Лежащи мами 41

  • 67 098
  • 767
# 285
А колкото до други държави за които говориш напълно съм съгласна с теб.Има много развити държави като Англия,Норвегия при които си водят бременностите все още по бабешки не пускат МБ не иследват БХС и те гледат на ехо.три пъти за цяла бременност.Да не дава Господ с някой с моите проблеми да попада там чак след три аборта ти обръщат малко по голямо внимание може би 4 пъти ехо.хахахаха и една таблетка нощ пак при болка.Хора които разчитат със сладка вода да ти минат коремните болки нормално да са против нош па.
Виж целия пост
# 286
Ами да, шокиращо е за нас, но така е по света.

За БХС - по желание е тук в Англия, но ако пожелаеш е безплатно. Не те карат насила.
Проблемните бременности ги гледат доста стриктно, чак дразнещо. Мен ми се отровиха нервите от прегледи и изследвания. Тогава също не се плаща, дори и за изписаните лекарства или зъболекар.

Иначе, нормалните - наистина са с месечни ехографи, които дори не се правят от лекар, а от сонографист. Те с лекар дори и не се виждат - само акушерки и технически лица. Но по здравна каса и в България няма особени прегледи. За частните пакети, може да ходиш и всеки ден, но не във всяка болница.

Секциото също е доста по-различно, общо взето прекарваш в болницата около 24-36 часа, не повече, ако няма усложнения. Не държат бебето отделно, без значение, че си с операция. Може да кърмиш от първата секунда - нищо че още не може да си движиш краката от анестезията, защо използваните антибиотици и упойки, стандартно са такива, които не пречат.

Подготовката за операция и разни процедури след това, се извършват без да си хоспитализиран - ходиш, или си викаш лекар в къщи.
Виж целия пост
# 287
А там като тук ли се ражда масово секцио или са привърженици на естественото раждане?

Ами да, шокиращо е за нас, но така е по света.

За БХС - по желание е тук в Англия, но ако пожелаеш е безплатно. Не те карат насила.
Проблемните бременности ги гледат доста стриктно, чак дразнещо. Мен ми се отровиха нервите от прегледи и изследвания. Тогава също не се плаща, дори и за изписаните лекарства или зъболекар.

Иначе, нормалните - наистина са с месечни ехографи, които дори не се правят от лекар, а от сонографист. Те с лекар дори и не се виждат - само акушерки и технически лица. Но по здравна каса и в България няма особени прегледи. За частните пакети, може да ходиш и всеки ден, но не във всяка болница.

Секциото също е доста по-различно, общо взето прекарваш в болницата около 24-36 часа, не повече, ако няма усложнения. Не държат бебето отделно, без значение, че си с операция. Може да кърмиш от първата секунда - нищо че още не може да си движиш краката от анестезията, защо използваните антибиотици и упойки, стандартно са такива, които не пречат.

Подготовката за операция и разни процедури след това, се извършват без да си хоспитализиран - ходиш, или си викаш лекар в къщи.
Виж целия пост
# 288
Общо взето е като тук - по здравна каса - както те решат, но не са маниаци на тема естествено, при проблеми няма никакъв проблем със секцио. При платени консултации - може да си избереш как да раждаш и си плащаш съответно. Скъпо е.
По-стриктни са по отношение на това къде ще раждаш. Ако болницата няма съответния клас неонатология, не може да раждаш там чудо да стане, ако ще и баща ти да е лекар в същата.
Виж целия пост
# 289
А защо шийкаха варира в измерванията? Мериха ми я поне 15 пъти и всеки път е различна дължина, ту повече , ту по-малко? Мериха ми я 3 АГ-та различни. Направо вече има чувството  , че ако хвана сондата и а ще успея да си я измеря 😀
Виж целия пост
# 290
Когато бременността протича безпроблемно ,то дори не се сещаш нито за дължина на шийката ,нито за разположение на плацентата и т.н
Първата ми бременност премина без какъвто и да е бил дискомфорт ,но и изобщо не се бях замисляла за проблеми.
Не съм взимала никакви добавки,обезболяващи и премина само със стандартните кръв и урина .Родих 37 г.с с планово секцио ,тъй като лекарите сбъркаха датата на термина ми ,но Лили беше 3.300 кг
Сега с втората ми бременност,минавам през всевъзможни притеснения и болки,а за сметка на това съм доста по-информирана ,дори хипохондрично подхождам към всеки симптом и се моля да избутаме с бебка
Виж целия пост
# 291
И на мен всички лекари след серклажа ми казах да пия ношпа само при нужда. Казвала съм и друг път, че наистина пия по веднъж примерно в седмицата по едничко. Вчера и днес съм с доста болки като се раздвижи бебето и съм изпила вече 3 броя за 2 дена. Бях преди малко на лекар, но явно болките са ми от сраствания от лапароскопията , защото определено вече ми тежи и самото бебе е вече по-тежичко и някои движения са направо...
Общо взето лекаря не се впечатли, защото съм в 36гс и каза, че и днес да родя бебето е над 2500грама и нямало проблем...
Прибрах се и лежа и ще лежа , това ме успокоява Grinning
Виж целия пост
# 292
Miss, за какво ти е правена лапароскопия?
Виж целия пост
# 293
Miss, за какво ти е правена лапароскопия?
Премахната е голяма ендометриозна киста (барабар с почти целия ми ляв яйчник) и множество сраствания в малкия таз.
Бях предупредена още тогава в реанимация , че като забременея тези сраствания, които не са премахнати ще започнат да се разкъсват и ще имам болкииии . И сега всеки лекар като чуе за лапарото и като ме прегледа, че всичко е наред и казва " от срастванията ще е , сигурно се разкъсват.." 

Ама аман ! В 36гс съм .. до когаааа Grinning
Виж целия пост
# 294
Момичета,какво ви съветват лекарите за това дали да лежите непрекъснато?
Тъй като аз получавам различни напътствия от лекарите и сама съм си наложила да лежа по цял ден,дори се храня легнала.
От днес съм в 24 г.с ,шийката ми последно беше замерена 2.6 см ,но твърда и затворена ,поне до сряда
Виж целия пост
# 295
На мен ми казаха повече да си почивам заради менструални болки които имах след серклажа но те минаха и въпреки това аз също съм си наложила лежане мнооого преди да забременея но ставам да хапвам на масата за баня и тоалетна.Вече усещам тежест в горната част на корема ми и силна умора само от седенето на стола но нищо ще го преживея.Може много мнения да чуеш по въпроса това са много лекари не мисля че трябва да вземаш под внимание мнения на лекари които не са запознати със случаят ти.Идният четвъртък съм на преглед ще ви пиша какво се случва със шийката ми  и въобще как е ситуацията.Естествено пускам и МБ:stuck_out_tongue_winking_eye:
Виж целия пост
# 296
Здравейте, в 18 г.с. съм с конизация, дължината на шийката е спорен въпрос в 16 г.с. беше 33,5мм, а в 17 г.с. в едната болница ми я измериха 31мм в другата 34мм- лежа, че за сега не се знае скъсявали се или не. Серкклажът е под въпрос(като цяло за сега никой не иска) слагам си и утрогестан вагинално. Допълнително имах анаеробни бактерии и намалени лактобацили- слагах 2 дни Арилин рапид и 3 дни Лактажин (остават ми още 4 Лактажина). От първия ден на Лактажин получих воднисто течение с миризма на вкиснато мляко. Някой имал ли е подобни оплаквания? Следва ли течението да изчезне след пълния курс с Лактажин?
Виж целия пост
# 297
Здравейте, в 18 г.с. съм с конизация, дължината на шийката е спорен въпрос в 16 г.с. беше 33,5мм, а в 17 г.с. в едната болница ми я измериха 31мм в другата 34мм- лежа, че за сега не се знае скъсявали се или не. Серкклажът е под въпрос(като цяло за сега никой не иска) слагам си и утрогестан вагинално. Допълнително имах анаеробни бактерии и намалени лактобацили- слагах 2 дни Арилин рапид и 3 дни Лактажин (остават ми още 4 Лактажина). От първия ден на Лактажин получих воднисто течение с миризма на вкиснато мляко. Някой имал ли е подобни оплаквания? Следва ли течението да изчезне след пълния курс с Лактажин?


Оф тоя Лактажин ме докара до спешен кабинет една събота, точно заради това воднисто течение !!!!
Спрях да го слагам и всичко се оправи. Ееее временно де... течението все пак в един момент става по - воднисто.
Според мен се следи стриктно с тази шийка . При мен без конизация беше тези размери в тези седмица, но в 20 вече беше под 3см. и направихме серклаж. Според лекарите просто от самата тежест на матката се случи при мен Wink
Виж целия пост
# 298
Здравей, за течението не се притеснявай, лактажина е виновник за него. Серклажа е противопоказен, защото може самите доктори по време на маниполацията да спускат мехура. Но лежи, почивай и всичко ще е ок. Аз съм с конизация от 20ста седмица, а може би и от преди това,а вече съм в 30ста 😜 успех и спокойствие

Здравейте, в 18 г.с. съм с конизация, дължината на шийката е спорен въпрос в 16 г.с. беше 33,5мм, а в 17 г.с. в едната болница ми я измериха 31мм в другата 34мм- лежа, че за сега не се знае скъсявали се или не. Серкклажът е под въпрос(като цяло за сега никой не иска) слагам си и утрогестан вагинално. Допълнително имах анаеробни бактерии и намалени лактобацили- слагах 2 дни Арилин рапид и 3 дни Лактажин (остават ми още 4 Лактажина). От първия ден на Лактажин получих воднисто течение с миризма на вкиснато мляко. Някой имал ли е подобни оплаквания? Следва ли течението да изчезне след пълния курс с Лактажин?

Виж целия пост
# 299
Абе момиче, какви глупости пишеш ?!? Вземи се образовай малко преди да " ръсиш акъл ", моля те, ще вземе някой да ти повярва! Как ще пишеш, че серклажът е противопоказан и ще плашиш бъдещите майки, че ще им спукат околоплодния мехур??? Конизация, знаеш ли какво е??? Няма как от 20 г.с. да си с " конизация ", само това ще ти кажа и спирам, че големи глупости започнах да чета в тая тема. То не бяха скъсени шийки и качване на стълби, мрънкане за секс, но все пак скъсени шийки, противопоказани серклажи и тем подобни ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия