Добре дошли, Февруарки 2019

  • 49 395
  • 790
# 735
Здравейте сладурки. Прекрасна групичка се заформя.Моя първи преглед е на 16 юли при доктор Матев в клиника Селена  Пловдив.Минев ме изпрати при него да ми потвърди бременността.Той не е в България и ми записа час на 1 ви август.По телефона ми изписа но шпа ,дуфастон и елевит.Какво да очаквам от първия преглед?Какви изследвания се пускат?Извинявам се за дългия пост.
При мен на първия преглед просто се видя плоден сак и ембионче с тупкащо сърчице (но не го чухме). Само че аз отидох в 6г.с., без да знам, че вече е 6-та... Никакви изследвания, мерки или каквото и да е не ми взеха. Чак в 12г.с. (поне при мен). Като чета на някои бъдещи мами и по-рано ги пускат. Единствено док ми каза да пусна токсоплазмоза, но не беше спешна още за началото, просто така или иначе щях да пускам за лаймска болест, та реших да ги комбинирам. Успех и тихичко честито но новодошлите!
Виж целия пост
# 736
Добро утро food010
На феталната ще решим с доктора относно Пренатест, предпочитам го пред всичи други методи (визирам инвазивни процедури и БХС), но ще го оставя да ме убеди има или няма необходимост
ver4eto_sv, при генетичните тестове изследват генетичен материал от плода, който циркулира свободно в кръвообращението на майката, теорията на вероятностите не играе там, резултатът е доста сигурен. При съмнение за проблем се прави и амниоцентеза, мисля
Добре дошли на новите момичета  Hug
Виж целия пост
# 737
Tamara в коя седмица ще си на първия преглед? Горе-долу? Аз бях в 5+4 на първият преглед. Видя се, че се развива в матката и жълтото тяло. Пусна за изследване вагинален секрет и цитонамазка, а аз трябваше да ида да дам кръв и урина на гладно.
Виж целия пост
# 738
И аз ще правя неинвазивен пренатален тест, първо заради Икси-то и заради възраст почти 40. При нас се води НИП -тест, касата го покрива чак след 12та седмица. Говорих с лекаря за инванзивните методи, той беше против, правят се само при високи резултати и индикации от теста. Преди това ще е ехографията в края на 12 та седмица.
Виж целия пост
# 739
Момичета, за какви цени са ви казали за пренатестовете? Това, което моята док ми предложи бяха 2 варианта - по-съкратен, който включва Даун+още 2 неща (пак ген. аномалии) за около 900лв. и Даун+още 5+пол за около 1200-1300лв. Това, което разбрах е, че точността им е 99,97% и определено не се базират на вероятността. Доста висока ми се вижда обаче сумата, а и аз съм едва на 26г., мм ми е на 29г. и реших, че поне за момента не е необходимо. Дано и не се налага де! Но и вие ли говорите за тези тестове?
Виж целия пост
# 740
Tamara в коя седмица ще си на първия преглед? Горе-долу? Аз бях в 5+4 на първият преглед. Видя се, че се развива в матката и жълтото тяло. Пусна за изследване вагинален секрет и цитонамазка, а аз трябваше да ида да дам кръв и урина на гладно.
По мой изчисления в 6 -та трябва да съм тогава.
Виж целия пост
# 741
Ами, възможно е, ако си 6+ да видите ембрион и да чуете сърчице, но само ако е хубава апаратурата. Иначе това се случва към 7г.с. Иначе ако пък не вървиш точно по календар/аз съм с 3 дена назад/ ще се установи бременността, къде се развива и това жълто тяло дето при мен се видя.
Виж целия пост
# 742
divanence Най-добре виж какво ще ти кажат и лекарите. Аз съм в Испания и от началото на тази година в моята област здравната каса покрива неинвазивния тест за тези, които имат над среден риск от БХС. Така че още не знам какво ще покаже.

Впрочем сега чакам за да ми вземат кръв и направих също теста с глюкоза, от тази кръв ще ми направят анализа за Бхс, а в 12 седмица е феталната морфология. Сега съм 10 седмица.
Виж целия пост
# 743
M0n17y предполагам, че е същият. На вашата възраст може изобщо да няма нужда, аз като родих на 29 с добри резултати от БХС и феталната беше достатъчно, тогава никой и не е повдигал въпроса за повече тестове. Сега единствено годините са ми малко повече Simple Smile А ако решиш да правиш теста си мисля че базовия вариант сигурно е достатъчен,  още пари за да ти кажат пола е малко извиване на ръце. Вече кои са другите аномалии, които открива нямам представа.
Виж целия пост
# 744
Ами и аз не ги запомних. Изброи ги док ама... но и трябваше да се направи преди 3ти месец с идеята да се реагира навреме ако има някакъв проблем. Надявам се, че няма да има.
Виж целия пост
# 745
Тъй като чета назад във темата за да наваксам , ето и аз да споделя какво правя против стрии : мед , канела , кафе правя на каша и нанасям преди баня , втривам добре и изчаквам докато почне да опъва кожата , след това изплаквам с топла вода Simple Smile след баня се мажа с l'occitane bromelia body oil . купих си и кокосово масло , но го оставих за есента Simple Smile  За това ,че се притеснявате да ходите на плаж не мога да го разбера , аз обсъдих темата с Док.и съм планувала толкова много неща до края на ноември , че не е истина ( дълги пътувания и летене със самолет ) все пак сме бременни , не болни Simple Smile като вземам всички предпазни средства.
За сутрешното гадене , ще преди да се изправя на леглото ям бисквитки , пия много вода с лимони Simple Smile
Иначе гледам да съм до колкото мога подвижна , правя леки упражнения за бременни , позволявам си и да танцувам по някога Simple Smile

Ето едно поздравче от мен     за всички вас момичета и гледайте да се радвате на всеки миг от бременността Simple Smile
  https://www.youtube.com/watch?v=-9rdDeWzvsU
Виж целия пост
# 746
Усмивка 😀, много приятно парче
Да ви споделя какво ми помага при гаденето на мен - захаросан джинджифил - от два дена не се разделям с него
Виж целия пост
# 747
Аз два дена бях ок и позабравих за гаденето, но днес.... ме връхлетя с пълна сила. Надявам се само да не е от някой летен вирус, че работя, а на работа поизкараха вируса. Confused
Виж целия пост
# 748
Тъй като чета назад във темата за да наваксам , ето и аз да споделя какво правя против стрии : мед , канела , кафе правя на каша и нанасям преди баня , втривам добре и изчаквам докато почне да опъва кожата , след това изплаквам с топла вода Simple Smile след баня се мажа с l'occitane bromelia body oil . купих си и кокосово масло , но го оставих за есента Simple Smile  За това ,че се притеснявате да ходите на плаж не мога да го разбера , аз обсъдих темата с Док.и съм планувала толкова много неща до края на ноември , че не е истина ( дълги пътувания и летене със самолет ) все пак сме бременни , не болни Simple Smile като вземам всички предпазни средства.
За сутрешното гадене , ще преди да се изправя на леглото ям бисквитки , пия много вода с лимони Simple Smile
Иначе гледам да съм до колкото мога подвижна , правя леки упражнения за бременни , позволявам си и да танцувам по някога Simple Smile

Ето едно поздравче от мен     за всички вас момичета и гледайте да се радвате на всеки миг от бременността Simple Smile
  https://www.youtube.com/watch?v=-9rdDeWzvsU
И аз съм така с пътуванията.Първото е сега август с автобус и самолет.Октомври отново със самолет, а през останалото време с колата сме постоянно на някъде😊 За сега шофирането не ми пречи.
И моят доктор каза,ако няма някакви изрични противопоказания,да си пътувам спокойно.
Виж целия пост
# 749
Усмивка 😀, много приятно парче
Да ви споделя какво ми помага при гаденето на мен - захаросан джинджифил - от два дена не се разделям с него

Не съм срещала такъв , но ще потърся . Не съм фенка на джинджифила Simple Smile)))
Аз пробвам от вчера бисквити с джинджифил .
Хммм 🤔 още не съм сигурна !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия