Westworld- Welcome to the new world- Тема II

  • 38 201
  • 744
# 225
Някак си стилистиката му е по-ретро от на самия сериал. Даже дрехите на Каприка 6 изглеждат по-скоро от 90-те, а не от след 2000-ната. После влизат в крачка, така да се каже. Но е факт, че сериалът не допада на всеки - преди време някой(мой познат) го критикуваше пред мен, че имало прекалено много разговори и било много тъмно.
На мен точно тези неща никога не са ми правили впечатление. По-скоро това, че има много мистика и митология, преплетена в сюжета, е валидна критика - много хора не ги обичат. Тези неща също не биха ме отблъснали, защото обичам мистика и митология (във всичко - в който и сюжет да ги сложат, само може да стане по-добър от това - поне според мен) Simple Smile
Виж целия пост
# 226
Артемис, за първи път ли ще го гледаш сезон 1?

Ако е така, направо ти завиждам.

Недей, че нещо не съм впечатлена засега. Дано си паснем. Ще му дам шанс с 1-ви сезон, че то и сериите са кратички - 40 минути.

Не се притеснявай изобщо. Може и да не те грабне. Около мен, един куп хора не можаха да го харесат.

Аз много се зарибих, въпреки че ГГ Долорес (Евън Рейчъл Уд) така и не можах да я обикна. Бледнее ми като игра.

За мен, сезон 1 беше ултимативен удар в десятката. Само GOT ме е приковавал така.
Виж целия пост
# 227
Петя, и аз обичам такива неща вмъкнати в сюжета, когато са с мярка и с някаква логика. На мен и филма ми хареса и сериала и мисля, че филма трябва да се изгледа, за да е наясно човек за какво става дума. Около мен всички, които си падат по този жанр харесват БЗГ, но Западен свят май само аз го харесвам. Joy
Говорим сериала, филма и стана объркване май. Joy
Eleonora_27, мисля, че АРТЕМИС говори за БЗГ, не за Западен свят.

Виж целия пост
# 228

Eleonora_27, мисля, че АРТЕМИС говори за БЗГ, не за Западен свят.


Joy Joy Joy

Малееее....не само времевите диапазони, ами и шоу-тата / филмите обърках тотално.

Извинете ме, ще се опитам да се концентрирам Simple Smile
Виж целия пост
# 229
Петя, и аз обичам такива неща вмъкнати в сюжета, когато са с мярка и с някаква логика. На мен и филма ми хареса и сериала и мисля, че филма трябва да се изгледа, за да е наясно човек за какво става дума. Около мен всички, които си падат по този жанр харесват БЗГ, но Западен свят май само аз го харесвам. Joy
Говорим сериала, филма и стана объркване май. Joy
Eleonora_27, мисля, че АРТЕМИС говори за БЗГ, не за Западен свят.



Съгласна съм, че трябва да има мярка и вкус. Освен това е добре тези неща да са си заложени отначало в сюжета.
Например в "Западен свят" от самото начало се говори за пробуждане, многото животи на хостовете напомнят теорията за човешките прераждания, а Форд е нещо като богът-създател.

Подобни са нещата в БЗГ - още в минисериала Каприка говореше настойчиво за единствения бог, а когато тази тема се разви, започнаха критики от американските зрители. Ами, след като още в първи епизод направо ти се заявява, че ще става дума за това (и то сериозно, а не като някакъв майтап), нямаш право да негодуваш..


Виж целия пост
# 230
И аз искам да гледам оригиналните актьори - да кажем, ако е Анджела (има такава теория, може главата й да е оцеляла след взрива), предпочитам да си е тя, а не Анджела/Шарлот...
Това ще се разбере, след като започнат да снимат - предполагам, че ще има информация кой от актьорския състав се завръща.

Аз затова ви казвах, че ще е трудно (евентуално) - виждаш един, знаеш, че е със съзнанието (перлата) на друг, но това постоянно ще трябва да си го напомняш. Grinning
Виж целия пост
# 231

Съгласна съм, че трябва да има мярка и вкус. Освен това е добре тези неща да са си заложени отначало в сюжета.
Например в "Западен свят" от самото начало се говори за пробуждане, многото животи на хостовете напомнят теорията за човешките прераждания, а Форд е нещо като богът-създател.

Подобни са нещата в БЗГ - още в минисериала Каприка говореше настойчиво за единствения бог, а когато тази тема се разви, започнаха критики от американските зрители. Ами, след като още в първи епизод направо ти се заявява, че ще става дума за това (и то сериозно, а не като някакъв майтап), нямаш право да негодуваш..


БЗГ-то не съм го гледала.

Въпрос: много ли съм изпусала?

Артемис: пиши, като имаш време, как върви гледането на БЗГ.
Виж целия пост
# 232
Класика е, но както се вижда от мненията в темата - не всеки го харесва Simple Smile
Наскоро Ю тюб ми препоръча официален канал на сериала с много клипове (не съм сигурна до колко са подходящи за хора, които не са гледали - всичко е спойлер). Убедена съм, че е относително нов канал (най-много на година), защото от години имам профил, а изобщо не са ми попадали тези видеа: https://www.youtube.com/channel/UCH7C60gnvzb-XIxnjwfrEdA

Виж целия пост
# 233
Артемис: пиши, като имаш време, как върви гледането на БЗГ.

Спирам засега до 3-ти епизод от 1-ви сезон. Не му е сега времето. Все още съм под влиянието на Западен свят. В сравнение с него, БЗГ ми изглежда муден, статичен и много остарял. Нека отлежи. По-нататък ще го пробвам.

Сега ще е нещо различно, докато си чакам продължение на любимия Табу.
Виж целия пост
# 234
Петя, много благодаря за линка с клиповете. Подкарах ги на случаен принцип Joy
Виж целия пост
# 235
Този канал ми излезе, когато търсих панелите на тазгодишния Федкон (имаше нови интервюта с каста на БЗГ, но така и не намерих записи на целите - само кратки откъси)... Много е странно, че някой непрекъснато качва клипове на сериал, който е на 15-тина години, а каналът, който е съвсем официален, е на по-малко от година...Не мога да си обясня какво ги е прихванало - няма как да е с рекламна цел Joy
Виж целия пост
# 236
...
Сега ще е нещо различно, докато си чакам продължение на любимия Табу.

И аз гледах Табу, ама кога ще му е втория сезон? Знаеш ли нещо? Grinning
Май и него ще си го припомням и него с гледане пак. А тук в сайта май няма тема за Табу?
Виж целия пост
# 237
Препоръчвам Wayward Pines
Виж целия пост
# 238
Wayward Pines съм го гледала, но само първи сезон ми допадна.
Табу съм виждала да го коментират в общата тема за сериалите, май няма отделна.
Виж целия пост
# 239
Много е хубав Табу. Не знам кога ще е вторият сезон, но това не ми пречи да очаквам и се надявам. И без това вече почнаха да ги правят с големи интервали отделните сезони на различни сериали. Та, за да съм в час трябва отново да изгледам предишен сезон и да си припомня за какво иде реч. Това, естествено, ако не съм чела книгата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия