АВГУСТовско бебче ритничета раздава, в коремчето на мама все по-тясно става-2018

  • 62 449
  • 742
# 135
Има различни методи за изчисляване на гестационните седмици. Гинеколозите са възприели да се изчислява от първия ден на последния цикъл. Някой хора изчисляват от датата на зачеването, което ще рече, че се добавят едни 14 дни, по презумпция, че цикълът е с дължина 28 дни. Естествено, при по-къс или дълъг няма как тази дата да е точна. Остава майката да си знае точния ден на зачеване.
Виж целия пост
# 136
Колко често усещате движенията на вашето бебе? Постоянно ме преследва усещането, че моето не е достатъчно активно.
Виж целия пост
# 137
Колко често усещате движенията на вашето бебе? Постоянно ме преследва усещането, че моето не е достатъчно активно.

На едното доста по-често от на другото. И мен това ме притеснява последните ден-два. Утре ще се разходя май до спешното ...
Виж целия пост
# 138
Аз движенията  почти постоянно ги усещам дори понякога докато си вървя. Най вече като легна на една страна тогава са най много и общо взето където пипна там бута :дд  има и моменти по около час например нищо  не усещам колкото по активна съм физически толкова по малко рита 😁
Виж целия пост
# 139
Привет от мен! Да се оплача, днес както се хвалех на маникюристката ми колко немиелошо бременност карам, така ми причерня два пъти в рамките на часа ми, спирахме, вода пих, бонбони ядох, след като свършихме отидох до болницата, където се следя, кръвното ми беше 90 на 60.... Знам, че е нормално да ми причернява, но бая се панирах, защото се зачудих ако тръгна да се прибирам както съм сама и ми стане отново лошо...
Вие как сте с кръвното?
Утре започвам 29-та седмица (демек ще съм 28+) и се чудя до края все така ли ще е?
Бебето ми рита супер избирателно, понякога нощем доста, понякога през деня, понякога почти не, но като цяло май има тенденция да става по-често. 🙂
Виж целия пост
# 140
Момичета на мен хипогликемичен шок ми се случи след обременяването с глюкоза - не бях яла и пила нищо освен вода до обяд и тъкмо се редих на една опашка в Била и ми прималя, изпотих се, разтреперих се и щях да припадна. Веднага взех най-близкото сладко нещо и шише вода и бързо се нормализирах. Съвета ми е винаги да си носите водичка и нещо малко за хапване - било то и само захарче в чантата.

А аз да ви се оплача пък - както и аз се хвалех като Millster, че немиелошо от никаква храна, вчера хапнах малко китайско (лютичко беше) и прекарах цялата вечер в тоалетната. Сега съм абсолютно "детоксикирана" и ме е страх да погледна храна.... Просто това трябва да го добавят в "Топ храни за избягване по време на бременност"...

За движенията - вече и аз все по-отчетливо ги усещам. Ту в ребрата, ту в пикочния мехур Simple Smile
Преди 28-ма седмица знам, че няма смисъл да се притесняваме колко често и как.... Всичко си е нормално Simple Smile
Виж целия пост
# 141
И аз получих същите симптоми при обременявянето с глюкоза около 2-3 часа, след като изпих течността с прахчето. Мислех пак да пусна, че стойностите ми бяха горногранични почти, но като си спомня и направо ме обзема ужас. Пусках преди 2,5 месеца, когато бях в 16 г.с., тъй като имаше повече околоплодни води и бебето  върви 1 седмица напред. След това водите бяха в норма.
Виж целия пост
# 142
Ох, виждам че обременяването с глюкоза обсъждате.  АГ което ме следи по ЗК до момента нищо не е казало за това изследване, но аз не му имам много вяра.  Отидох при друг АГ, която много ме впечатли, мои приятелки са раждали при нея и са изключително доволни. Тя ми прегледа всички изследвания и ми каза да го направя това обременяване. Още не съм отишла да го направя, все го отлагам, но може би в петък ще го правя.
Аз и преди съм ви споделяла че моите свекъри са лекари, и те ми обясняват че не било нужно да се подлагам на това, при положение че глюкозата ми от последните кръвни изследвания е 4.35 mmol/l, при референтни - 3.0-6.0

Виж целия пост
# 143
И аз точно така бих го описала, като свекърите ти - мъчение на което се подлага човек. При никакви показатели, не знам защо ни карат да си го причиняваме ... дори и при лоши показатели, обикновено "терапията" е - спри сладкото и хляба ... ами ... то и без да се мъчиш часове с тая глюкоза може да ги спреш към края.
Виж целия пост
# 144
И аз се чудя дали това обременяване с глюкоза е задължително за всички бременни или само за дами с инсулинова резистентност/предразположеност към диабет и тн?

Понеже АГ, при която ходя, ако не падна умряла пред нея, няма да се трогне да ми пусне никакви изследвания (аз сама си ''прося'' каквото ми се полага по ЗК през различните месеци), нищо не ми е казала за подобно изследване, разбира се.

Иначе захарта ми винаги е била в норма, и сега на последните кръвни картини също.

За всички ли е задължително/препоръчително това обременяване?
Виж целия пост
# 145
И аз се зачудих колко много момичета правите това изследване. Така за всеки случай ли?
Виж целия пост
# 146
Аз не го направих просто така изследването - имах висока граница на глюкозата на обикновен кръвен тест, имам семейна обремененост, качих много килца, въпреки умереното хранене, а и бебончо върви е по-едричък. Но наистина след това установих, че нямаше нужда от всичките тези мъки и притеснения и както Salsiha каза - просто започваме терапията с хляба и сладкото и всичко е под контрол Hands V
Виж целия пост
# 147
Моята стойност на гладно обикновено е 4,5, последния път, когато я замериха беше 4,1. По-високи стойности преди обременяване никога не са засичани, нямам и фамилна обременост. В рода ми и по майчина и бащина линия няма изобщо никой с диабет. Предписанието беше заради увеличени околоплодни води, които бяха засечени само еднократно през 16 г.с. и бебе малко по-голямо според замерванията на ехографа. При следващите 3-4 прегледа вече не отчетоха увеличено количество околоплодна течност. Отначало се бях поуплашила и действително не близвах сладко, което не обичам и особено много, но по Великден си хапнах козунак, а сега нещо много налитам на сладолед. Това за сладоледа ми е чудно, тъй като аз други лета съм яла не повече от 4-5 пъти за целия период, а сега всеки ден само той ми е в главата.
Хляб ям само сутрин на закуска и то обикновено на "Вита" калните хлебчета. Честно казано аз и преди ги предпочитах пред белия хляб. Иначе баници, закуски, питки, пици и подобни обичам много, но откакто съм бременна почти не съм консумирала. Картофи обичам и си хапвам всяка седмица. Ориз почти не съм. Не съм качила много килограми - +6 досега. Не знам какво да правя. Днес ми е така да се каже ден за размисъл. Утре трябва да си пусна рутинните изследвания, които правя всеки месец - ПКК и урина и затова като ще ме бодат се чудя дали да го правя.
Дхани, аз не си правя изследванията по ЗК, всичко си плащам, тъй като се следя към инвитро клиниката, където правих опита. Иначе, да, то си има определен набор от изследвания и като знам аз колко пъти ходих да ме гледат на ехограф, а иначе се полагат по 2 прегледа стандартно. ЗК обхваща общите случаи, а изключенията си остава да си ги плаща бременната. И как 2 прегледа за цялата бременност или 3, ако си под 20 г. или над 35 г.
В тази държава каса да чакаш да те оправи!!!
Виж целия пост
# 148
И аз вече доста килца качих, но захарта ми е в норма, теглото на бебето също. Ако питаш мен- преливам от води отвътре, че така съм се издула, че вече не мога да се понасям, ама засега не са имали притеснения докторите. От нищо не мога да се ограничавам вече. Реших че така или иначе пак ще се търкалям, поне да си хапвам квото ми се яде.
Виж целия пост
# 149
Аз днес влезнах в 29 седмица. Качила съм 12 кг. Disappointed Disappointed Relieved  Бебето върви добре, не е са контрастирали че има някакъв проблем, нито че  наддава повече, всеки път за водите ми казват че са в норма. В семейството няма известни случаи на диабет.  Просто не знам какво да правя. Колкото и да е гадно, май ще го направя, за всеки случай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия