Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 52

  • 57 269
  • 742
# 525
Момичета, от около седмица усещам стягания на корема и доктора казва, че това са подготвителните контракции Бракстън Хикс. Изписа ми магнезий и вече имам доста по-малко на ден. Но има ли какво да направя по време на самата контракция, че да отмине по-бързо? Вчера една ме схвана на улицата, сега преди малко на дивана докато почивам, но се сковавам и не мога да мръдна.
Утре влизам в 21 г.с.
Виж целия пост
# 526
Момичета, от около седмица усещам стягания на корема и доктора казва, че това са подготвителните контракции Бракстън Хикс. Изписа ми магнезий и вече имам доста по-малко на ден. Но има ли какво да направя по време на самата контракция, че да отмине по-бързо? Вчера една ме схвана на улицата, сега преди малко на дивана докато почивам, но се сковавам и не мога да мръдна.
Утре влизам в 21 г.с.

"Сковаващи" и болезнени контракции изобщо не са Бракстън Хикс. Мисля, че трябва да ти погледнат шийката. При мен за контракциите проработи магнезий+утрогестан ... и серклаж, и антибиотик, и не помня още какво ...
Виж целия пост
# 527
Гледаха я, 40 мм, от началото си е толкова. Отделно ми казаха, че съм със чувствителна матка и затова толкова силно усещам.
Ще се консултирам отново на ЖК. Последното го коментирах със Сигридов.
Виж целия пост
# 528
Това пък с чувствителната матка, за мен са празни приказки. По-добре да предприемеш нещо, да не се връзваш на това, твърде е рано за болезнени контракции и те не са безобидни. Може и само начина ти на живот да е, да трябва да забавиш темпото, но чувствителна матка е несериозно.
Виж целия пост
# 529
Лаленце, по това време на бременността, болките в матката най- често са от проблем с мб.
Другото е опъване на връзките, които държат матката за таза, но там болката е остра, пронизваща и е извън матката.
Виж целия пост
# 530
Не са болезнени, просто силно ми се стяга корема. Иначе да, намалила съм темпото, но пак не се спирам. Ще се чуя утре с доктора и ако трябва ще отида по-рано.
Виж целия пост
# 531
Може би магнезия не ти е достатъчно.Ако имаш и схващания.
Повечетоекари практикуват за изследват магнезия и тогава да давят допълнително или за сменят разновидността му.
Виж целия пост
# 532
Моите контракции напълно спряха, когато почнах да пия много вода. В чуждестранните сайтове го дават по една чаша всеки час.  Опитай..
Виж целия пост
# 533
Ако не са болезнени, не са чести, и не са регулярни, и не влияят на шийката, би трябвало да е нормално. Аз със сина ми имах доста често, но си родих на датата. И сега имам някакви след по-дълга разходка или търчане по малкия.
Виж целия пост
# 534
Искам да попитам ОК ли е на ден да пия по едно айс кафе на Якобс или 3 в 1 сутрин? Иначе съм като парцал
Виж целия пост
# 535
Ок е. Моят док ми е разрешил по 1 кафе на ден. Допитай се и до твоя все пак.
Виж целия пост
# 536
И на мен са ми разрешили по едно кафе на ден ама по-добре си направи кафе с мляко отколкото това 3в1 пълни боклуци и само Е-та вътре.
Виж целия пост
# 537
Съвет от мен: вече 4 месеца си слагам клексана в ръцете, нямам синки и буци и съм супер. Слага се в задната част на ръцете където са сланинките ни:) под ъгъл около 30° и наистина всичко е ок.
Виж целия пост
# 538
Момичета , имам едно питане отностно токсоплазмозата и цитомеголовирус. Не ме разбраха и ми пуснаха само igg  като изследване, но зная че е за стара инфекция и имунитет. Сега трябва ли да пускам и igm при положение че igg е отрицателен?
Виж целия пост
# 539
Щом е отрицателен, трябва да пуснеш да не би да има текуща инфекция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия