Вътрешни размисли и съвети с Нивиана - 10

  • 53 247
  • 420
# 30
Здравейте, имам нужда от вашето експертно мнение. Кехнята ми е обща с хол. Кухнята е цвят крем, слонова кост, плотът е гранит, плочките на гърба са бели метро плочки.  Стените са пасъчно, цвят мляко с кафе,  но много бледо, ламинатът е светъл. Диванът то мисля да е близък до цвета на стените, може би един тон по- тъмен. Стилътерна класика, вратичките са ясен с изваден фладер. Та на този фот каква маса и столове да сложа? Дали да са бели, или някакъв друг цвят? Масата ще я дам по поръчка наа- вероятно, само за цвета се чудя. Какво мислите за тези столове
http://www.mebidea.com/dnevna-trapezaria/trapezni-stolove/trapezen-stol-kros2
Или
http://www.mebidea.com/dnevna-trapezaria/trapezni-stolove/Trapezen+stol+Beladjo
Показвам само моделите и цвета на стола, абстахирайте се от дамаската.
В часта с телевизора, какъв цвят мебели биха отивали, дали същият цвят като кухнята, или някакъв, по различен?
http://prikachi.com/images.php?images/993/8812993U.jpg
Това е въпросната кухня, дето се чудя какви столове и маса да сложа.

Ярки:)  тези столове са много удобни. ДАЙТЕ  ги с контраст на дамаската. Спрете с бялото. Минете на пясък и на кал.


Благодаря Нивиана!!! Да използвам белите столове, но с цветна дамаска, или самите столове да са цветни? Първият или вторият модел столове да подбера? Масата какъв цвят да е? Предполагам за мебелите в холовата част имате пледвид да са пясък и кал.
Виж целия пост
# 31
Много е хубава кухнята от къде сте я поръчвали
Виж целия пост
# 32
Здравейте, имам нужда от вашето експертно мнение. Кехнята ми е обща с хол. Кухнята е цвят крем, слонова кост, плотът е гранит, плочките на гърба са бели метро плочки.  Стените са пасъчно, цвят мляко с кафе,  но много бледо, ламинатът е светъл. Диванът то мисля да е близък до цвета на стените, може би един тон по- тъмен. Стилътерна класика, вратичките са ясен с изваден фладер. Та на този фот каква маса и столове да сложа? Дали да са бели, или някакъв друг цвят? Масата ще я дам по поръчка наа- вероятно, само за цвета се чудя. Какво мислите за тези столове
http://www.mebidea.com/dnevna-trapezaria/trapezni-stolove/trapezen-stol-kros2
Или
http://www.mebidea.com/dnevna-trapezaria/trapezni-stolove/Trapezen+stol+Beladjo
Показвам само моделите и цвета на стола, абстахирайте се от дамаската.
В часта с телевизора, какъв цвят мебели биха отивали, дали същият цвят като кухнята, или някакъв, по различен?
http://prikachi.com/images.php?images/993/8812993U.jpg
Това е въпросната кухня, дето се чудя какви столове и маса да сложа.

Този модел слолове  -в Икеа са по 99 лв. Нямат мърдане
Виж целия пост
# 33
Този модел слолове  -в Икеа са по 99 лв. Нямат мърдане


Да, но са с твърди седалки, а мен това не ми харесва.
Виж целия пост
# 34
mileneira, аз бих взела HENRIKSDAL. Изключително са удобни, калъфите се свалят и перат, а най-хубавото е, че могат и да се сменят. Има разцветки и в пясъчно, и в кално. Simple Smile
https://www.ikea.bg/dining-room/Dining-chairs/Chair-covers/henri … l-41273/80187683/
https://www.ikea.bg/dining-room/Dining-chairs/Chair-covers/henri … l-56187/40301633/
Пък като ти писнат, има и по-цветнички. Simple Smile
Виж целия пост
# 35
mileneira, аз бих взела HENRIKSDAL. Изключително са удобни, калъфите се свалят и перат, а най-хубавото е, че могат и да се сменят. Има разцветки и в пясъчно, и в кално. Simple Smile
https://www.ikea.bg/dining-room/Dining-chairs/Chair-covers/henri … l-41273/80187683/
https://www.ikea.bg/dining-room/Dining-chairs/Chair-covers/henri … l-56187/40301633/
Пък като ти писнат, има и по-цветнички. Simple Smile

Мерси Маделин, гледала съм ги и много ми харесват, обаче мястото ми е 18 кв. хол с кухня, и ми трябва нещо по олекотено и въздушно дето да създава илюзия за повече място и простор. Затова гледам нещо, което да е по въздушно.
Виж целия пост
# 36
Жалко, защото този стол си заслужава всяка стотинка, наистина е много хубав.

В такъв случай, ако говорим за въздушност, на мен лично ми харесва повече първия показан. Другият ми е някак по-недодялан, грубоват и ми стои едно такова кухненско. Но той (първия) май няма опция за избор на дамаска, или греша?
Виж целия пост
# 37
Здравейте ! Имам нужда от съвет.
Ще сменяме секцията в хола. Имам скрин и малка секция за книги в цвят венге+бяло. Дали и голямата секция трябва да е същата гама или мога да взема и друг цвят. ?Кое е по-удачно,всичко да е еднакво в един цвят или в гама близка до тази. Какви др.цветове и комбинации биха подхождали. Паркета ми е светъло дърво,дивана ми е съчетание от цвят бежово +капучино,а стените са прасковени.
Виж целия пост
# 38
Само бяло според мен.
Виж целия пост
# 39
Здравейте.
Кухнята ми е ужасна. И трябва да започнат отнякъде нещата да се случват. В процес на четене съм.
Незнам защо обаче започнах от плочките. Гърбът на кухнята е от плочки. Виждате ги. Фолио разбрах, че не е добра идея поради неравната повърхност на плочките, вкл. фугите. Не искам колосален ремонт, само освежаване.
 Заинтригува ме въпроса с боядисване на плочки. Намерих две марки бои, които са за кухни и бани. Чета описанието на боите, обаче не пише конкретно, че могат да се нанасят на плочки. Какво правим тогава?
Някакви предложения? И всичкото това трябва да си подхожда на стените.
След това трябва да свалим вратичките и да ги боядисам. Но това по натам. Още не съм го мислила и чела.

Скрит текст:




Виж целия пост
# 40
Извинявай, но по- грозни за мен са тапетите. Аз бих оставила плочките, бих боядисала вратичките и бих им сменила дръжките. А ако можете да сложите един нов плот ще стане още по- добре. Съвсем леко изчуквате стената зад пералнята, за да не стърчи, повдигате с няколко сантиметра долните шкафове(това го скривате с перваз под шкафовете) и слагате един цял плот. Що се касае до самите шкафове имам и друга идея....
Виж целия пост
# 41
Извинена си. Недоразуменията наистана са големи. Затова искам нещата да се променят.
Идеята за един цял плот...ами, чедесна е. Изобщо не ми е минавало през ум. Flowers Sunflower
С удоволствие бих изслушала и другата идея за шкафовете.
Виж целия пост
# 42
Ние сме обличали такива стари скш при свекървата с мебелно фолио и едни нови дръжки, вече 5 години не са мръднали.
Виж целия пост
# 43
Извинена си.
С удоволствие бих изслушала и другата идея за шкафовете.
Върти ми се идеята да свалите вратичките от горните шкафове и на тяхно място да монтирате други в друг цвят. А тези вратички да сложите на допълнителен ред шкафове(над сегашните), които да са по- дълбоки от сегашните.... Но това си е все едно нова кухня.....
Или направо сегашния горен ред го махате. Слагате други (може дори да е само  по- тясна и по- ниска продълговата кутия е друг цвят, без вратички от единия край до другия, просто за акцент), и върху нея монтирате сегашните горни шкафчета. Тук трябва да се измисли още малко заради сегашните шкафчета над аспиратора.
Виж целия пост
# 44
Извинявай, но по- грозни за мен са тапетите. Аз бих оставила плочките, бих боядисала вратичките и бих им сменила дръжките. А ако можете да сложите един нов плот ще стане още по- добре. Съвсем леко изчуквате стената зад пералнята, за да не стърчи, повдигате с няколко сантиметра долните шкафове(това го скривате с перваз под шкафовете) и слагате един цял плот. Що се касае до самите шкафове имам и друга идея....

Друг трик за пералнята е (да не повдигате шкафовете, че си хамалогия , нивелация и т.н.)  просто да и разглобите капака отгоре и да го махнете. Една идея е по-шумна само. За другото съм съгласна . А върху тапетите ако не са надигнати ,една боя латекс и са заспали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия