RYANAIR -12

  • 70 910
  • 777
# 330
Здравейте, чудех се в куфара, който е за ръчен багаж и се взима за багажното отделение, а не се качва на борда,  може ли да се превозват повече течности/парфюми/преса за коса/сешоар или го проверяват подробно както малкия багаж? Кога взимат куфара още на гишето или непосредствено преди да се качим на борда?
Преса за коса/сешоар може. Ако парфюма е 100 мл може. Но както Bradley е писал- първо се минава секюри чек и всичко трябва да е съобразено с нещата, които могат да се превозват в ръчния багаж.
Виж целия пост
# 331
Здравейте,

Имаме билети за 10 септември за Рим, но в един сайт видях, че има обявена стачка на PERSONALE NAVIGANTE DI CABINA (ASSISTENTI DI VOLO) DELLA SOC. AIR ITALY. Тази стачка може ли да стане причина за отмяна на полета?

И да питам за ръчния багаж. Ще пътуваме с раници (тип градски), нямаме приорити. Ще ги качваме ли в салона или ще ги сложат в багажното? Можем ли да вземем самобръсначка?
Виж целия пост
# 332
Аз пътувах с раница и то не малка /но не и от онези туристическите/ преди седмица, нямаше проблем. на опашката за багажа директно ми казаха да минавам и това беше.
От Белгия за насам също никой нищо не гъкна и раницата ми си беше в мен през цялото време. В самолета я сложих отгоре, защото  мразя нещо да ми се бута в краката и без това е достатъчно тясно.

Накратко извода е че раниците не ги взимат дори да са с размери колкото малък куфар, но куфарите колкото и да са малки ги взимат винаги просто защото са куфари.
Виж целия пост
# 333
До Милано взимаха и малки чанти, ако имаш втора чанта, не може да се каже категорично.
Виж целия пост
# 334
Здравейте, имам следния проблем- закупих билети за Мадрид отпътуване на 05,08 - връщане на 12,08. Доплатила съм и за един чекиран багаж от 20 кг. Билета е на името на дъщеря ми, но днес тя се разболя и не може да пътува. Има ли шанс да се възстановят някакви пари и ако знаете как ще съм благодарна за информация? Или да се променят за друг период или на името на дрег човек? Билетите общо са към 200 евро...
Виж целия пост
# 335
На Малпенса бях с туристическа раница, не пълна, но все пак по-обемна от ученическа например. Сложиха ми стикер докато седях на шезлонга пред гейта. Нямах никакъ друг багаж. В крайна сметка не я взеха в багажното, а и салонният багаж не беше много в този полет и нямаше проблем с намиране на място.
Виж целия пост
# 336
Здравейте, имам следния проблем- закупих билети за Мадрид отпътуване на 05,08 - връщане на 12,08. Доплатила съм и за един чекиран багаж от 20 кг. Билета е на името на дъщеря ми, но днес тя се разболя и не може да пътува. Има ли шанс да се възстановят някакви пари и ако знаете как ще съм благодарна за информация? Или да се променят за друг период или на името на дрег човек? Билетите общо са към 200 евро...

Мисля, че към 100тина евро беше таксата за промяна на име.  Peace
Виж целия пост
# 337
А чантите - имам предвид раници, сакове - ако ги вземат в багажното, според вас рисковано ли е ако не им се заключват циповете?
Виж целия пост
# 338
За мене не е рисковано. Често пътувам - багажа го вземат докато се качваме на автобуса.
Веднага го мятат в багажното - няма време за ровене.
После бързо излизат на лентата - нали са качени последни.
Нищо не ми е изчезнало до сега.
Последно пътувах от Баден Баден с кутия хубав тютюн. Не я хвана липсата.
Но въпреки всичко ако нося 4 стека цигари си плащам приорити.
Виж целия пост
# 339
А чантите - имам предвид раници, сакове - ако ги вземат в багажното, според вас рисковано ли е ако не им се заключват циповете?
Цип, дори заключен с катинар се отваря за 2 секунди.  Така че няма значение
Виж целия пост
# 340
Здравейте, имам следния проблем- закупих билети за Мадрид отпътуване на 05,08 - връщане на 12,08. Доплатила съм и за един чекиран багаж от 20 кг. Билета е на името на дъщеря ми, но днес тя се разболя и не може да пътува. Има ли шанс да се възстановят някакви пари и ако знаете как ще съм благодарна за информация? Или да се променят за друг период или на името на дрег човек? Билетите общо са към 200 евро...

Според общите условия при тежка болест може да възстановят някаква сума по тяхно усмотрение - за жалост даденият тук линк не работи, само отворя пидиеф с информация.
https://www.ryanair.com/bg/bg/useful-info/help-centre/terms-and- … s-and-conditions8

Но може да пробвате да им пишете в чата.
Виж целия пост
# 341
Здравейте! Имате ли представа дали ако в чекирания багаж имам 350 гр. тютюн и два стека цигари ще има проблем? Не мога да намеря какво е разрешено в момента и се притеснявам, защото са две различни неща. За Англия става дума. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 342
Ето официална информация от Великобритания. Пише, че макар да няма ограничения, може да ви задават въпроси при количества над 1кг тютюн и 800 цигари. При по-големи количества, когато има съмнения, че се внася с цел продажба, могат да разпитват откъде и как са купени (добре е да имате касови бележки), колко употребявате обикновено. Във вашия случай количеството и на двете неща е наполовина (и под половината при тютюна) на тази граница, тоест заедно са под нея и вероятно няма за какво да се притеснявате.
https://www.gov.uk/duty-free-goods/arrivals-from-eu-countries
Виж целия пост
# 343
Много Ви благодаря за отговора Simple Smile
Виж целия пост
# 344
Тютюна трябва да е с бандерол, а не от продавания на черно.
И ако не пушиш си носи запалка и отворена кутия с 10 -12 цигари да се правиш на пушач.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия