Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 51

  • 57 087
  • 736
# 195
Ами изпий една мока от старбъкс с едно блокче черен шоколад 75% и ще вдигнеш кръвното и ще спре да те боли главата,ако те боли, поне така правя аз Simple Smile
Виж целия пост
# 196
Ами изпий една мока от старбъкс с едно блокче черен шоколад 75% и ще вдигнеш кръвното и ще спре да те боли главата,ако те боли, поне така правя аз Simple Smile
Аа ние на село нямаме старбъкс 😂 Да не се засегнете само, ако е обикновенно с шоколад ще стане ли😁
Виж целия пост
# 197
Здравейте, бременна съм в 6 г.с., но кръвното ми е 100/50 или 90/40...Док препоръча да пия айрян със сол, но от тази сол имам чувството, че задържам много вода и се подувам има ли начин да заменя солта с нещо друго?
Ако винаги ти е било ниско кръвното, не виждам защо сега се притесняваш, че отново ти е такова. А и в тези е жеги може да инцидентно. Много по-опасно е да вдигаш кръвно - докато лежах в пети месец в болница за зацапване, 2 от 4 момичета бяха за лежане заради високо кръвно.
Виж целия пост
# 198
Колко вода задържаш от "тази" сол?! Със сол означава овкусен, не да напъхаш вътре 5 лъжици сол.

Киселото мляко със сол има съвсем различен ефект от кафето, по-добре прави, както ти е казал.
Виж целия пост
# 199
Confused Привет майчета, в 34 г.с съм и имам бяло течение, съпроводено с мирис. Доста некомфортно се чувствам от цялата тази работа. Интересното е обаче, че ми вземаха Микробиология, цитонамазка и абсолютно нищо, изследванията са си в норма. Някоя с подобен проблем??????
Виж целия пост
# 200
Чак пък цитонамазка ... една микробиология и урина са достатъчни. И какво значи с мирис, то мириса може и да не е остър, инфекциозен.
Виж целия пост
# 201
Чак пък цитонамазка ... една микробиология и урина са достатъчни. И какво значи с мирис, то мириса може и да не е остър, инфекциозен.
Ами вземаха ми и двете и стерилна урина също. Резултата е добър, но мириса си остава.
Виж целия пост
# 202
Здравейте мамчета,
Пак да се включа и аз. В 8-ма г.с съм и днес щях да колабирам за 2 секунди, но ме сложиха да полегна  и се свестих. Мериха ми кръвното. По принцип съм си с ниско и днес не бе по различно 90/60. Цял ден ми е лошо обаче. Притеснено ми е и много се уплаших, много. Ами ако бях сама ....някой с подобен случай. Бебето е ок надявам се. Утре съм на преглед. Добре че ви има тук, за да ми олекне като споделя. Благодаря на всички!
Виж целия пост
# 203
Kari, по кое време се е случило? Гледай да не ходиш много по слънцето сега между 11ч. и 17ч. Ако работиш вземи си болничен. И най-важното пий много вода, не допускай да се дехидратираш, поне 2л на ден пий. 90/60 е нормално кръвно и бебетата се чувстват по-добре, когато на майката е ниско кръвното. Високото е даже опасно.
Виж целия пост
# 204
Беше 12ч на обяд, но не съм била на топло, пазя се от горещините. Явно е от обезводняване. Ще пия повече вода. Определено трябва да се стегна. Благодаря ти! Hug
Виж целия пост
# 205
Я ми припомнете взима ли се цитонамазка в края на бременността ?   Говоря за 34гс примерно ?
Виж целия пост
# 206
Обикновено взимат при регистриране на бременността. Зк покрива само един път.

Аз лично не съм правила - отказах.
Виж целия пост
# 207
Аз си правих малко преди да забременея. Първият път със сина ми правих в началото, и прокървих малко в последствие, та този път реших да не правя.
Виж целия пост
# 208
Здравейте мамчета,
Пак да се включа и аз. В 8-ма г.с съм и днес щях да колабирам за 2 секунди, но ме сложиха да полегна  и се свестих. Мериха ми кръвното. По принцип съм си с ниско и днес не бе по различно 90/60. Цял ден ми е лошо обаче. Притеснено ми е и много се уплаших, много. Ами ако бях сама ....някой с подобен случай. Бебето е ок надявам се. Утре съм на преглед. Добре че ви има тук, за да ми олекне като споделя. Благодаря на всички!

На мен ми се случи може би към 10 г.с., бях на работа. С повече почивка се оправиха нещата.
Виж целия пост
# 209
Я ми припомнете взима ли се цитонамазка в края на бременността ?   Говоря за 34гс примерно ?
Значи исках да кажа, че в момента съм в тази г.с, а самата цитонамазка ми я вземаха в 25/6 г.с някъде, просто проблема ми не се е оправил.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия