До Август време не остана - малките бебоци скоро ще се гушкат с мама!-2018

  • 50 276
  • 746
# 375
Защо се учудвате, ЗК поема само 2 ехографии, или 4, ако се водиш рискова Б (близнаци или възратс под 20 или над 35).Това, че някои доктори гледат повече пъти на ехограф по ЗК е на добра воля от тяхна страна. На тонове в страндратния случай се ходи от 32гс, в някои болници и при рискови Б започват от 28ма. В Токуда, където се следя и ше раждам, ме искат от 32ра на тонове, с угооворката, че до края на седмица ще имам по един път тонове и един път ехограф.
Виж целия пост
# 376
Честит рожден ден на Салсиша и бебчетата, надявам се да са добре всички Simple Smile
Виж целия пост
# 377
Ех, че вълнуващоооо Simple Smile
Салиша- чакаме хубавите новини. Ч.Р.Д Simple Smile.
Аз също съм родена на РД на майка ми. Даже беше онзи ден. Понякога е хубаво, друг път е било дразнещо. Винаги гледаме да изкараме поне малка част от деня заедно, и след това всеки накъдето иска.

Аз за тонове нищо не мога да кажа. Не са ме викали предната Б. Странна работа..... В петък съм на последното 4Д. 31-ва г.с.
През уикенда най- после си разопаковах количката. С много добри колела е, доволна съм на пръв поглед. Уловката при количките е, че празни или с малко бебе вътре всички са много маневрени, ама като сложиш едно 10 кг дете вътре + торба с покупки, и нещата рязко се променят.
Виж целия пост
# 378
Честит рожден ден Салиша, този със сигурност ще го запомниш ☺. Стискам палци да мине бързо и леко раждането /секциото/. Да нагушкаш госпожиците.
Здравейте майчета. Аз съм с термин 5 август, но ще родя по рано. Втора бременност ми е, момиче. ❤
Виж целия пост
# 379
Значи е от нещата, които не е нужно да имам от самото начало Simple Smile
О, да! Аз наскоро си преглеждах списъка с покупки от миналата бременност и там имам графа забележки, където точно това попълвах - кога ще трябва, имам ли го вече, някой ще го купи ли, тъй като списъка ми беше и с финансова насоченост да знам кое колко ни излиза Simple Smile

Salsisha ЧРД, бъди здрава, щастлива и много обичана! И разбира се здрави и сладки бебчета, с които да си празнувате до дълбоки старини заедно Simple Smile
Виж целия пост
# 380
Честит рожден ден Салсиша! Много здраве, усмивки и семейно щастие
Виж целия пост
# 381
Защо се учудвате, ЗК поема само 2 ехографии, или 4, ако се водиш рискова Б (близнаци или възратс под 20 или над 35).Това, че някои доктори гледат повече пъти на ехограф по ЗК е на добра воля от тяхна страна. На тонове в страндратния случай се ходи от 32гс, в някои болници и при рискови Б започват от 28ма. В Токуда, където се следя и ше раждам, ме искат от 32ра на тонове, с угооворката, че до края на седмица ще имам по един път тонове и един път ехограф.

Не, аз просто исках да разбера дали информацията е вярна, защото дори в тази обменната карта, която ми връчи има по две полета за ЖК от 9ти и 10ти лунарен месец, което ми светна някаква лампа. За предните месеци има само по една ЖК.
Предпочитам АГ да ми беше обяснила- имаш още еди колко си консултации/прегледи да направиш до края (отделно от тонове), но не се поемат от каса и тн, да си знаеш. А сега излиза, че до 30 август, когато е терминът, не е нужно да ходя на повече прегледи и трябва само да ходя на тонове, където реша и откогато реша. Това исках да разбера дали е така.

И междувременно открих отговора на сайта на НЗОК: полагат се ЖК по ЗК за 8ми и 9ти месец, че и по два пъти в месеца. Именно за това ме е излъгала тази АГ с идеята да ходя при нея на частно. Е, познайте дали ще отида. Ще я сменя като стой, та гледай. Не заради парите, а заради долната й постъпка. Ако бяха други обстоятелствата, какво- щях да ''цъфна '' на термина си да раждам без да съм гледана полседните два месеца, защото такива инструкции ми е дал квалифициран лекар.

''Жените, чиято бременност не е рискова, имат право на 12 платени от здравната каса прегледи - по един през първите 7 месеца от бременността, по два – през последните два месеца от нея и два – след раждането. ''[/b]
Виж целия пост
# 382
Salsisha, желая ти успех и спокойствие.
Всичко ще бъде наред Simple Smile Чакаме да се похвалиш
Това ако не е съвпадение не знам ... утре сутринта отивам за секцио, точно на рожденния ми ден. Simple Smile
Виж целия пост
# 383
Dhaini, преглед по ЗК на ЖК не означава ехография! Прегледът означава мерене на кръвно, тегло, обиколка талия, дължина фундус и слушане на тонове с един старовремски апарат, няколко секунди, но не и ехография.
Виж целия пост
# 384
Dhaini, преглед по ЗК на ЖК не означава ехография! Прегледът означава мерене на кръвно, тегло, обиколка талия, дължина фундус и слушане на тонове с един старовремски апарат, няколко секунди, но не и ехография.

Да, това ми е ясно, че ехографиите са ограничен брой и не означават ЖК.
Виж целия пост
# 385
Dhaini  ти е Пентаграм ли се следеше, че и аз съм горе долу в същата позиция Simple Smile
Виж целия пост
# 386
Salsisha Честит рожден ден  .Прекрасен подарък  ...Дано всичко е на ред .И чакаме да споделиш.
Виж целия пост
# 387
Ах много стиснати палци на Salsisha . Нека всичко мине по конец и да гушка две чудни мадами съвсем скоро . Направо се ужасявам колкото по-малко време остава , а не ми го побира акъла, че вече има момичета, за които раждането е факт ! И мен много ме е страх от операцията, но гледам да не я мисля, че така или иначе няма къде да се ходи ..
Много странно ми се вижда обаче, че трябва да си избера дата за секциото. Обръщам се към момичетата, които ще раждат с планова операция , вие как избрахте вашата дата?
Тери Петрова, и аз се чудих как се познава изтичането на води . И аз си имам обилно течение и ми се мокри ежедневната, но това е така от доста месеци, та явно не са води . И мен от това ме е страх, че няма да разбера ако са води , но каквото такова ..
Виж целия пост
# 388
Dhaini  ти е Пентаграм ли се следеше, че и аз съм горе долу в същата позиция Simple Smile

да Сесилче, писах ти ЛС с повече подробности Simple Smile
Виж целия пост
# 389
Честито рожденичке 😇
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия