Проблем с майка ми, надробих голяма каша.

  • 20 527
  • 181
# 45
Всъщност, майка ти не е в криза, а ти си решил че ще изпадне в криза!
Вече тоя театър сте го играли, а всяка трагедия се повтаря под формата на комедия.
Виж целия пост
# 46
Всъщност, майка ти не е в криза, а ти си решил че ще изпадне в криза!
Вече тоя театър сте го играли, а всяка трагедия се повтаря под формата на комедия.


Ами възможно е.  Просто не исках изнасянето ми да става по такъв начин с караници.
Виж целия пост
# 47
А защо трябва да е с караници?
Виж целия пост
# 48
А защо трябва да е с караници?

Понеже аз утре ще и кажа как стоят нещата (с учението) и ще и кажа, че си тръгвам, поне за известно време (защото все още нямам постоянна квартира), а и изнасянето за постоянно не става за 10 минути.
Виж целия пост
# 49
Като чета постовете, като майка си мисля, че каквито и колкото надежди да имам за сина си, и да се надявам, че за пореден път ще завърши обучението си, в един момент ще проумея, че това няма да се случи никога. Преживява се. Но пак като майка  се ужасявам, че точно такова момче може да е харесан от дъщеря ми. Докато тя разбере , че я лъготи без спиране, може да мине много време и нерви , докато го изритаме от къщи.
И.....чуждият човек можем да го изберем, а роднината.....каквото се падне.
Виж целия пост
# 50
Пак нищо не си разбрал. Решил си да действаш като импулсивен тийн, а не като мъж. Ще хвърлиш бомбата и после ще се измъкнеш като страхливец.

Защо ще си "тръгваш"?

Говори с жената, обясни й истината.
Потърси си квартира, подготви си нещата.
И не й казвай, че си "тръгваш за известно време". Пак лъгане, мазане, измъкване като мокра връв. Кажи й, че се изнасяш за постоянно, защото ти е време. Толкова. Няма нужда да става утре, няма нужда да е с половичати приказки. Мъжът е категоричен. Той знае какво иска, планира, привежда в действие плана и си носи последиците.

Имаш съществени пропуски в характера. Ако не се коригираш, ще имаш проблеми и в личния, и в служебния живот. Никой не уважава страхливците и мижетурките.
Виж целия пост
# 51
Аз мисля, че ти е време да пораснеш. Колкото и да обичаш майка си и да искаш да ѝ спестиш всяко разочарование (а тя се е погрижила да те натовари с много и тежки очаквания), време е да отхвърлиш "майчинската ѝ обич" (защото това са нейните несполуки, нейният страх да не би и ти като нея да се издъниш в живота). Това не е близост, а задушаване.

На 26 би трябвало да имаш самостоятелно мислене и да не ти влияе така крайно поведението на мама, баба, леля, учинайко. Аз също съм на твоя страна – пускай бомбата, отдели се и започни собствен живот. Майка ти, ако те обича и ти е толкова близка, ще се сърди, ще ѝ е гадно, че си я лъгал, но ще те разбере и ще прости.

Ако продължиш в същия дух на отношения, ще оформиш и един бъдещ модел на семейство пълно с лъжи и страхове, което ще ти изиграе лоша шега.

Действай! Разговаряй откровено с майка си, отдели се и бъди възрастен самостоятелен човек със собствените си избори (добри или лоши). Време ти е.

Благодаря ти за мнението! Аз също бих искал да се отделя, но не и по този начин със скандали, крясъци и т.н. А и подозирам, че като и кажа как реално стоят нещата и, че си тръгвам, тя ще изпадне в още по-голяма криза.

Предвид манията и за контрол над тебе, няма как без да стане с крясъци и кризи.
Но ще и мине и рано или късно ще трябва да разбере, че не може вечно да си при нея.
Майка ми имаше такъв проблем с брат ми.
Той просто вече искаше да живее отделно. Но тя беше решила, че всички трябва да сме в този апартамент, всички да се изпоженим и да живеем със съпрузи и деца в тристаен апартамент  Laughing
Щура работа.
И имаше и караници и скандали. Дори и семейни приятели се опитваха да и обяснят, че не може 25 годишен мъж с добра работа да живее с майка си и сестра си и има нужда от самостоятелност. А тя не, та не. Апартамента бил наш, изплащаме го, защо ще се изнасял.
Майка ми е разведена. Не се е омъжвала след развода и само една сериозна връзка е имала, но е приключила. Накрая прие решението му, къде ще ходи. Но и досега мрънкоти и все още не го е проумяла.
Виж целия пост
# 52
Като чета постовете, като майка си мисля, че каквито и колкото надежди да имам за сина си, и да се надявам, че за пореден път ще завърши обучението си, в един момент ще проумея, че това няма да се случи никога. Преживява се. Но пак като майка  се ужасявам, че точно такова момче може да е харесан от дъщеря ми. Докато тя разбере , че я лъготи без спиране, може да мине много време и нерви , докато го изритаме от къщи.
И.....чуждият човек можем да го изберем, а роднината.....каквото се падне.

Ами да! Ето това е! Роднината не може да се избере, аз не съм избрал родителите си. Търпя недостатъците на майка си и  полагам грижи за нея според възможностите си, често и над тях (не говоря само за пари). Но не би ли трябвало това примиряване, че роднината (в случая синът) ти се е паднал такъв да има и от другата страна? Вие лично кое бихте преживели по-лесно? Че синът ви няма да завърши обучението си или че синът ви е наркоман/убиец/ пройдоха или пък ви е оставил да се оправяте както искате?
Виж целия пост
# 53
Абсолютно съм съгласна с Black_Sapphire. Бих добавила единствено, че не само мъжът, но и жената, като зрял човек, трябва да отстоява категорично изборите и решенията си. Но това няма конкретна връзка с темата.



_Writer_, човек не избира роднините си, но избира поведението си. Дръж се като 26-годишен човек, а не като 16-годишен пубер.
Виж целия пост
# 54
Пак нищо не си разбрал. Решил си да действаш като импулсивен тийн, а не като мъж. Ще хвърлиш бомбата и после ще се измъкнеш като страхливец.

Защо ще си "тръгваш"?

Говори с жената, обясни й истината.
Потърси си квартира, подготви си нещата.
И не й казвай, че си "тръгваш за известно време". Пак лъгане, мазане, измъкване като мокра връв. Кажи й, че се изнасяш за постоянно, защото ти е време. Толкова. Няма нужда да става утре, няма нужда да е с половичати приказки. Мъжът е категоричен. Той знае какво иска, планира, привежда в действие плана и си носи последиците.

Имаш съществени пропуски в характера. Ако не се коригираш, ще имаш проблеми и в личния, и в служебния живот. Никой не уважава страхливците и мижетурките.

Разбирам те. Ами понеже като и сервирам реалното състояние на нещата, не знам дали ще можем да живеем в едно домакинство в "известното време", тоест докато мине бурята. А за постоянното изнасяне, естествено, че ще и кажа предварително всичко.
Виж целия пост
# 55
Т.е. докато отмине бурята, ти ще подвиеш някъде опашка страхливо. Евала.
Виж целия пост
# 56
Е, има ли пък смисъл да стоят през това време заедно и да се дразнят взаимно
Виж целия пост
# 57
Т.е. докато отмине бурята, ти ще подвиеш някъде опашка страхливо. Евала.

Не, не става въпрос да се "скрия", да не контактувам с нея и т.н. Напротив, има много за какво да говорим, но трудно би ни било да се търпим по 24 часа (или поне времето в което сме вкъщи).
Виж целия пост
# 58
Не врат, ами шия.
Виж целия пост
# 59
Може пък изнасянето да не е толкова лоша идея. Като излезе от дома може би тя по-лесно ше проумее, че тоя път е сериозна работата и е крайно време да го остави да си изгради свой живот. Няма да е лесно и бързо, но може да стане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия