На море в Гърция 2018 - III

  • 81 262
  • 756
# 420
Айде и аз за прогнозата за времето Bowtie
Как е Йонийското в края на септември?
Били сме втората половина на Септември на Корфу, преди 2 години, точно след потопите там. Валеше всеки ден, но водата все още беше топла и ставаше за къпане. Просто отивахме на плаж след като се навали, но си е рисковано. Освен това от тази голяма влага там имаше адски много комари, започваха да хапят още през деня, аз получих алергична реакция. Търсете нещо задължително с мрежи на прозорците и вратите, нашето място нямаше и вечерно време мъжът ми заемаше ролята на комаро убиец, препаратите за мазане помагат, но таблетките в контакта - не. Купихме от там изпарител с пълнител, марката не се продава в България - беше по-ефикасен от Райд.
Виж целия пост
# 421
Това ме интересуваше, честно казано, имайки предвид времето това лято, се замислям дали изобщо да ходим тази година в Гърция. Ако вали всеки ден, както тук, ще е една скъпа разходка.

Ние сме в Ситония в момента и вали почти всеки ден, но е разкошно. Даже искам да удължим престоя Simple Smile. Преваляването е за кратко и плажът не се пропуска. Вечер понякога има порои, но не следващия ден морето е съвсем нормално.
Виж целия пост
# 422
Верно ли всеки ден ви вали? Къде сте на Ситония? Ние сме до Никити и всеки ден го даваше да вали, до тук за 7 дни е валяло само 2 пъти, верно че ни обикаляха облаци всеки ден, даже понякога и си гърмеше, но истината е че само 2 пъти валя
Виж целия пост
# 423
Вали си ни, може да е малко, но прекапва всеки ден за кратко (около Ормос Панагиас сме). Вчера само не валя, а гърмя наоколо. Иначе силен дъжд като сегашния Софийски (тип порой) - май 2 пъти за 8 дни дотук.
Виж целия пост
# 424
Ясно, значи отпада.
Преди няколко години, в края на септември бяхме на Арменистис. И времето беше хубаво и водата топла.
Виж целия пост
# 425
Beloved summer,
let me elaborate. Вече са ти отговорили - дългосрочна прогноза никой не може да даде, синоптиците са точни до 3 дни напред. Всичко останало е стъкмистика. Особено в това лято, което редува пожари с наводнения и ураганни ветрове.

Конкретно за личен опит: в края на септември аз съм била само веднъж за кратко, но докъм 15-17 имам около 15-годишен опит във всички части за Гърция. С оглед на климатичните промени в последните години, Северна Гърция и Йонийското крайбрежие след 6.09. за мен са НЕ. Спорадите горе-долу - може да е и така, и така. На юг (от Атина) е хубаво поне до края на месеца.
Иначе времето може да се случи и чудесно - но за импровизирани пътувания, като на Змия, не за дългосрочно планиране с предплащане.
Виж целия пост
# 426
Вали си ни, може да е малко, но прекапва всеки ден за кратко (около Ормос Панагиас сме). Вчера само не валя, а гърмя наоколо. Иначе силен дъжд като сегашния Софийски (тип порой) - май 2 пъти за 8 дни дотук.

А нас вчера ни потопи направо, беше някакъв ад от небето, слава богу само кратко!

Иначе за септември, нашите ходят всяка година на Олимпиадата, става, зависи наистина много, според мен е възможно да се измести лятото към септември, ама знам ли. Ей го тук ден за ден не могат прогноза да улучат, не пък за септември...
Виж целия пост
# 427
Параход, благодаря. В такъв случай ще оставим нещата за Last Minute, не ми се рискува. За съжаление няма да можем преди 22ри Септември, което накланя везните на още по-непридвидима прогноза.

Отседналите сега в Ситония, доволни ли сте от хотелите?
Виж целия пост
# 428
Ние сме за втора година в Acrotel Elea Village на all inclusive. Доволни сме, макър че май храната е по-зле тая година, но пък за първи път детето яде по супер много, основно заради него сме тук. Хотелчето бива също, но няма плаж, но има страхотни диви плажове наоколо.
Виж целия пост
# 429
Аз съм много доволна от нашето хотелче - то е нещо като две двуетажни къщи събрани заедно и е във вилна зона с малки улички, посипани с чакъл. Никакъв лукс, но за сметка на това - простор, поляна около 2 декара и никакви високи сгради и гъсто застрояване наоколо. Децата имат постоянен лесен достъп до градината, вечер играят футбол, жмичка и т.н. Плажът надмина очакванията ни - морето е дълбоко и за моите деца това сега е много хубаво, защото, като влязат да плуват, още им е дълбоко и плуват пред очите ми. Миналите години в бебешка възраст търсехме плитко море, сега на дълбокото ни е по-добре Grinning.
Виж целия пост
# 430
Параход, благодаря. В такъв случай ще оставим нещата за Last Minute, не ми се рискува. За съжаление няма да можем преди 22ри Септември, което накланя везните на още по-непридвидима прогноза.

Toва е най-доброто, което може да се направи! Ние все в края на септември ходим. Имали сме чудесно време, имали сме и дъждовно. Преди 3-4 години бяха такива бури, че отложихме чак за 5-6 октомври. Тогава бяхме на Йонийското крайбрежие и Лефкада. Първите дни морето не се беше успокоило, но след това се оправи и беше чудесно. Лошото е, че водата се беше разхладила заради бурите, но на плитките плажове беше топла и идеална за киснене.
Виж целия пост
# 431
Аз съм много доволна от нашето хотелче - то е нещо като две двуетажни къщи събрани заедно и е във вилна зона с малки улички, посипани с чакъл. Никакъв лукс, но за сметка на това - простор, поляна около 2 декара и никакви високи сгради и гъсто застрояване наоколо. Децата имат постоянен лесен достъп до градината, вечер играят футбол, жмичка и т.н. Плажът надмина очакванията ни - морето е дълбоко и за моите деца това сега е много хубаво, защото, като влязат да плуват, още им е дълбоко и плуват пред очите ми. Миналите години в бебешка възраст търсехме плитко море, сега на дълбокото ни е по-добре Grinning.

Къде е и кое е?
Виж целия пост
# 432
Lady Brinne, пада се на север от пристанището на Ормос Панагиас, в северната част на Ситония, преди Вурвуру, след Никити, а плажът се казва Tranni Amouda. Сигурно не е най-добрият плаж в Гърция, но на нас много ни допада. Плажът е дълъг и колкото и хора да дойдат, пак има много място на пясъка. Паркира се лесно на улицата. Иначе хотелчето ни е в нещо като нашите вилни зони. Има поне десетина - двайсет като нашето наоколо в много широк периметър. Както казах - много е обикновено (едва ли биха го категоризирали с повече от 2 звезди), но на нас не ни липсва нищо и ни е добре. На около километър има голям и добре зареден магазин на пътя, има заведения за хранене, а на пристанището в Ормос има две морски сергии (за риба, скариди, октопод и др. вкусотии). Нашето хотелче се казва Sarafianos Studios, но тук има и други, които отвън изглеждат по същия начин - основно малки сгради за по макс. 10 семейства, с много трева, дръвчета и място за игра.

Ние сме на 100 м. от плажа. Според мен плажът не се охранява и не се чисти от морски отпадък (клечки, камъчета), но е чист откъм битови боклуци. Наоколо има и ферма с овце, кози и кокошки. Знам, че на много хора не би им допаднала тази селска идилия, но нас засега ни устройва такъв вид почивка, когато сме с децата. Единственото, което не ми е по вкуса, е че с три малки деца не може да се съберем лесно в апартамент с една спалня и голяма обща част.
Виж целия пост
# 433
Аш, чудесна информация за хотелчето. С приятелка и две деца ще бъдем в същия хотел края на август. И аз разбрах, че плажната ивица е дълга и широка. Интересува ме има ли достатъчно заведения по нея, предлагащи шезлонги и чадъри срещу консумация или е предимно свободна? Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 434
Благодаря много, Аш. Посещавала съм този плаж. Хубав е, харесва ми. Благодаря за инфото за студията. Hands V
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия