. Green но си взех един воал за акцент. После с кеф си ходих с него по улиците и си седях с него в заведението, в което бяхме да се почерпим.
Виж целия пост
# 124
И аз ще  подписвам другия месец  130 лева е таксата  тук във варна
Виж целия пост
# 125
Оо ако е без церемония (музика, незнам си какво) е 15-20лв някъде (в София, де) сега ще погледна в нета  Peace
Виж целия пост
# 126
    Ох, тези дни и аз трябва да полежавам, а хич не ме свърта, имам си купища задачки ама няма как...Бебето се разцепи да ме рита много ниско долу, боли ужасно, ама всичко ще търпя само да е наред. Вчера тичах до лакарката с “умния въпрос” дали след толкова ритници може да стане беля и тя ме успокои, че няма как да ми отвори матката само с риткане, абе голям смях Blush но с миналата бременност въпреки хиперактивното отново бебе нямах такива блъскания толкова долу и сега направо имах чувството, че някое краче ще се подаде...а това и повече контракции ми провокира...та сега поне 2-3часа на ден лежане Simple Smile
    Иначе и аз се замислям за спортен сутиен, макар че тези на HM засега ми вършат работа, преди пак с тях бях, само от плат без удебеляваници или дантелки и 2 години изкарах много удобно. Иначе и аз под влияние на лекциите миналата бременност 1 седмица преди секциото почнах да обтривам с влажна кърпа, но не бях много редовна и след 3-4 дни спрях. Някак не видях смисъл. Само мажех зърната с лансинох започах около месец преди раждането. Не знам от това или друго, но имах прекрасно кърмене продължило 1г2м. без рани, без болки, без бучки или болезнени гърди. Нито протектори използвах. При това успях чак на 6ия ден да се сдобия с кърма след много търпение и упоритост. А после дори изхвърлих 2 фризера кърма ( както съпругът ми се шегува, трябваше да подпишем договор с Верея примерно Simple Smile)), че условията в банката за кърма бяха почти недостижими, уви. Та май си зависи от много фактори как ще се чувстват гърдите, важно е най-вече желанието Simple Smile
    Виж целия пост
    # 127
    Сега се връщам от преглед - как не умрях, не знам. Събрах границите на кръвното, причерня ми, едвам се съвзех. Това от лежането по гръб, докато ме преглеждат. Върнах се по спешност на работа и май ще си стоя в нас тази седмица. За първи път ми се случва и ме хвана страх, защото не можех да контролирам тялото си.
    Иначе бебето е ок, вече цял килограм.
    Виж целия пост
    # 128
    Момичета, бях на ЖК.
    Докторът каза, че бебето е 1080гр. и съм в 26+4 г. с. Каза, че е малко малко. После, че не е фатално, но на 28-ми пак да отида да видим бебето. Притесних се честно казано. Терминът ми е на 03.08. Сега ще смятам дали не изоставам със седмиците.
    По принцип съм с нормално телосложение, преди спортувах и съм качила 3 кг досега.
    Как са с теглото вашите бебенца?
    В четвъртък съм на 3-та ФМ и ще се моля там да кажат, че всичко е наред.
    Вече ми се иска да идва времето да раждам и да видя едно здраво бебе.
    Виж целия пост
    # 129
    Мишленце0283, по важно е дали нараства, тоест колко е било преди, а не точния грамаж. Също и съотношенията между отделните му части. Проследи си графиките на растежа, ако ти е дал такива.
    Виж целия пост
    # 130
    [lМишленце как така си в 26та седмица и термина ти е за трети ... Или имаш предвид че ехографа  така го отчете, защото и аз съм 26та и 4 дни с термин 18ти иначе и аз мисля като salsisha
    Виж целия пост
    # 131
    Мишленце, сигурна ли си в седмицата? Аз съм в 26+6 г.с. с термин 23 август. Разликата на термините ни не би трябвало да е толкова голяма...
    Виж целия пост
    # 132
    Хахаха аз съм 25+4 с термин 23ти август ....
    Виж целия пост
    # 133
    Аз съм 27+2 термин 12ти, значи мишленце трябва да е поне 29 та.
    Виж целия пост
    # 134
    Би трябвало да съм 28г.с. Така го смятах от последния преглед, който бе на 23-ти април и бях 25+2г.с. Но днес го чух да казва на сестрата да запише 26+4г.с., но не знам точно какво е измерил. Шашнах се да не изостава бебето и блокирах за да задавам каквито и да е въпроси.
    Виж целия пост

    Започнете да пишете...

    Страница 1 от 1

    Общи условия