Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 52

  • 55 193
  • 759
# 645
Бях ги загубила тези клипчета и ги търсех отдавна. Смятам че са полезни.
Ако прецените, че ще са ви от полза, добавете ги на първа страница в новата тема.



Виж целия пост
# 646
Момичета, припомнете ми какво беше с йодът? Трябвя да го избягваме, нали?
Харесала съм си едни витамини, в които има 75мг и ми се сториха много за мен с хашимото. Нали така беше или нещо съм се объркала?
Виж целия пост
# 647
Шакира, абсолютно невъзможно е да намериш витамини със 75 мг йод - трябва да е било 75 мкг - микрограма. 1 микрограм е една хилядна от милиграма. Това е наистина минимална доза, след като се смята, че дневният минимум за всеки човек е 150 мкг, а за бременните дори е 225.
Виж целия пост
# 648
благодаря за споделените клипчета.

аз да споделя: някой се беше оплакал, че нощем се буди и не заспива веднага.
аз му хванах цаката: преди да си легна изяждам една шепа ядки.
четах за adrenal fatique и там беше обясненето с падането през нощта на кръвната захар.
с ядките не ми пада кръвната захар и спя до сутринта. Peace
Виж целия пост
# 649
И аз благодаря за клипчетата Hug
Разгледах още няколко от същия канал и се натъкнах на нещо, което май ще се окаже извънредно полезно за проблема, който не можем да решим от месеци с дъщеря ми (заради нея следя темата). https://www.youtube.com/watch?v=ZVL54R-QmFM Май има някаква връзка между глутена и алопеция ареата - само това не сме изследвали още. Иначе е с хипофункция, но опадването на косата според лекаря ѝ не било от това, а най-вероятно от стрес. Глутенът също има връзка с проблемите със ЩЖ, така че много е възможно това да е причината. Как установявате непоносимост към глутен? Това изследване дали ще даде точен резултат:
https://www.lina-bg.com/bg/%D0%B8%D0%B7%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4% … D1%82%D0%B5%D0%BD
Виж целия пост
# 650
Ася, аз го имам същия проблем от миналата година (буденето към 2 часа през нощта). При мен съм убедена, че беше провокиран от лечение с инхалаторен кортикостероид, защото точно 3 дни след спирането на лечението започнаха тези събуждания и досега на практика няма оправия... Но лошото е, че съм пробвала да хапна нещо преди лягане, макар че иначе не обичам да ям тогава - да, но при мен това няма ефект. Разбира се, може да пробвам пак и да видя как ще е.

Между другото, когато се будиш през нощта, имаш ли някакви неприятни симптоми - изпотяване, треперене, тревожност, сърцебиене, силно чувство за глад? Обикновено те придружават хипогликемията, а аз, поне до момента, не съм имала нищо от тези неща, просто се будя изведнъж по никое време.
Виж целия пост
# 651
Бледолилава, може да видиш тази статия, общо взето май няма смисъл от тестове, а дъщеря ти щом има проблем, просто е най-добре да го спре. Peace

Според изследване на Харвардския медицински институт "все повече хора попадат в т. нар. „сива зона" - не страдат от глутенова ентеропатия, но не успяват да преработват правилно глутена".Тези хора не реагират на изследванията за глутенова ентеропатия, но изпитват облекчение при избягването на глутен. Харвардският медицински институт стига до заключението, че "голяма част от хората наистина имат проблеми с преработването на този протеин, без да подозират за това".
http://center-balance.com/gluten-neponosimost
Виж целия пост
# 652
Аз имам дългогодишен опит с глутена. Има полза, но истината в главно в лекуването на червата и избягване на много вредното като мая, трансмазнини и какво ли не. Като цяло храната трябва да е проста и чиста.
Голяма грешка е избягване на глутена със заместители, в които има много мазнини, захар и подобрители
Виж целия пост
# 653
Бях ги загубила тези клипчета и ги търсех отдавна. Смятам че са полезни.
Ако прецените, че ще са ви от полза, добавете ги на първа страница в новата тема.





Клипчетата са полезни доколкото насочват вниманието към важни нутриенти - важни цялостно за много функции в организма, не само за ЩЖ. Лично съм усетила положителното влияние на тези елементи (вит. А, С, Д, В12.. магнезий, цинк) върху общото ми състояние, определено са подпомогнали и функцията на жлезата. Но добавките не са намалили нужадата ми от хормон ни най-малко.. Някой да не се заблуди, че само с витамини ще излекува Хашимото. Grinning Задължително е и да се изследват предварително повечето от изброените вещества, а не да се пият самоцелно.. би било безотговорно и неадекватно.

Освен това, за мен са спорни някои от трвърденията в клипчетата. Например, че FT4 е неактивен хормон. Защото той не е само прохормон - освен че е нужен за конверсията във FT3, има и други функции. Ползва се от мозъка и не само, ето малко информация, ако на някой му е интересно:
http://www.tiredthyroid.com/blog/2015/03/11/who-said-t4-isnt-important/
http://www.tiredthyroid.com/rt3-6.html
http://www.tiredthyroid.com/rt3-7.html

Друг спорен момент е това, че реверсивният T3 (RT3) блокирал клетъчните рецептори и възпрепятствал навлизането на активния хормон FT3 в клетките. Това е неточно представяне на реалните физиологични процеси. Смислено обяснение има тук:
http://www.tiredthyroid.com/rt3-9.html

Иначе, добавките, хранителният режим и начинът на живот са важни, разбира се. Но ги комбинирам с адекватна хормонална терапия. Много източници могат да се окажат доста подвеждащи и е добре да имаме едно наум, да извличаме полезното без да изпадаме в заблуди. Това може да бъде и много опасно.. Ето, във второто видео се говори за ползите от суплементирането с В12. И всичко е чудесно, но да дадеш съвет на онкоболен да увеличи В12 е меко казано кофти съвет. В12 може да ни предпазва от развитието на рак и ниските му нива се свързват с много видове рак. Но при вече действащ злокачествен процес да засилиш метилацията означава да подобриш състоянието както на здравите клетки, така и на злокачествените (доста неразумно). Добър източник на информация относно В12 (според мен) е книгата "А дали не е В12?".

Пожелавам успех на всички ни в морето от информация! Hug
Виж целия пост
# 654


Между другото, когато се будиш през нощта, имаш ли някакви неприятни симптоми - изпотяване, треперене, тревожност, сърцебиене, силно чувство за глад?

не. просто се събуждах я от шум, я ей така и си лежа в леглото и си мисля за разни неща.
нито съм гладна, нервна или нещо подобно.
чат-пат гледам часовника и забелязвам, че са минали 2-3 часа.
към 5ч. обикновено заспивам и сутрин съм крива, защото съм недоспала.

аз рядко се потя. сега при нас 38С и понякога се изпотявам леко, но мокро не си вижда нито по дрехите, нито по кожата ми.

Виж целия пост
# 655
 Привет!
Виж целия пост
# 656
Много хубаво си направила, Веси, че си уточнила цитирайки клиповете.
Помня ги от отдавна, тогава се споделяха, без да се дискутират подробно. Просто като добавки полезни за щитовидната жлеза. Попаднах отново на тях, бях ги загубила, затова ги споделих.
Иначе съм на същото мнение, само с добавки не става.
Аз също приемам някои от посочените. Като цяло се чувствам по-добре с приема им.
Виж целия пост
# 657
Ася, благодаря, значи явно си моят случай... Ще пробвам с някакво малко хранене преди лягане, макар че няколко пъти съм пробвала и нямаше ефект. Но ще опитам пак. На различните места дават различни варианти - или да бъде комбинация между въглехидрат и протеин, или между въглехидрат и мазнини, или дори съм срещала само комбинация от мазнини и протеин. Може би е въпрос на налучкване според организма. Инес Субашка дава същия съвет за хората, които се будят нощем - да си държат ядки до леглото и да хапнат малко (или дали не беше ядки + малко сушен плод?).
Виж целия пост
# 658
Инес май беше дала пример с една фурма+парченце козе сирене. Ще трябва да ровна в книгата й да се подсетя.
Виж целия пост
# 659
Шакира, абсолютно невъзможно е да намериш витамини със 75 мг йод - трябва да е било 75 мкг - микрограма. 1 микрограм е една хилядна от милиграма. Това е наистина минимална доза, след като се смята, че дневният минимум за всеки човек е 150 мкг, а за бременните дори е 225.
Права си. За микрограми става въпрос. Но на мен въпросът ми е - трябва ли да се избягва йодът в продуктите, които купуваме или?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия