За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 65

  • 35 105
  • 763
# 165
Герда как я кръстихте?
Виж целия пост
# 166
Към децата се обръщахме по име + всякакви лигави обръщения. Обръщаха се на името си - към 6-7ми месец.
Обаче когато питаха щерката (малко по-голяма) "как се казва майка ти" тя отговаряше "Мама Иванова!" Simple Smile
Виж целия пост
# 167
И моята се обръща на името си. На 6 месеца е
Виж целия пост
# 168
А, моето бебе е като омагьосано от баща си.
Аз все му казвам "мами,мами", дали няма да реши, че така му е името...
А, аз нарочно, за да ппоговори по-бързо думата мама.

ми моето бебе така каза мама. мъжът ми му повтаряше постоянно кажи мама маамааа маамаа, майка ми и тя все мама го учеше и то почна за около месец да казва мама. но бе да разбира какво казва Simple Smile)) както казва прррр бррр и пуфф, така казва и мамамамамама Simple Smile)) кел файда. според мен, изобщо не знае, че аз съм мама. 

АнМари Simple Smile))) много сладко!
Виж целия пост
# 169
Мамосвам го малкия постоянно, на всяка дума. Не мога да се понасям чак, ама е по-силно от мен. Simple Smile

ett2812, голям мъжага си имате, браво!

Бебетата по-скоро се обръщат по посока на гласовете ви, защото ги познават, а не защото си знаят имената. Прекалено малки са за това все още. Мое мнение.
Виж целия пост
# 170
Напротив моят си знае името и който и да му каже Мони се обръща да го погледне.Понякога му казвам Симеон или като го представям на някой познат и попита как се казва и тогава грам не реагира.Никога не съм го мамосвала,не искам да ми вика така,ще го уча на име да ми говори.Обаче го таткосвам здраво като е баща му там,така че очаквам това да му е първата дума след време.
Виж целия пост
# 171
И аз като Жана GrinningVery Happy опитвам се да се отуча, но все това ми е на устата.
Виж целия пост
# 172
Лещичка, стана ми интересно. Защо не искаш да ти казва мама? Не отговаряй, ако не искаш.
Виж целия пост
# 173
Защото свързвам думата с моята майка,която загубих преди години и преживявам много тежко липсата и и самата дума ме натъжава,а отправена от него,който има нейните очи сигурно ще ме разревава всеки път.И на мъжа си съм забранила да ме нарича така пред него.
Виж целия пост
# 174
И аз като Жана GrinningVery Happy опитвам се да се отуча, но все това ми е на устата.
Мхм.. и тук е така.
А като съм при майка ми с него и кажа неочаквано " мамооо" и се обръща и тя Wink
Виж целия пост
# 175
Мен чак ме срам да кажа с какви умалителни се обръщам към детето ми.И също го мамосвам.
Виж целия пост
# 176
Аз също загубих майка си и съм много чувствителна на тема мами, обаче дъщеря си я мамосвам сериозно. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 177
Напротив моят си знае името и който и да му каже Мони се обръща да го погледне.Понякога му казвам Симеон или като го представям на някой познат и попита как се казва и тогава грам не реагира.Никога не съм го мамосвала,не искам да ми вика така,ще го уча на име да ми говори.Обаче го таткосвам здраво като е баща му там,така че очаквам това да му е първата дума след време.
Съжалявам за загубата ти, leshtichka. Не го приемай като критика, но замисляла ли си се дали след време на него няма да му е кофти и да го натъжава, че ти сама не искаш да ти вика мама?
Виж целия пост
# 178
Наричам и баба си "мамо". Била е на 46 като съм се родила. Малко и е било рано за бабо. Сега пък майка ми е доста млада за баба, та май пак така ще се завъртят нещата.
Виж целия пост
# 179
И аз наричах баба ми "мама Мими". И тя е станала баба раничко, на 34. Като си представя, че аз родих второто на 35...
"Мамосвала" съм и двете си деца. Даже "мамосвах" и чуждите по площадката Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия